Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone 9 İle İlgili Bazı Bilgiler Ortaya Çıktı

iPhone 9 İle İlgili Bazı Bilgiler Ortaya Çıktı

Iphone 9 İle İlgili Bazı Bilgiler Ortaya Çıktı

iPhone 9 İle İlgili Bazı Bilgiler Ortaya Çıktı; Apple’ın uzun süre yeni bir SE modeli tanıtacağı yönünde bazı iddialar var. Bu iddiaların ana kaynağı, Cupetino merkezli şirketin düşük fiyatlı bir iPhone modeli ile daha geniş kitlelere hitap etmek istemesidir.

iPhone 9 İle İlgili Bazı Bilgiler Ortaya Çıktı; Sonuçta, dünya yalnızca ABD ve Avrupa pazarları hakkında değil. iPhone Fiyatları Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkede önemli ölçüde arttı. Yani bu Apple’ın genel satış rakamlarını etkiler.

Apple’ın Kendi Sitesinde iPhone 9 ile İlgili Bilgiler Ortaya Çıktı

Apple üstünde çalışmakta olduğu söylenen iPhone 9’a ait olduğu iddia edilen bir görüntü ortaya çıktı. Bu görüntü, telefonun kendini değil, boyutlarını ortaya çıkartır. Veriler değerlendirildiğinde, iPhone 9’un iPhone 8 ile aynı boyutta olacağı sonucuna varılmıştır. ABD merkezli teknoloji devi Apple, bir süredir yeni bir iPhone modeli ile gündemde. Aslında, şirket cephesinden hiçbir açıklama yapılmadı, ancak iddialar ve bazı gelişmeler Apple’ın yakın gelecekte yeni bir iPhone modeli ile geleceğini gösteriyor.

Dahası, söz konusu iPhone modeli uygun maliyetli olacak ve iPhone 9 olarak adlandırılacak. Apple’ın uygun maliyetli iPhone’u tanıtmak için acele etmediğini söyleyebiliriz. Öyle ki, şirket her Eylül ayında amiral gemisi sınıfı yeni iPhone modellerini duyurdu. Bununla beraber, son 12 senede, yalnızca iki uygun maliyetli Ara model, iPhone SE ve iPhone 5c gördük. Yeni uygun maliyetli modelin iPhone SE 2 olarak adlandırılması bekleniyordu, ancak şirkete yakın kaynaklardan gelen duyumlar iPhone 9 adını vurguluyor.

Uygun Fiyatlı iPhone 9 Hakkında Son Bilgiler

Son zamanlarda, uzun zamandan beri iPhone SE2 olarak isimlendirilen uygun maliyetli iPhone modelinin iPhone 9 olarak adlandırılacağı ortaya çıktı. Yeni raporlara göre, iPhone 9 modelinin sevkiyatı corona virüsü sebebiyle sorun yaşayabilir. Nikkei Asian Review’a göre, Apple başlangıçta tedarikçilerinden 2020’in ilk yarısında 80 milyon iPhone üretmesini istedi; bu rakam 15 milyon iPhone 9 ünitesini içeriyor.

Bununla birlikte, farklı bir kaynak, nikkei’ye iPhone satıcılarının şu anda kapasitenin yüzde 30 ila 50 oranında çalıştığını söylüyor. Kaynak, iPhone’ların tedarikinin Nisan ayına kadar süreceğini söylüyor.

Iphone 9 İle İlgili Bazı Bilgiler Ortaya Çıktı

iPhone SE2 Yerine iPhone 9

Son haberlere göre, Apple’ın uygun maliyetli modeli iPhone 9 olarak adlandırılacak. Hatırlayabileceğiniz gibi, Cupertino merkezli şirket, sekiz’te düzenlenen iPhone etkinliğinde iPhone 8, 8 Plus ve x (10) modellerini tanıttı. 2018’de iPhone XS serisi ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl, iPhone 11 modelleri teknoloji hayranlarına sunuldu.

İlginizi Çekebilir: Coronavirüs Mobil Endüstriyi Etkileyebilir

Nitekim, Bu tabloda görülmüş olduğu gibi, Apple iPhone 9’u geçti ve 10’dan yola çıktı. Önümüzdeki Mart ayında, bu açık sabit olacak ve iPhone 9 raflarda olacak. En azından söylentiler bu yönde.

iPhone 9

Yukarıdaki görüntüye göre, iPhone 9; 138.4 mm yüksekliğe, 67.3 mm genişliğe ve 7.8 mm kalınlığa sahip olacak.buna ek olarak, yaklaşan telefonun ağırlığı 148 gram olarak belirtilmiştir. iPhone boyutları iPhone ile uyumlu olan bu değerleri gösterir? Şimdi bu sorunun cevabını bulalım. iPhone 8’in boyutlarını incelediğimizde; 138.4 mm Yükseklik, 67.3 mm genişlik ve 7.3 mm kalınlığa ulaşıyoruz.

iPhone 8 Ayrıca 148 gram ağırlığındadır. Yukarıdaki veriler gerçeği yansıtıyorsa, iPhone 9’un boyutlarının neredeyse iPhone 8 ile aynı olduğunu açıkça söyleyebiliriz. iPhone 8, çerçeveli bir tasarıma sahip 4.7 inç ekrana sahipti. Dolayısıyla cihazın bu boyutta bir ekranı olması muhtemeldir. Ayrıca, çerçevesiz bir ekran tasarımına sahip bir iPhone 9’in yaklaşık 6 inç boyutunda olacağını söyleyebiliriz.

Iphone 9 İle İlgili Bazı Bilgiler Ortaya Çıktı

iPhone 9 İçin Beklenen Özellikler

iPhone 9, gücünü A13 biyonik işlemciden alıyor. 3 GB RAM taşıyan model, 4.7 inç LCD ekrana sahip ve söylendiği kadarıyla 3D dokunmadan yolda. Üç farklı renk seçeneğine sahip olduğu söylenen telefon: uzay gri, gümüş ve kırmızı, 64 GB ve 128 GB içerir. 31 Mart’ta gerçekleşecek etkinlikte iPhone 9’un tanıtılması bekleniyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone 9 2020 , iPhone 9 Yorumları , iPhone 9 Ş Plus , Apple 9 özellikleri , iPhone 9S , iPhone 9 ikinci El Fiyatları , iPhone 9 SE , İphone 9 kaç para.