Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone 8 Hoparlör Ses Sorunu

iPhone 8 Hoparlör Ses Sorunu

Iphone 8 Hoparlör Ses Sorunu

iPhone 8 Hoparlör Ses Sorunu; Merhaba # iPhone8 kullanıcıları! Bugünün sorun giderme makalesi, iPhone modellerinin ortak bir problemini ele alıyor-ses eksikliği sorunu. Hayır ses sorunu. Çoğu durumda, iPhone sahipleri, sorun sadece bir uygulamada ortaya çıktığında ses problemlerini bildirmez. Bunu mümkün olan en iyi biçimde ele alacağız.

Devam etmeden önce hatırlayın. Sorununuzu açıklarken, lütfen uygun çözümü belirtin. Eğer yapabilirseniz, lütfen tam hata mesajlarını ekleyin, nereden başlayacağınıza dair bir fikir edineceksiniz. Bizden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylelikle cevaplarımızda onları atlayabiliriz.

iPhone 8 Hoparlör Ses Sorunu

Bugünün sorunu: iPhone 8 Plus, video izlerken, oyun oynarken ve bildirimlerde ses çıkarmıyor ve zil sesleri yok

Bu yüzden bir iPhone 8 Plus’ım var ve telefonu şarj ettiğimde ses çıkmıyor. Ben bir ses çıktı esasında. Video izlediğimde, oyun oynadığımda ses yok ve ara sıra bildirimlerim ve zil sesim bile çıkmıyor. Ayrıca tuş tıklamaları ve kilit sesleri çalışmaz. Tüm ayarları kontrol ettim; zil sesi tamamen yukarı ve sessiz değil. Ve yan düğmelerle sesi yukarı veya aşağı çevirmeye çalıştığımda.

Ayrıca, orijinal telefonumdan dolayı bir sigorta talebinde bulunduğuma da dikkat edilmelidir. Birisi bana yardım edebilir, çünkü ne yapacağımı bilmiyorum? Apple mağazasına gittim ve Apple’ı aradım ve kimse ne yapacağını bilmiyor gibi görünüyor. Teşekkürler, Whitney.  Çözüm: Merhaba Whitney. İPhone’un ortaya çıkması için bir dizi Olası neden var. Aşağıdaki tüm ihtimalleri tartışalım.

iPhone 8 Hoparlör Değişimi

iPhone 8’iniz üstte yerleşik stereo hoparlörlere sahiptir. Bu hoparlörler ileriye dönük. iPhone 8’iniz tamamen kapalıysa ve herhangi bir ses çıkarmıyorsa, ne yaparsanız yapın, hoparlörünüzün bir sebepten dolayı çalışmayı durdurduğu manasına gelir. Kontrol etmek için aşağıda belirtilen tüm adımları deneyin:

Birisinin sizi aramasına izin verin ve hoparlörden cevap verdiğinizden emin olun
en az 2 Uygulama kullanarak müzik çalın
videoları en az 2 uygulamada izleyin
bildirim seslerini veya zil seslerini çal
Ayarlar> sesler (veya ayarlar> sesler ve sesler) bölümüne gidin, zil ve uyarıları birkaç kez sürükleyin.
Tüm bu eylemler aynı sonuca yol açarsa-hiç ses yok – o zaman hoparlörünüzün bakıma ihtiyacı var. Ne yazık ki, bu sorun giderme makalesi fiziksel olarak arızalı bir hoparlörü düzeltmenize yardımcı olmayacaktır. Zaman kaybetmeyi bırak ve yalnızca Ara. Öte yandan, ses var ise, muhtemelen bir uygulama veya işletim sistemi. Sorununuzu düzeltmek için aşağıda belirtilen sorun giderme adımlarıyla devam edin.

iPhone 8 Hoparlör Ses Sorunu Çözüm

1. Çözüm: iPhone 8’inizi Yeniden Başlatın

İPhone 8’i yeniden başlatmak, ilk sorun giderme adımı olmalıdır. Bu sistemi güncelleyecektir. Ayrıca uzun bir süre için konabilir. İPhone 8’i yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

Kaydırıcı görünene kadar üst düğmeyi basılı tutun.
Kaydırıcıyı tamamen sürükleyin.
Cihazı kapattıktan sonra, Apple logosunu görene kadar üst (veya yan) düğmesini tekrar basılı tutun.
Ayrıca, ses açma düğmesine hızlıca basabilir ve serbest bırakabilir, ardından ses kısma düğmesine hızlıca basabilir ve serbest bırakabilirsiniz. Ardından, Apple logosunu görene kadar yan düğmeyi basılı tutun. İPhone 8’i yeniden başlatmanın bu yolu, cihaz donduğunda veya yanıt vermeyi durdurduğunda kullanışlıdır.

İlginizi Çekebilir: Samsung Batarya Değişimi

# 2: Kontrol Halkası / Sessiz Anahtarı

IPhone 8’inizde, sesi hızlı bir biçimde kapamak istiyorsanız kullanabileceğiniz bir» zil / sessiz ” anahtarı vardır.
Bu “zil / “anahtarı” sessiz ” olarak ayarlanırsa, iPhone 8’iniz arama sırasında ses çıkarmaz.
Bunun bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için şu adımları izleyin: iPhone’unuzun sol tarafındaki Ring / sessiz anahtarını kontrol edin.
Anahtar iPhone’unuzun arkasına ulaşırsa ve küçük bir turuncu çizgi görürseniz, iPhone 8’iniz devre dışı bırakılır.
Aramayı açmak için, iPhone 8’in ön tarafına doğru» zil / sessiz ” anahtarını çekin. Halka / sessiz anahtarı da ekranda bir bildirim tetikleyecektir. “Zil / sessiz” anahtarını doğru biçimde değiştirip değiştirmediğinizden emin değilseniz.

Çözüm #3: rahatsız Etmeyin Etkin Olup Olmadığını Kontrol Edin

Rahatsız etmeyin özelliği etkinleştirildiğinde, aramalar, uyarılar ve bildirimler siz ayarlarken kapanacaktır. Etkinse rahatsız etmeyin özelliği, durum çubuğundaki hilal simgesiyle gösterilir. Etkinleştirip etkinleştirmediğinizi kontrol etmek için şu adımları izleyin:
Ayarlar uygulamasını açın.
Rahatsız Etmeyin öğesine dokunun ve Rahatsız Etmeyin öğesinin kapalı olduğunu kontrol edin.

Çözüm # 4: Hoparlörün Bir Uygulama İle Çalışıp Çalışmadığını Kontrol Edin

Sadece bir uygulama ile alakalı bir probleminiz var ise, ne olduğunu görmeye çalışın. Örneğin, Spotify uygulamasını kullanarak müzik çalmakta sorun yaşamaktaysanız, kontrol panelindeki ses düğmelerini veya ses kaydırıcısına tıklarsanız ne olacağını görmeyi deneyin. Ses seviyesi düzelmezse veya hiç ses çıkmazsa, uygulamayı zorla kapatmayı ve ne olduğunu görmeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
En son kullanılan uygulamalarınızı göstermek için Ana Sayfa düğmesini çift tıklatın.
Kapatmak istediğiniz uygulamayı bulmak için sağa veya sola kaydırın.
Uygulamayı kapamak için uygulamanın önizlemesini yukarı kaydırın.
Uygulamayı tekrar açın ve sesin çalışıp çalışmadığını görün.
Alternatif olarak, uygulamayı kaldırmayı ve daha sonra yeniden indirmeyi deneyebilirsiniz. Bir uygulamayı silmek içinHafifçe dokunun ve sallanana kadar uygulamayı tutun.
Hafifçe dokunun ve sallanana kadar uygulamayı tutun.
Uygulamanın sol üst köşesine tıklayın.
Sil Tuşuna Basın.
Bundan sonra uygulamayı tekrar indirin ve sesin nasıl çalıştığını görün.

Çözüm # 5: Sesin Yalnızca Kulaklıklarda Çalışıp Çalışmadığını Görün

Bazı durumlarda, iPhone sahipleri sesin yalnızca kulaklıklarda çalıştığını bildiriyor. Eğer öyleyse, iphone hoparlörü arızalı. İphone hoparlörü, ses sisteminden bağımsız olarak çalışır. Hoparlörün kendisi hasar gördüyse, aramayı hala cevaplayabilirsiniz. Ancak, hoparlör sorununu kalıcı olarak onarmak istiyorsanız, iPhone Apple göndermeniz gerekir, böylelikle tamir edebilirler.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 8 hoparlör ses gelmiyor , iphone 8 sol hoparlör ses gelmiyor , iphone 8 plus üst hoparlör ses gelmiyor , iphone 8 hoparlör ses yükseltme , iphone 8 alt hoparlörden ses gelmiyor , iphone 8 hoparlörün birinden ses gelmiyor , iphone 8 plus hoparlör ses yükseltme , iphone 8 hoparlör ayarları , iphone 8 plus hoparlör ayarları , iphone 8 hoparlör çalışmıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.