Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Açılmıyor Logo Gelip Gidiyor Çözümü

iPhone Açılmıyor Logo Gelip Gidiyor Çözümü

Iphone Açılmıyor Logo Gelip Gidiyor Çözümü

iPhone Açılmıyor Logo Gelip Gidiyor Çözümü , iPhone logosu gelip Google Arama bulmak kolay olduğunu söylemek yazmak için git açmaz. Çünkü internette bulduğum bilgiler bir çözüm için yeterli değildi. Ancak, kendi çözümümüzü buldum.

iPhone cihazınızı taktığınızda, iPhone açılmıyor ve apple logosu gelip giderse, muhtemelen benim gibi google aramanın ilk yolunu buldunuz. Ancak, hiçbir yarar, ama oldukça zararlı olan çok sayıda yorum görebilirsiniz. Bu yorumlar hakkında hiçbir şey bilmeyen ve iphone’unuzun anakartı başarısız olduğunu söyleyen herkese aldırmayın.

iPhone Açılmıyor ve Apple Logusu Gidip Geliyor

Böyle bir sorunla karşılaşırsanız, önce iPhone Geri Yükleme modunu kullanarak telefonunuzu sıfırlamayı deneyin. Bunun için; bilgisayarda iTunes’u açın ve iPhone’un ev (orta tuş) tuşunu basılı tutarken veri (şarj) kablosunu bilgisayara bağlayın.

Cihazın Geri Yükleme moduna girdiğini göreceksiniz. Ekranda gösterilen talimatlara göre telefon sıfırlamayı başlatın. Yazılımın cihaza indirilmesini ve yüklenmesini bekleyin. Karşılaştığınız sorun yazılım ise, bu adımı başarıyla tamamlayabilir ve telefonunuzu kurtarabilirsiniz.

Ancak, kurtarma işlemi kesilirse, yaptığım gibi bir donanım hatası olabilir. 21 hata koduyla karşılaştım ve bu hatanın açıklaması donanımı kontrol etmemizi söylüyor.

Iphone Elma Logosunda Kalıyor

Bu durumda, aklımda; şarj adaptörü ve kablo, pil veya şarj soketi ile ilgili bir sorun olabileceği ortaya çıktı. İlk önce başka bir şarj cihazı ile denedim ve sorunun devam ettiğini gördüm. Elimde yedek bir iPhone’a sahip olduğum için şanslıydım ve arızalı iPhone’u takarak yedek telefonun pili geri kalanını geri yükledi / sıfırlama işlemine devam etti. Daha önce birkaç kez kesintiye uğrayan süreç bu kez tamamlandı ve telefonu şarj cihazına koyduğumda, o aptal logo yanıp sönmedi. Yani Kısacası, sorun pil oldu.

Ama pil iyileşmezse ne yapardım? Tabii ki şarj soketine dönerdim. Çünkü cihaz şarj edildiğinde kendini açar ve kapatır. Güçle ilgili bir sorun var gibi görünüyor. Şarj soketi ile ilgili bir sorun yoksa, bir anakart arızasından bahsedebiliriz. Bu durumda aynı zamanda Apple Store şekilde görünüyor.

İlginizi Çekebilir: iPad Air Dokunmatik Çalışmıyor

iPhone Ekran Açılıyor Logo Gidiyor

Ekranınız siyahsa veya donmuşsa aygıtınızı yeniden başlamaya zorlamanız gerekebilir. Yeniden başlamaya zorlamak aygıtınızdaki içeriklerin silinmesine yol açmaz. Ekran siyah veya düğmeler yanıt vermiyor olsa da aygıtınızı yeniden başlamaya zorlayabilirsiniz

  1. Öncelikle cihaz kapanana kadar home ve power tuşuna basılı tutun.
  2. Daha sonra power tuşuna basılı tutun ekran açılır açılmaz power tuşu ile beraber home tuşuna basılı tutun yaklaşık 10 saniye bekledikten sonra tekrar ekran kapanacak.
  3. Elinizi power tuşundan kaldırın ama diğer eliniz hala home tuşunda olsun 15 saniye civarı bekledikten sonra bilgisayara bir aygıt takınca çıkan sese benzer bir ses duyacaksınız.
  4. iTunes u açın ekran kapalı olduğu halde iPhone iTunes’a bağlı görünecek özellikler kısmında n/a yazması gerekiyor SHİFT tuşuna basılı tutarak restore a basın ve iphone firmware seçin ve çözüme kavuşacaksınız.

iPhone Elmada Kalıyor

Apple logosu ekranda kalır. Ekli bir ilerleme çubuğu da görebilirsiniz. Açılış sorunları daha büyük sorunların habercisi olabilir, ancak deneyebileceğiniz birkaç şey vardır. Önce telefonunuzu sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bunu nasıl yaparsınız, iPhone modeline bağlıdır. Apple destek belgelerini burada kontrol etmenizi öneririz.

iPhone’unuzu bir PC’ye veya Mac’e bağlayın. Itunes’un en son sürümünü yükleyin ve iTunes’u açın. Itunes iPhone’u görürse, bir yedek almalısınız. Cihazınızı seçin ve Özet sekmesinde şimdi Yedekle’yi tıklayın. Yedekleme tamamlandıktan sonra, Güncelleme’yi tıklatarak telefonunuzun yazılımını güncellemeyi deneyin. En son sürümdeyseniz, yeniden yüklemek için Geri Yükle’yi tıklatın. Yani daha önceki bir yedeğe geri döneceksiniz.

Iphone Logo Gelip Gidiyor

iTunes iPhone’u görmüyorsa, kurtarma moduna girmenin zamanı geldi. Bunun nasıl yapılacağı konusunda Apple’ın destek belgesine bakın. Daha sonra Ios’u geri yükleyip yeniden yükleyebileceksiniz. Bununla birlikte, bunu yapmanın yedeklemediğiniz her şeyi kaybedeceğini unutmayın.ould batarya iyileşmediyse yaparım? Tabii ki şarj soketine dönerdim. Çünkü cihaz şarj edildiğinde kendini açar ve kapatır. Güçle ilgili bir sorun var gibi görünüyor. Şarj soketi ile ilgili bir sorun yoksa, bir anakart arızasından bahsedebiliriz. Bu durumda aynı zamanda Apple Store şekilde görünüyor.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iPhone Açılmıyor Logo Gelip Gidiyor Çözümü iphone 6s elma logosu gelip gidiyor, iphone 7 logo gelip gidiyor, iphone 7 elma logosu gelip gidiyor, iphone 6 elma gelip kapanıyor, iphone 6 elma logosu gelip gidiyor, iphone 6 sarja takinca elma gelip gidiyor, iphone 5s elma gelip kapanıyor, iphone 7 plus elma logosu gelip gidiyor