Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone 9 Hatası Çözümü

iPhone 9 Hatası Çözümü

Iphone 9 Hatası Nasıl Tamir Edilir

iPhone 9 Hatası Çözümü iPhone geri yükleme başarısız, iPhone geri yükledikten sonra önyükleme yapmıyor, iPhone’u geri yükleyemiyorum, iPhone geri yükleme kesintiye uğradı … Sık sık iPhone geri yükleme işlemi sırasında hatalarla karşılaşıyoruz; geri yükleme esnasında bir sorun olduğunda ne yapılmalıdır?

iPhone 9 Hatası Çözümü; Güncelleme sırasında, herhangi bir sebeple, güncelleme tamamlanmadan veya telefonunuz kapanmadan önce bağlantı kesilirse, Olası hata kodlarını alabilirsiniz. Bu kodlar iPhone 4013 hatası, iPhone 4005 hatası, iPhone 4014 hatası ve iPhone 9 hatası olarak görünür.

iPhone Hata Kodları Çözüm Yolları

 • iTunes’un en son sürümünü yüklemeyi deneyin, bazı durumlarda bu, muhtemel iPhone hata kodlarını almanızı önleyecektir.
 • Cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Bunun için aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz.
 • iPad Pro 11-inç veya iPad Pro 12.9-inç (3. Nesil) cihazda: ses açma düğmesine basın ve hemen bırakın. Ses kısma düğmesine basın ve hemen bırakın. Ardından, Apple logosunu görene kadar üst düğmesini basılı tutun.
 • iPhone 8 veya üstü: ses açma düğmesine basın ve hemen bırakın. Ses kısma düğmesine basın ve hemen bırakın. Ardından Apple logosunu görene kadar yan düğmeyi basılı tutun.
 • iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ta Apple logosunu görene kadar yan düğmeyi ve ses kısma düğmesini en az 10 saniye basılı tutun.
 • iPhone 6s ve önceki sürümlerinde, iPad veya iPod touch’ta Apple logosunu görene kadar Ana Sayfa düğmesini ve üst (veya yan) düğmesini en az 10 saniye basılı tutun.
 • Cihazınızı bir USB kablosu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın.
 • İTunes, cihazınız için güncelleme veya geri yükleme seçeneği sunduğunda, İos’u korumak ve ios’u yeniden yüklemek için güncelleme (Geri Yükleme değil) düğmesini tıklatın.

iPhone 9 Hatası Nasıl Düzeltilir

iPhone’daki 9 hatasının çözümü diğer hatalardan nispeten farklıdır. Örneğin, yeni iOS yazılımı atılsa bile, hata 9 yine de görünebilir ve ana ekran asla açılmaz. Bu durumda, iPhone’unuzun maalesef NAND yerine ihtiyaç duyacağını belirtmeliyiz. 9 hata yalnızca NAND değiştirme ile iPhone’larda sabit olabilir.

NAND iPhone’larda bellek sorumludur. Bu, yedeklemesiz tüm verilerin tadilattan sonra kaybolacağı manasına gelir. Ama sonunda 9 hatası kaybolur ve iPhone’unuz tekrar çalışmaya başlar.

Iphone 9 Hatası Nasıl Tamir Edilir

iPhone iTunes Hata Kodları Sorunları Nasıl Çözülür

iPhone kullanıcıları zaman zaman çeşitli hata kodlarıyla karşılaşırlar. Bunlardan bazılarını yukarıda sizin için listelemeye çalıştık. Bu hata kodlarından biriyle karşılaşırsanız, ne yapmanız gerektiğini bilmek yararlıdır. Bununla beraber, donanım problemleri için profesyonel bir teknik servise başvurmak daha yararlıdır. iPhone hata kodları hakkında yapılacak şeyler aşağıda belirtilen gibidir;

