iPhone 7 Servis Yok Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhoneTelefon Hakkında BilgilerTelefon Tamiri / 0 Yorum / 117 Görüntülenme

iPhone 7 Servis Yok Sorunu

iPhone 7 Servis Yok Sorunu; İPhone 7 telefonlarında, telefonun sım kartı görmemesi ve sım kartı telefona taktıktan sonra ağın gelmemesi gibi sorunların birçok nedeni vardır. İlk olarak, telefonda birkaç basit test yaparak sorunu bulmaya çalışalım.
  • Telefonu Ayarlar – Genel – Sıfırla – Tüm ayarları sıfırla seçeneğine gelip önce ayarları sıfırlamaya çalışalım.
  • Sorun düzelmedi ise telefonun tarih ve saat ayarının doğru olup olmadığını kontrol edelim
  • Telefonun yazılımı güncel mi diye bakalım. Güncelleme var ise yapalım.
  • Sim kartınıza bir şifre belirleyelim. ( farklı bir telefonda da bu işlemi yapabilirsiniz veya şifresi olan bir sim kart takabilirsiniz )
  • Telefona şifresi olan bir sim kart taktıktan sonra pin kodu sorup sormaması önemli. Eğer telefon pin kodu sordu ise telefonun şebekesi ile alakalı sorun vardır. Sim kartında şifre olduğu halde telefonda taktığınızda şifre sormuyor ise telefon sim kartı görmüyor demektir.
  • Sim kart görmeyen telefonda farklı bir sim kart denemeli, olmuyor ise sim yuvasını değiştirmek için servise başvurulmalıdır.
  • Telefon arama menüsünden * # 0 6 # tuşlarına basalım. Bu işlemi yaptığımız zaman bize telefonun imei numarasını göstermesi gerekmektedir. Eğer bu yaptığınız işlemden sonra imei numarası olduğu ekran gelmiyor ise telefonun baseband ( şebeke beyni ) arızalanmış demektir.
  • Bu işlemi apple yetkili servisler telefonu değiştirerek çözmektedir. Bu yüzden bir hayli yüksek ücret çıkmaktadır. Servisimize başvurarak iphone telefonun servis yok uyarısı için tamir seçeneklerini öğrenebilir ve profesyonel bir şekilde yaptırabilirsiniz.
iPhone 7 Servis Yok Sorunu
iPhone 7 Servis Yok Sorunu

iPhone 7 Şebeke Entegresi Nedir ?

iPhone 7 ağ entegrasyonu, telefona taktığınız sım kartın sinyal ve veri alışverişini sağlayan kısımdır. Bu bölüm arızalandığında, telefon ekranının sol üst tarafında arama yapmak, servis hatası yok gibi uyarılar vererek telefon görüşmeleri yapmanızı engeller. ıPhone servis sorunu yok, ağ entegrasyonunun ve ağ entegrasyonunun yardımcıları olan diyotların arızalanması nedeniyle telefonun arızalanmasına neden oluyor.

Apple'a Çentiği Gizlediği Gerekçesi İle Dava Açıldı

iPhone 7 Şebeke Sorunu Nedeni

İPhone 7 ağ sorununun nedeni genellikle aldığı hasarlardan ve kullandığınız farklı şarj cihazlarından telefonun hasar görmesinden kaynaklanır. Genel olarak, telefon vurulduktan hemen sonra bir arıza meydana gelir, ancak bazen telefonun etkisinden dolayı başarısız olmayan parçalar, telefonun ısınmasıyla lehimlerini koparır ve soruna neden olur.

iPhone 7 Şebeke Sorunu Çözümü

İPhone 7 ağ sorununu gidermek için yapabileceğiniz şeyler sınırlıdır. Bunu yapmak için, sayfanın üst kısmında açıkladığımız şeyi deneyerek sorunu çözemediyseniz, telefonun ağ ayarlarını sıfırlamayı kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, Ayarlar – Genel – sıfırlama – ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Hücresel veri servisi ve telefon görüşmesi servisi tamamen ortadan kalktığında, telefonu internete bağlayabilir ve whatsapp face time gibi uygulamalarla internette arama yapabilirsiniz. Telefonda şebeke sorunu için arıza tespiti hizmetimiz ücretsizdir. Iphone için ortalama işlem süresi hizmetimizde servis hatası yok 3-4 saat arasındadır.

iPhone 7 Servis Yok Sorunu
iPhone 7 Servis Yok Sorunu

İPhone no service için onarım işlemi, müşterinin bizimle iletişime geçmesiyle ve almak istediği hizmeti seçmesiyle başlar.

Bir iPhone servis onarımı ne kadar sürer?

İPhone ön cam değiştirme işlemi, telefonun modeline bağlı olarak 1 saat ile 5 saat arasında değişir ve aynı gün teslim edilir.

İPhone telefonunuzla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, Cep Hastanesi Teknik Servis destek hattından anında bilgi alabilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

iPhone 8 Ekran Değişimi Videosu

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir