Iphone 7 Ses Sorunları Ve Çözümü
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone 7 Ses Sorunları ve Çözümü

iPhone 7 Ses Sorunları ve Çözümü; kullanıcı kaynaklı veya kronik sebeplerden dolayı ortaya çıkan ve özellikle görüşme kalitesini etkileyen durumlardır. Çoğu kullanıcı arama yaptığında ses alamadığını ve hoparlör butonunun gri olarak kaldığını rapor etmektedir.

Bu sorunların görülmesi için fiziksel bir hasar oluşması gerekmez. Mikrofon veya hoparlör parçalarının bozulması gerekmez. Bunlar tamamen ana kart kaynaklı sorunlardır! Gri hoparlör genellike iPhone’unuzun anakartındaki “Ses entegresi“nden kaynaklanır. Bunların dışında;

  • Uzun süren açılış süresi
  • Aramalar sırasında hoparlöre alma düğmesi grileşir
  • Aramalarda ahizeden ses gelmez, mikrofondan ses gitmez
  • Mikrofon çalışmaz veya video kaydında ses yoktur
  • Sesli notlar bölümünde grileşen kayıt butonu

Bu parçanın arızalanması, anakartın bu bölümünde meydana gelen aşırı ısınma yada etkiden kaynaklanmaktadır. Bu bölüm, iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde sesin işlenmesinden ve kontrol edilmesinden sorumludur ve bu bölümle bağlantı kesildiğinde yukarıda belirtilen hatalar meydana gelir. İPhone 7 ses problemleri yaşamaktaysanız ve İstanbul’da ikamet ediyorsanız, ücretsiz olarak Scotty’ye gönderebilirsiniz. Gerekli testler ve sorun giderme işleminden sonra, fiyat hakkında bilgilendirileceksiniz. Onayınızı verirseniz, telefonunuz en geç üç iş günü içerisinde tamir edilecek ve kurye ile size gönderilecektir.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Mi Mix Alpha Tanıtıldı

Bu hata neden meydana gelir?

Gri hoparlör genelde iphone’unuzun anakartındaki “ses entegresin”den geliyor. Bu parçanın arızalanması, anakartın bu bölümünde meydana gelen aşırı ısınma yada etkiden kaynaklanmaktadır. Bu bölüm, iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde sesin işlenmesinden ve kontrol edilmesinden sorumludur ve bu bölümle bağlantı kesildiğinde yukarıda belirtilen hatalar meydana gelir.

Genellikle darbe alan cihazlarda görülebilir, ses entegresi kırılabilen bir parçadır. Kolayca çatlayabilir bu durumda değişmesi gerekecektir. Çoğu zamanda entegrenin bağlantı yollarında kopma meydana gelmektedir. Bu durumda ise kopan bağlantılar yenilenir.

Ses entegresi sorunu garantiye girer mi?

iPhone 7 Ses Sorunları ve Çözümü; Eğer iPhone’unuzun garantisi var ise bu arıza garanti kapsamına girmektedir. Ancak aygıtınızda herhangi bir darbe olmaması gerekiyor. Küçük bir darbe olduğunda Apple bunu bahane ederek garanti dışı bırakabiliyor.

Devam eden bir garantiniz yok ise servisimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Üstelik ekonomik ücretlere tamir ettiğimiz ses entegre arızası için 3 ay garanti vermekteyiz.

Iphone 7 Ahize

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 7 ses sorunu çözümü , iphone 7 ses sorunu çözümü ankara , iphone 7 plus ses sorunu çözümü , iphone 7 ses entegresi sorunu çözümü , iphone 7 ses sorunları , ayfon 7 ses sorunu, iphone 7 ses sorunu nasıl çözülür , ayfon 7 ses ayarları , ıphone 7 ses problemi , iphone 7 ses kısık

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

Bu işlemleri tamamen orijinal parçalar ve 2 Yıl Garanti ile gerçekleştiriyoruz(piller 3 ay garantilidir ve Cep Hastanesi onaylı ekranlar 1 yıl garantilidir).
Tüm işlemleri problemsiz bir şekilde gerçekleştiren ve %100 müşterilerimizin memnuniyetine sahip tek hizmet biziz.
Cep Hastanesi mutlu olmak ve tam olarak ilk gün gibi cihazınızın performansını almak için öncelik verir.
Yaptığımız işi garanti etmekteyiz, çünkü hem kullandığımız yedek parçalara hem de teknik servisimize tam güveniyoruz.
Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.