Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Açılmıyor

iPhone Açılmıyor

Iphone Açılmıyor Logo Gelip Gidiyor Çözümü

iPhone Açılmıyor Kesin Çözüm , Akıllı telefon zaman zaman farklı sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Hiçbir şey elektronik ortamda sorunsuz çalışacağımızın farkında değildir. Bu yazıda, telefonumu açmayacaksınız, iPhone açılmıyor, iPhone 5S açılmıyor, iPhone 6 açılmıyor, iPhone 6s açılmıyor, bu tür soruları çözmeye yardımcı olacağız.

İOS cihazınızı kullanırken birçok sorun yaşarken, bunların çoğunu kolayca çözebilirsiniz. iPad veya iphone’unuz asla açılmazsa ne olur? Aslında, telefonunuzu başlatmaya çalıştığınızda mutlaka siyah bir ekran gördüğünüz anlamına gelmez.

Birçok iOS kullanıcısı zaman zaman benzer durumlarla karşılaşırken, sorun genellikle yazılım ayarları ile düzeltilebilir ve teknik servisle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bu makalede, iPhone cihazlarını kapatma veya açma konusundaki çeşitli nedenleri ve olası çözümleri okuyabilirsiniz.

iPhone Açılışta Takılıyor

Belirtiler: Apple logosu ekranda kalır. Ekli bir ilerleme çubuğu da görebilirsiniz. Açılış sorunları daha büyük sorunların habercisi olabilir, ancak deneyebileceğiniz birkaç şey vardır. Önce telefonunuzu sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Bunu nasıl yaparsınız, iPhone modeline bağlıdır. Apple destek belgelerini burada kontrol etmenizi öneririz. iPhone’unuzu bir PC’ye veya Mac’e bağlayın. Itunes’un en son sürümünü yükleyin ve iTunes’u açın. iPunes iPhone’u görürse, bir yedek almalısınız.

Iphone Kapandi Acilmiyor

Cihazınızı seçin ve Özet sekmesinde şimdi Yedekle’yi tıklayın. Yedekleme tamamlandıktan sonra, Güncelleme’yi tıklatarak telefonunuzun yazılımını güncellemeyi deneyin. En son sürümdeyseniz, yeniden yüklemek için Geri Yükle’yi tıklatın.

Yani daha önceki bir yedeğe geri döneceksiniz. iTunes iPhone’u görmüyorsa, kurtarma moduna girmenin zamanı geldi. Bunun nasıl yapılacağı konusunda Apple’ın destek belgesine bakın. Daha sonra Ios’u geri yükleyip yeniden yükleyebileceksiniz. Bununla birlikte, bunu yapmanın yedeklemediğiniz her şeyi kaybedeceğini unutmayın.

İlginizi Çekebilir:Apple Teknik Servis Randevu Alma

iPhone Kapandı Açılmıyor Tamiri Mümkün Mü?

iPhone akıllı telefonunuz kapalı, ancak güç düğmesine bassanız bile karşılaşıyor veya açamıyor olabilirsiniz. Sadece iPhone açılmıyor, düğmelere basıldığında tepki vermiyor, sorun ekranın donmasıdır. Tüm bu durumları düşündüğünüzde, sorunu çözmenin farklı yolları vardır. Akıllı telefon ekranınızda görüntü yoksa veya görüntü donmuşsa, cep telefonunu yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz.

iPhone akıllı telefonunuzu kapatmaya zorlamak ve tekrar açmak, telefonunuzda bulunan veri kaybına neden olmaz. Cep telefonunuzun ekranı siyahsa, ancak düğmeler yanıt vermiyorsa ve cihazınızı güç düğmesiyle açıp kapatamıyorsanız, iPhone 6s, Apple logosunu ekranda görene kadar akıllı telefonlar için güç düğmesini ve ekran düğmesini tutabilir ve iPhone 7 ve üstü için uyku / uyanma düğmesi ve ses kısma düğmesi, Apple logosunu ekranda görene kadar basılı tutarak kapatılabilir.

iPhone 7 Açılmıyor Elmada Kalıyor

Her iki düğmeyi basılı tutmak yaklaşık 10 ila 15 saniye sürer. Tüm bunları denediyseniz, ancak yine de cihazınızla ilgili sorunu çözemiyorsanız, iPhone’unuzu yaklaşık 1 ila 1.5 saat şarj etmek için orijinal şarj cihazıyla şarj cihazına bağlayın. Ancak, şarj ederken bu süre içinde telefonunuzda şarj görmek gerekir. Bu süre zarfında ekranın şarj edildiğini görmüyorsanız, USB kablosunu kullanarak bilgisayardan şarj etmeyi deneyebilirsiniz.

Iphone 7 Reset Atma

Tekrar şarj olmazsa, farklı şarj cihazları ve adaptörleri denemelisiniz. Kullandığınız şarj cihazının sağlam ve hasarsız olduğundan emin olmalısınız. iPhone açamıyor veya ekran görüntülenmiyorsa adım adım yukarıda belirtilen tüm çözümleri denedim olsa bile, hala cihazınızda bir donanım sorunu var.

Cihazınızda karşılaştığınız her türlü donanım ve yazılım problemi için firmamızdan teknik servis alabilirsiniz, tüm sorunlarınız ve sorularınız için İphone teknik servisimize danışabilirsiniz.

iPhone 6 veya iPhone 6S Açılmıyor

iPhone 6’ınız herhangi bir şekilde kapanırsa ve açılamazsa, yukarıdaki ile aynı şeyi yapacağız. Ev tuşunu ve güç tuşunu aynı anda 15 saniye basılı tutun. iPhone 6 hala açılmazsa, DFU moduna geçmeyi deneyin. DFU moduna girmek göründüğü kadar kolay değildir. Burada doğru zamanı yakalamak çok önemlidir ve birkaç deneme yapmak zorunda kalabilirsiniz.

iPhone’u DFU moduna geçirmek için; iPhone’u Yıldırım kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’u başlatın. iPhone’un güç tuşunu ve ev tuşunu aynı anda 10 saniye basılı tutun, ardından ev tuşunu basılı tutmaya devam etmek için güç tuşunu bırakın. Bilgisayarda “iTunes Kurtarma modunda bir iPhone algıladı”uyarısı göreceksiniz”

Bunu doğru bir şekilde yaptıysanız, Apple logosu veya iTunes simgesi iPhone ekranında görünmez. Düğmeleri daha uzun süre basılı tutarak işlemleri tekrarlayın. iPhone’unuzda sorun yaşıyorsanız, iPhone’u Geri Yükle’yi tıklatarak orijinal ayarlarınızı geri yükleyebileceğiniz bir mesaj görürsünüz.

Veya iTunes’u PC’den çalıştırın > lightning kablosunu bilgisayara takın > kabloyu telefona bağlamayı denemek için telefonun ana tuşunu basılı tutun. Dfu moduna geçerseniz, iCloud veya iTunes’da yedeklemeniz yoksa tüm bilgiler silinir.

iPhone’un açılmamasının nedeni yazılım ise, yukarıdaki adımlar sorunu çözecektir. Aşağıdaki yorum bölümünde bizimle sorunları paylaşabilirsiniz.

 Açılmıyor  Sorunu Çözümler

İlk olarak, iPad’inizin veya iphone’unuzun neden açılmadığı hakkında konuşalım. Bu genellikle iki nedeni vardır, ya yazılım sorunları, ya da pil ve diğer bazı teknik sorunlar bazı hasar. Durum yazılımdan kaynaklanıyorsa, telefonu yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. Şimdi bazı yöntemleri inceleyelim;

Telefonunuz / tabletiniz çalışmadığında, önce force restart adlı bu işlemi denemelisiniz. Yazılım sorunları oluştuğunda, iPhone / iPad ekranı siyahlaşır ve telefon çalışmıyor gibi görünür. Yapmanız gereken nedir;

– Açma / kapama düğmesini ve ev düğmesini en az 15 saniye basılı tutun. (İPhone 7 ve sonraki cihazlar için, 15 saniye boyunca Açma / Kapama tuşunu ve ses kısma tuşunu basılı tutun.)

– Ekranda Apple logosunu gördüğünüzde elinizi alın.

Bu işe yaramazsa, birkaç kez daha deneyin ve değişmezse, diğer yöntemlere gidin.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;  iphone kapandı açılmıyor ne yapmalıyım, iphone açılmıyor elmada kalıyor, iphone şarj oluyor gözüküyor ama açılmıyor, iphone 6 şarj halindeyken kapandı açılmıyor, iphone 5 açılmıyor şarj olmuyor, iphone şarj oluyor ama açılmıyor, iphone 7 açılmıyor elmada kalıyor, iphone 5 açılmıyor elma yanıp sönüyor