iPhone Ahizeden Az Ses Geliyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / / 1 Yorum / 450 Görüntülenme

iPhone Ahizeden Az Ses Geliyor

iPhone Ahizeden Az Ses Geliyor, iPhone kullanıcılarının çoğu, konuşurken ahize sesinin az ve cızırtılı gelmesi sorunuyla karşı karşıya. Genelde iPhone telefonlarda başımıza gelen olay, telefon görüşmesi sırasında karşı tarafın sesinin az gelmesi yani ahize sesinde azalma sorunu olmasıdır. Bazı kullanıcılar, ahizeden gelen cızırtılı bir ses olduğundan şikayet ederken, diğerleri ahizeden gelen çok az ses olduğundan şikayet ediyor. Bunun nedeni donanım veya cihazın ahize tonu ayarları olabilir. Aşağıdaki yöntemler, ahizenin daha az gürültü aldığı veya ahizenin ses almadığı yönündeki şikayetinizi düzeltebilir.

iPhone Ahizeden Az Ses Gelmemesinin Sebepleri

 • Ahize girişi toz, kir ve benzeri parçacıklar nedeniyle tıkanmış olabilir. Bu durumda ses minimumdur. Temizlik yeterli olmalıdır.
 • Sıvı – nem temasından sonra, el cihazı oksitlenmiş olabilir.
 • Elde edilen darbeler nedeniyle el cihazında bir çatlak veya kırık olabilir.
 • İlk öğe, bir kişinin veya teknisyenin yardımını gerektirirken, diğer hasarlı durumlarda ahizenin değiştirilmesi gerekir.

iPhone Ahize Değişimi Nasıl Yapılır ?

iPhone Ahizeden Az Ses Geliyor, iPhone ahize değişimi bir diğer adı ile iç kulaklık hoparlörü değişimi alanında uzman ve tecrübeli tüm telefonlara yetkin teknisyenlerimiz tarafından son teknoloji ve özel üretim teknik ekipmanlar kullanılarak yapılmaktadır. Ahize değişimi yapılan teknik servis odası cihaz sağlığı için gerekli tüm koşulları sağlamaktadır. iPhone ahize değişimi süresi teknik servis adresimize geldiğiniz taktirde ortalama 1 saat, ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 iş günüdür.

 • Onarım süreçlerinde telefon sıfırlanmaz, bilgileriniz silinmez.
 • Orijinal iPhone ahizesi, A kalite veya çıkma parçalarda kullanılır.
 • Telefonunuz 3 ay ahize garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.
Bolu Ekran Değişimi

iPhone 7 ses sorunu, anakartın üzerinde bulunan ses entegresinden kaynaklanmaktadır. bu arıza iPhone 7 Plus ses sorunu yaşayan kullanıcılar içinde aynıdır. iPhone 7 ses sorunu çözümü için telefonun en önemli parçası anakart’ın üzerinde entegrenin değiştirilmesi gerekmektedir. Bu parça değişimi kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Yanlış yapılacak en ufak bir müdahalede telefon kullanılamaz hale gelebilmektedir.

Cep Telefonu Tamiri Videosu

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Ekran Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir