Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Anakart Tamiri Nasıl Yapılır

iPhone Anakart Tamiri Nasıl Yapılır

Iphone Anakart Tamiri Nasıl Yapılır

iPhone Anakart Tamiri Nasıl Yapılır ? Apple iPhone anakartlarının arızalarında anakart teknik olarak nasıl etkilenir, hangi durumlarda onarılabilir veya değişmesi gerekir ? Anakart hasarlarının neden olduğu diğer sorunlar.

Nand (Hafıza) Entegre Onarımı

iPhone cihazların hafıza çipi görevi gören Nand entegresi cihazların aldığı darbeler ve sıvı temasları sonrasında arızalanabilmektedir. Nand arızalarında genelde cihazlar açılamaz sürekli Apple logosu tekrar tekrar ekrana gelerek açılma işlemi gerçekleşmez. iTunes üzerinde yazılım atıldığında 4013, 4014 hatası vermektedir.

Baseband (Şebeke) Entegre Onarımı

iPhone Anakart Tamiri Nasıl Yapılır ? iPhone şebekeyi kontrol eden bir entegre mevcuttur, bu parça arızalandığında “servis yok” uyarısı alabilirsiniz. Baseband basit hatalardan da kaynaklanabilir.

 • Operatörünüzü kontrol edin: Bulunduğunuz bölgede sim kartınıza ait operatör yanıt vermiyor olabilir. Aynı operatörü kullanan birisi ile test edin.
 • iPhone yazılımını güncelleyin: Sürümle veya yazılımla alakalı bir sorun olabilir, bu nedenle yapmanız gereken ilk şey sürüm güncelleme olabilir.
 • Ağ ayarlarını sıfırlayın: Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ ayarlarını sıfırla
 • Hücresel veri kontrol: Bağlantı hatasına neden olmadığından emin olmak için hücresel veri ayarlarınızı kontrol edin. Açık kapalı konuma getirin.
 • Fiziksel hasar kontrolü: iPhone yakın zamanda darbe aldı mı? Darbe, donanımsal hatalar meydana getirerek bu arızaya neden oluyor olabilir.
 • Uçak moduna alıp çıkarın: Aygıtı uçak modun alıp uçak madundan geri çıkarın.
 • Sim kartı çıkarın temizleyin: Çoğu zaman bu soruna sim kart neden olmaktadır, sim kartı çıkarıp temizleyin tekrar takın. Gerekirse farklı bir sim kart deneyin.
 • Tüm ayarları sıfırlayın: Ayarlar>Genel>Sıfırla>Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğini deneyin.
 • iTunes yardımıyla yeniden yazılım yükleyin: Yazılımsa sorunlar olabileceğinde iTunes üzerinden geri yükleme yapın.

İlginizi Çekebilir: Photoshop Nasıl Kullanılır

Şarj Entegresi Onarımı

Yan sanayi sarj aleti, powerbank ve araç çakmak şarjı kullanımına bağlı olarak cihazın açılmama, bataryanın çok hızlı tükenmesi veya şarj olmama durumları genellikle şarj entegresi ile ilişkili olmaktadır. Çözümü diğer anakart sorunlarına göre daha kolay ve orijinal ürün kullanılmaya başlanması durumunda tekrarlamayan işlemelerdendir. Bu durumun kesin teşhisi anakartın akım değerlerlerini kontrol etmekle sağlanır.

Ana İşlemci Sorunları

Ana işlemci sorunları en zor anakart sorunlarından biridir. Genellikle cihazların aldığı çok sert darbelerde oluşmaktadır. Müdahalesi zor olup sonuçları her zaman pozitif olmamaktadır. Cihazın susma tehlikesi olan işlemlerdendir. Servisimizde çok fazla onay verilmeyen işlemlerdendir.

Sıvı Teması Temizliği

Sıvı teması bir cihazda yaşanabilecek en büyük problemlerin başında gelebilmektedir. Donanımsal parçalar zarar görebileceği gibi sıvı teması nedeniyle pek çok anakart sorunları da baş gösterebilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone anakart tamiri , iphone anakart tamiri , iphone anakart tamiri fiyat , iphone 7 anakart tamiri , apple 7 anakart tamiri , apple anakart tamiri , iphone anakart tamir fiyatı , iphone 7 anakart sökme , iphone anakart tamiri olur mu iphone 6s anakart tamiri.