Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone 7 Su Geçirdi

iPhone 7 Su Geçirdi

Iphone 7 Su Geçirdi

iPhone 7 Su Geçirdi; Bu sayfaya geldiğinizi biliyoruz çünkü binlerce kilogram verdiğiniz iphone’unuz suya düştü. iPhone suya düşerse, acilen yapmanız gerekli olan bazı şeyler var. Böyle bir durum yaşamamış olsanız bile, bu durumlarla karşılaştığınızda neler yapabileceğinizi biliyorsanız, iPhone’u kaydetmek için bir adım atıyor olacaksınız.

iPhone 7 Su Geçirdi; Suya iPhone düştü? Su veya iPhone döküldü? iPhone’unuzda herhangi bir hasar var mıydı? Bu kılavuzda, iPhone sıvı teması ve sıvı hasarı durumları için 10 ipucu bir araya getirdik.

Suya Düşen iPhone Nasıl Kurtarılır ?

 • Bazı iPhone’lar suya düştükten sonra aşırı ısınır. Bu, kısa devre olabileceğinin bir göstergesidir.
 • Suya düşen iPhone kapamak mümkün olmayabilir.
 • iPhone’un ekran dokunmatik suya düştükten sonra çalışamaz hale gelebilir.
 • iPhone’dan ses olmayabilir.

Her şeyden önce, suya düşmüş bir iPhone’unuz var ise panik yapmanıza gerek yoktur;

 • Sudan çıkardığınızda iPhone’u kapatın
 • Kapattıktan sonra iPhone’u ayırın
 • Mikrofiber bir bez yardımı ile iPhone’u iyice kurutmaya çalışın

iPhone’um Islanırsa Ne Yapmalıyım?

 • Sıvı, iPhone’unuza su dışında sıçraırsa, Etkilenen bölgeyi musluk suyuyla durulayın.
 • iPhone’unuzu gözlük gibi yumuşak, tüy bırakmayan bir bezle silin.

SIM tepsisini açmadan önce iPhone’unuzun kuru olduğundan emin olun. iPhone’unuzu kurutmak için, fazla sıvının akmasına izin vermek için Yıldırım konektörü aşağı bakacak şekilde elinize hafifçe dokunun. iPhone’unuzu hava akışı ile kuru bir yerde bırakın.

İlginizi Çekebilir: Telefonu Kullanmadığım Halde Şarjı Bitiyor

iPhone’u Yıldırım konektöründen soğuk hava üfleyen bir fanın önüne yerleştirmek kurumaya yardımcı olabilir. iPhone’unuzu harici bir ısı kaynağı kullanarak veya pamuklu çubuk veya kağıt havlu gibi yabancı maddeleri Yıldırım konektörüne takarak kurutmayın

Iphone'Um Islanırsa Şarj Edebilir Miyim?
Iphone’Um Islanırsa Şarj Edebilir Miyim?

iPhone’um Islanırsa Şarj Edebilir Miyim?

iPhone’unuz sıvıyla temas ederse tüm kabloları çıkarın ve tamamen kuruyana kadar aygıtınızı şarj etmeyin. iPhone’unuz ıslakken aksesuarları kullanmak veya şarj etmek aygıta hasar verebilir. Lightning kablosuyla veya bir Lightning aksesuarı takarak aygıtı şarj etmeden önce en az 5 saat bekleyin.

Kablosuz şarj için iPhone’unuzu yumuşak, tüy bırakmayan bir bezle (örneğin, lens temizleme beziyle) silin. Uyumlu bir kablosuz şarj matına yerleştirmeden önce iPhone’un kuruduğundan emin olun.

iPhone 7 Su Geçirdi

iPhone’unuz suyla (lavabo, su birikintisi, çamaşır makinası, klozet vb.) temas edeceği bir yerdeyse.) o zaman muhtemel sıvı hasarlarını çözmek için zaman kaybetmemelisiniz. iPhone’unuza zarar vermenin pek çok yolu vardır; su düşebilir, örneğin su dökülebilir…

iPhone’um Islanırsa ve Hoparlörden Boğuk Ses Çıkmaya Başlarsa ne Yapmalıyım?

Suyun mikrofonda mı yoksa hoparlörde mi olduğunu kontrol edin: iPhone hoparlörün bulunduğu tarafı aşağı bakacak şekilde, tüy bırakmayan bir kumaş üzerine yerleştirin ve su damlayıp damlamadığına bakın. Bağlantı noktasındaki su tamamen buharlaşana kadar hoparlörün veya mikrofonun performansını düşürebilir. Daha önce verilen yönergeleri izleyerek iPhone kurulayın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 7 su geçirdi ne yapmalıyım , iphone 7 su geçirdi açılmıyor , iphone 7 su geçirdi garanti , iphone 7 plus su geçirdi ne yapmalıyım , iphone 7 plus su geçirdi , iphone 7 plus su geçirdi açılmıyor , iphone 7 plus su geçirdi garanti.