 • Öncelikle iTunes’un en son sürümünü yükleyin ve bunun sonrasında işletim sistemi geri yükleme ya da güncelleme işlemini en son sürüm işe yapın. Çünkü iPhone telefonlarda geri yükleme ya da güncelleme işlemleri esnasında en güncel iTunes sürümünün kullanılması Apple tarafından da öneri edilen durumlardan birisidir.
 • iPhone’u yeniden başlatmak için yapmak için ses kısma tuşu + telefonu kapama tuşuna Apple logosu ekrana gelene kadar basın.
 • iPhone X ve üzeri modellerde ise öncelikle ses açma düğmesine basılı tutun ve bırakın. Ardından da ses kısma kapama düğmesine basın ve bırakın. En son da telefonu kapama düğmesine Apple logosunu görene kadar basın.
 • Aygıtınızı USB kablosu yardımıyla PC’ye bağlayın.
 • Daha sonra iTunes, aygıt için geri yükleme veya güncelleme seçeneği sunması halinde iOS işletim sisteminizi güncellemeye çalışın.

İlginizi Çekebilir: Samsung Arka Kapak Nasıl Açılır

Apple Buna Neden Çözüm Bulmuyor

Bu hatalar iPhone’un tüm modellerinde görülmektedir. En son çıkan modellerinde dahi bu hatadan servisimize her gün cihaz gelmektedir.

Apple yeni bir model yayınladığında, önceki modeldeki hataları önler. Ancak, bu hata Apple’ın tüm telefonlarında görülür. Aslında, bu hata Apple’ın hatası değildir. Bu hatanın iki sebebi vardır. İlk olarak, parça anakartın tam ortasındadır ve en ufak bir gerilimde hasar alan ilk kişidir. İkincisi, Apple’a entegre bellek üreten şirketlerin hatasıdır.

Sandisk, Skyhnix, Toshiba gibi entegre bellek şirketleri üretmektedir. Tüm bu firmalardan entegre Apple malzemeleri. Bellek entegrasyonu çok dayanıklı bir parça değildir ve kolayca parçalanır.

Hafıza entegresi bozulabilen bir parçadır. Bilgisayarlarda kullanılan SSD disklerden çok farkı yoktur.

Iphone 9 Hatası Çözümü
Iphone 9 Hatası Çözümü

NAND Değişimi ve Yeni Yazılım Yüklenmesi

Başarısız iPhone eski NAND ile yüklenecek yeni NAND’IN değiştirilmesi, tecrübeli Apple teknisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilir. Profesyonel Apple teknisyenlerimiz, tadilattan sonra iPhone yazılım atarak cihazı kurtarır. Tüm süreç ortalama 1 veya 2 saat içerisinde tamamlanır.

Değişim Ücreti Nedir

NAND onarım çip değiştirme kendisi manasına gelir. Daha doğru bir teknik onarım ile, NAND bir flash bellek olduğu söylenebilir. Böyle bir parçanın arızalanması, gelişmiş iPhone tamir ekipmanı ile lehimlemeyi gerektirir. Mikroskobik aletlerle yapılan NAND lehimleme her servis tarafından gerçekleştirilmez. Ancak, cep hastanesin şanslısınız çünkü servisimiz 10 seneden fazla bir süredir lehimleme ve Flash bellek lehimleme yapıyor. iPhone 9 hatası, sayısız kez çözdüğümüz hızlı ve güvenilir onarımlardan birisidir. Fiyatlandırma bilgileri için şimdi bizi arayın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 6 9 hatası çözümü , iphone 6s 9 hatası çözümü , iphone 5s 9 hatası çözümü , iphone 7 9 hatası çözümü , iphone 4 9 hatası çözümü , iphone 7 plus 9 hatası çözümü , iphone 5s iTunes 9 hatası çözümü , iphone 6 plus 9 hatası çözümü , iphone 9 hatası kesin çözüm , iphone 9 hatası , iphone 9 hatası nedir , apple 9 hatası.