Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone 7 Şarjı Çabuk Bitiyor

iPhone 7 Şarjı Çabuk Bitiyor

Iphone 7 Şarjı Çabuk Bitiyor

iPhone 7 Şarjı Çabuk Bitiyor,iPhone 7, telefonunuzda düşük şarj sorunu yaşıyorsanız, bunun birçok farklı nedeni ve çözümü olabilir. İPhone 7 yeterince yüksek bir pil kapasitesine sahip olmasına rağmen, arka planda çalışan çeşitli uygulamalar veya bazı cihaz ayarları pilinizin çabuk bitmesine neden olabilir.

iPhone 7 Batarya Sorunu

iPhone 7, pil ömrünü etkileyen birçok farklı faktörü var. Şimdi bunların her birini ele alarak, cihazınızda bir fark yaratıp yaratmadıklarına bakalım. Ancak, pil başlığına cihazınızın Ayarlar uygulamasının içinden dokunarak “Pil Kullanımı” bölümünü kontrol edebileceğinizi ve oradan hangi uygulamaların ne kadar pil tükettiğini öğrenebileceğinizi unutmayın.

Otomatik Parlaklık’ı Kapatmak

Yeni iPhone 7’nizdeki “Otomatik Parlaklığı” kapatarak cihazınızın pil ömrünü önemli ölçüde artırabilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulayın. Ana ekrandan Ayarlar uygulamasını çalıştırın, açılır liste menüsünden ekran ve parlaklığa gidin. Sonraki ekrandan, Otomatik Parlaklığın sağındaki kaydırıcıyı kapalı konuma getirin.

Arka Planda Uygulama Yenileme

Arka planda uygulama yenilemeyi devre dışı bırakarak, yüksek güçlü uygulamaların pilinizi hızlı bir şekilde tüketmesini önleyebilirsiniz.Genel başlığı seçmek için Ayarlar uygulamasını çalıştırın, ardından arka planda uygulamayı yenile öğesine dokunun, buradan, özelliğin sağındaki kaydırma çubuğunu Yeşil’den kapalı hale getirin

Konum Servislerini Kapatmak

iPhone 7 Şarjı Çabuk Bitiyor, Konum servisleri iPhone’daki en çok pil tüketen özelliklerden biridir. Arka planda sürekli olarak çalışarak pilinizin işlem sırasında hızla bitmesine neden olabilirler. Farkı, kullanmadığınız zamanlarda kapatarak gözlemleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Telefon Hoparlörüne Süt Kaçtı Ne Yapmalıyım

Iphone 7 Şarjı Çabuk Bitiyor

 1. Gizlilik başlığını seçmek için Ayarlar uygulamasını çalıştırın.
 2. Listenin üst kısmındaki Konum Hizmetleri’ne dokunun.
 3. Ardından özelliğin yanındaki kaydırıcıyı kapatın.

Otomatik İndirmeleri Kapatmak

Çok sayıda uygulamanın yüklü olduğu bir cihazda otomatik indirmelerin kapatılması iPhone’un pil ömrünü önemli ölçüde artırabilir. Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz.

Ayarlar uygulamasını açarak iTunes’a ve App Store’a dokunun.
Sayfadaki Otomatik İndirmeler bizi ilgilendiren bölüm olacak. Bu bölümün altındaki müzikleri, uygulamaları ve güncellemeleri devre dışı bırakın.

Haptic Geri Bildirim

iPhone 7 ve 7 Plus, Touch özelliğiyle geliyor. Pil dostu olmayan bu özelliği sık sık kullanıyorsanız, şarjınızın daha uzun süre çalışmasını sağlamak için devre dışı bırakabilirsiniz.

 1. Ana ekrandan Ayarlar uygulamasını çalıştırın.
 2. Bir sonraki ekrandan sesleri ve dokunmaları seçin.
 3. Ekranın altındaki sistem dokunmalarını kapalı olarak ayarlayın.
  Bunlar, yeni iPhone 7’lerde yaşanan pil sorununa potansiyel çözümlerdendir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 7 şarj çabuk bitiyor , iphone 7 şarj çabuk bitiyor 2020 , iphone 7 şarjım çabuk bitiyor , iphone 7 şarjı hemen bitiyor , iphone 7 şarj hemen bitiyor , iphone 7 plus şarjı çabuk bitiyor , iphone 7 şarjı çok çabuk bitiyor , iphone 7 sarjı çabuk bitiyor , iphone 7 yeni aldım şarjı çabuk bitiyor , iphone 7 şarj çabuk bitiyor 2018.