iPhone Apple Logosunda Kalıyor Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone / / 1 Yorum / 507 Görüntülenme

iPhone Apple Logosunda Kalıyor Sorunu

iPhone Apple Logosunda Kalıyor Sorunu ,iPhone’unuz başlatma esnasında Apple logosunda takıldıysa, açılış ekranına geçemezsiniz. iPhone’unuzun bozulduğunu düşünseniz de durum böyle olmayabilir. İşte iPhone’unuzu apple logosundan kurtarmak için atabileceğiniz birkaç adım.

Bir iPhone Neden Apple Logosunda Kilitli Kalır

iOS işletim sisteminde telefonun normal şekilde açılmasını engelleyen bir sorun olduğunda, iPhone’un Apple logosu ekranda takılı kalır. Sorunun nedenini tam olarak tespit etmesi çok zordur, ancak birkaç yaygın nedeni vardır:

 •     iOS’un yeni bir sürümüne yükselirken yaşanan sorunlar
 •     Telefonun jailbreak’iyle ilgili sorunlar
 •     Süresinin dolan bir iOS sürümünü çalıştırma

 

Ayrıca Bkz. “iPhone Ekran Cam Değişimi İçin Tıklayınız.”


İlk Olarak iPhone’unuzu Yeniden Başlatın

Bu problemi çözmek için yapmanız ihtiyaç duyulan ilk şey, iPhone’u yine başlatmaktır. Dürüst olmak gerekirse, bu vaziyet çoğu süre problemi gidermez, sadece çok bayağı bir yaklaşımdır ve telefonun tekrar başlatılması için ihtiyaç duyulan birkaç saniye dışında bir şey kaybetmezsiniz.

iphone yeniden başlatma
iphone yeniden başlatma

iPhone’u yeniden başlatamıyorsanız Hard Reset atmanız gerekir. Bu, problemi çözebilecek daha kapsamlı bir yeniden başlatma türüdür.


Kurtarma Modu

Yeniden başlatma denemeleri sorununuzu çözmezse, iPhone’u Kurtarma Modu‘na geçirmeyi deneyin. Kurtarma Modu, iPhone’unuzun iTunes’a bağlanmasını ve iOS işletim sistemini yeniden yükleyebilmenizi veya iTunes yedeğiniz varsa bunu telefonunuza geri yüklemenizi sağlar. Bu, nispeten basit bir işlemdir ve bazı durumlarda sorunu çözmektedir.

iphone kurtarma modu nasıl yapılır
iphone kurtarma modu nasıl yapılır

Kurtarma Modu, yeniden başlatmadan daha çok işe yarar, ancak sorunu her zaman çözmez. Eğer bu durum sizin için de geçerliyse, iPhone’u DFU Moduna almak gerekir.


Kesin Çözüm: DFU Modu (Resimli Anlatım)

Apple logosunu hala görüyorsanız ve bundan önce anlatılanlar size çare olmadıysa, iPhone’unuzun ön yüklemesinde bir sorun var demektedir. DFU veya Aygıt Ürün Yazılımı Güncelleme modu iPhone’unuzu tamamen ön yüklemesini durdurur. Böylece, iPhone’u iTunes’a bağlayıp sıfırdan başlatabilirsiniz.

iphone dfu modu
iphone dfu modu

iPhone’u DFU Modu’na almak tecrübesiz kullanıcılar için biraz zaman alır. Yine de birkaç kez denediğinizde başarabilirsiniz.

DFU Moduna girmek için aşağıdaki talimatları uygulayın:

 1. Bilgisayarınızda iTunes’u başlatın.
 2. Telefonunuzun USB kablosunu kullanarak iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 3. iPhone’unuzu kapatın. Telefon ekran üzerinden kapatılmıyorsa, ekran kapanana kadar açma/kapama düğmesine basılı tutmaya devam edin.
 4. Telefon kapalıyken açma/kapama düğmesine 3 saniye basılı tutun.
 5. 3 saniye geçtiğinde açma/kapama butonuna basılı tutmaya devam edin ve telefonun önündeki home tuşuna basmaya başlayın. (iPhone 7 serisi telefon kullanıyorsanız, home tuşu yerine ses kısma düğmesini kullanın)
 6. Her ikisine de 10 saniye basılı tutun.
 7. Açma/kapama butonunu bırakın, home tuşuna (iPhone 7’de ses kısma düğmesi) 5 saniye daha basılı tutun.
 8. Ekranda bir şey görüntülenirse – Apple logosu, iTunes’a bağlanma istemi vs. – DFU Modunda değilsiniz ve işlemi 1. adımdan tekrar başlatmanız gerekiyor.
 9. iPhone ekranınız siyah kalırsa ve hiçbir şey göstermezse, DFU Modundasınız demektir.
 10. DFU Modundayken, bilgisayarınızdaki iTunes’da bir açılır pencere görüntülenir ve iPhone’unuzu geri yüklemenizi ister. iPhone’unuzu fabrika ayarlarına geri döndürebilir veya daha önce yedek oluşturmuşsanız verilerinizi telefona yükleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;  iPhone Apple Logosunda Kalıyor Sorunu, iphone sorunu whatsapp, iphone şarj sorunu, iphone şebeke sorunu, iphone güncelleme sorunu, iphone ses sorunu, iphone sorunları, iphone sorun bildir, iphone sorun giderme, iphone açılmama sorunu, iphone alarm sorunu, iphone anakart sorunu, iphone arama sorunu, iphone anten sorunu, iphone anımsatıcı sorunu, iphone sorun bulma, iphone sorun bulma programı, iphone sorun bulucu, iphone batarya sorunu, iphone baseband sorunu, iphone bildirim sorunu, iphone bluetooth sorunu, iphone cızırtı sorunu, iphone cevaplama sorunu, iphone cekmeme sorunu, iphone cekim sorunu, iphone calmiyor sorunu iphone css sorunu, iphone chrome sorunu, iphone kamera sorunu, iphone sorun çözümü,


1 Yorum

 • Teknisyen

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir