iPhone Açma Kapama Tuşu Bozuldu

iPhone Açma Kapama Tuşu Bozuldu

iPhone Açma Kapama Tuşu Bozuldu, Tüm cihazlar ve cihaz parçaları mekanik bir ömre sahiptir. iPhone’un bazı parçaları da hasar görebilir ve zamanla kullanılamaz hale gelebilir. Bu parçalardan biri güç düğmesidir. Güç düğmesi zamanla hasar görebilir veya herhangi bir nedenle kırılabilir. Bazen bir yazılım sorunu nedeniyle güç düğmesi devre dışı bırakılabilir. Bu durumda, cihazınızı istediğiniz zaman kapatamazsınız ve istediğiniz zaman kilitleyemezsiniz. Böyle bir durumla karşılaştıysanız, artık endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü bu sorunun geçici olarak üstesinden gelebilirsiniz. Şimdi bu sorunu nasıl çözeceğimizi sizinle paylaşıyoruz.

Assistive Touch

Yardımcı dokunuş, iPhone’unuzun ekranında ios’ta sanal bir düğme görevi görür. Yardımcı dokunuş ile, ev anahtarının işlevini yerine getirebilir, iPhone’unuzu klonlayabilir, telefonunuzun ekran görüntüsünü alabilir ve daha birçok işlev gerçekleştirebilirsiniz. iPhone Açma Kapama Tuşu Bozuldu Telefonunuzun güç düğmesi çalışmazsa, sanal bir güç düğmesi oluşturmak için yardımcı dokunuşu da kullanabilirsiniz.

 

Assistive Touch Nasıl Etkinleştirilir?

 1. iPhone’unuzun Ayarlar bölümünü açın.
 2. Ayarlar bölümünden Genele tıklayınız.
  iPhone’unuzun Ayarlar bölümünü açın.
  iPhone’unuzun Ayarlar bölümünü açın.

   

 3. Genel kısmından Erişilebilirlik kısmına tıklayınız.
  Ayarlar bölümünden Genele tıklayınız.
  Ayarlar bölümünden Genele tıklayınız.

   

 4. Erişilebilirlik kısmından AssistiveTouch tıklayınız.
  AssistiveTouch Tıklayın
  AssistiveTouch Tıklayın

   

 5. Ardından AssistiveTouch etkinleştirin.

  iPhone Açma Kapama Tuşu Bozuldu
  AssistiveTouch
 6. Ekranda Çıkan AssistiveTouch butonunda tıklayarak dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

  AssistiveTouch Tıklayın Açın
  AssistiveTouch Tıklayın Açın

Artık iPod’unuzun ekranında sanal bir anahtar olan kullanışlı dokunuşu görebilirsiniz. Yardım dokunuşunu telefonunuzun herhangi bir yerinde herhangi bir yere konumlandırabilirsiniz. Bunu yapmak için sanal tuşu basılı tutun ve sürükleyin.

 

Ayrıca Bkz. “iPhone Ekran Cam Değişimi İçin Tıklayınız.”


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iphone açma kapama tuşu bozuldu nasıl açabilirim, iphone açma kapama tuşu bozuldu garanti, iphone açma kapama tusu bozuldu nasıl kapatabilirim, iphone acma kapama tusu bozuk, iphone ses açma kapama tuşu bozuldu, iphone ses açma kapama tuşu bozuldu garanti, iphone 6s açma kapama tuşu bozuldu, iphone 4 acma kapama tusu bozuldu, iphone x açma kapama tuşu bozuldu, iphone power tuşu bozuldu açılmıyor, iphone power tuşu bozuldu garanti, iphone’un açma kapama tuşu bozuldu, iphone power tuşu bozuldu nasıl açılır, iphone 6 plus ses açma kapama tuşu bozuldu, iphone 6 s açma kapama tuşu bozuldu, iphone 6 açma kapama tuşu bozuldu, iphone power tuş bozuldu telefonu nasıl açarım, telefonumun açma kapama tuşu bozuldu iphone, iphone 4s açma kapama tuşu bozuldu, iphone 5s açma kapama tuşu bozuldu, iphone 5s ses açma kapama tuşu bozuldu, iphone 5 açma kapama tuşu bozuldu, iPhone Açma Kapama Tuşu Bozuldu ,iphone 7 açma kapama tuşu bozuldu, iphone 7 ses açma kapama tuşu bozuldu


1 Yorum

 • Teknisyen

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir