Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Alarmı Çalmıyor

iPhone Alarmı Çalmıyor

Iphone Alarmi Calmiyor

iPhone Alarmı Çalmıyor iPhone’unuz muhtemelen sizin için her şey demektir. Bu nedenle, iphone’unuzdaki günlük alarmı ayarlamanız ve uygulamanın sizi uyandırmasını beklemeniz nadir değildir. Bununla birlikte, yakın geçmişte, iPhone alarmlarının kullanıcılar için bazı sorunlara neden olduğu bilinmektedir.

Tüm gününüzü hatalı bir alarm sistemi ile karıştırırken sorun. Her şeyi geç uyandırmak için geç kalırsanız o gün tutulacaksınız. Bu alarm sorunları ancak her zaman orada farklı alarm sorunları çözmek için farklı yollar ile kol kendinizi giren olacak. Son zamanlarda neredeyse tüm iPhone kullanıcılarını etkileyen en yaygın sorunla başlayalım.

iPhone Alarmı Çalmıyor Sorunu Çözümü

Bir alarm eklenir, ancak belirtilen saatte çalmaz ve sizi uyandırmazsa, bu yöntemleri denemelisiniz. İlk olarak, iOS 11.2 güncellemesini indirip yüklemeniz gerekir. Bu güncelleştirme, alarm sorununun çözülüp çözülmediğini söylemez, ancak diğer boşlukları kapatıyor olabilir.

iPhone Alarmı Çalmıyor Sorunu Çözümü

Sorun çözülmezse, aygıtı yeniden başlatın. Bunu yapmak için, kapatın ve tekrar açın. Bu düzelmezse, alarmı temizlemeniz ve yeni bir tane eklemeniz gerekir. Tabii ki biraz zaman alacak, ama alarm nihayet çalışmalıdır. Saat uygulamasını açın ve alttan alarm sekmesine geçin. Bu listedeki alanları silin ve yeni bir alarm eklemek için sağ üstteki artıya basın.

Sorun çözülmezse, alarm tonunu değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için, saat uygulamasında alarm sekmesindeki alarmı seçin ve kullanılacak zil sesini değiştirin.
Sorun devam ederse, aygıtta yüklü diğer üçüncü taraf alarm uygulamalarını kaldırmayı deneyin. Konuyla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, forum bölümünden destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Uygulama İndirme Sorunu

iPhone Alarm Çalışmama Sorunu Çözüm

Özellikle soğuk kış aylarında sabah erken kalkmak oldukça sorun, cep telefonu alarmı üzerinde yorgan atamaz insanlar için çalışmıyor bir kabus demektir. Yeni nesil cihazlar gibi iPhone x / 8/7/6 iPhone modelleri, gibi iOS 11, bazı kullanıcılar alarm sorunları var. Yazımızda alarm ve diğer alarm problemlerinin çözümü hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Eski Alarmları Silin

iPhone’unuzdaki bazı önceden ayarlanmış alarmlar yanlış ayarlara sahip olabilir (belirli günlerde alarm sesleri, sessiz alarm sesleri vb.). Yeni bir başlangıç yapın, mevcut alarmları silin ve tekrar ekleyin.

Bunu yapmak için, iphone’unuzda veya diğer iOS cihazınızda varsayılan saat / alarm uygulamasını girin, alarm sekmesinden Düzenle öğesini açın ve kırmızı simgeye basarak alarmları tek tek silin. Ardından sabit sıfırlama ile cihazınızı yeniden başlatın ve saat uygulaması içinden tekrar alarmı seçin.

Hard Reset Yöntemi

 iOS işletim sistemini yeniden başlayama zorlar ve bu özellik cihaz önbelleğini de temizleyerek bazı yazılımsal sorunların kısa yoldan çözülmesini sağlar. Hard Reset için; iPhone 7 ve sonrasında çıkan (iPhone 7, iPhone 8, iPhone X) bir cihaza sahipseniz, telefonunuz açıkken Kilit Açma tuşu ile ses kısma tuşuna aynı anda basın Apple logosunu görene kadar basmaya devam edin. Daha fazla ve detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone alarm çalmıyor , iphone alarm çalmıyor 2018 , iphone anımsatıcı alarmı çalmıyor
iphone kapalıyken alarm çalmıyor , iphone alarm çalıyor , apple alarm çalmıyor , iphone alarm bazen çalmıyor , iphone 6 alarm çalmıyor , alarm çalmıyor , iphone x alarm çalmıyor.