Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Arabaya Bağlama Sorunu Çözümü

iPhone Arabaya Bağlama Sorunu Çözümü

Iphone Arabaya Bağlama Sorunu Çözümü

iPhone Arabaya Bağlama Sorunu Çözümü Cihazları iOS işletim sistemi ile araçlara bağlayarak, telefonunuzda izlediğiniz videoları ve müzikleri hoparlörden ve aracınızın ekranından kullanabilirsiniz.

Öte yandan, bazı araçların bir mikrofon özelliği olduğundan, iPhone’unuzu arabaya bağlayabilir ve aramalarınızı eller serbest yapabilirsiniz. Bununla birlikte, bağlantı aşamasında sorun yaşayanlar için bir sorun çözümü hazırladık.

Bluetooth İle iPhone’u Arabaya Bağlama

Özellikle, birçok iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcısı, cihazlarını arabalarıyla eşleştirmelerine ve otomatik olarak arama almasına izin veren Bluetooth cihazlarını tanımadığını söylüyor.

 • İOS işletim sisteminde denetim merkezini açmak için ekranı yukarı doğru kaydırın ve Bluetooth fonksiyonu açıksa kapatıp tekrar açın.
 • Sonrasında cihazı yeniden başlatın ve araç müzik sisteminin eşleşmesini kaldırın ve İOS aygıtının diğer işletim sistemleri ile olan eşleşmesini de kaldırın.
 • Daha sonra bir kez daha yeniden başlatın ve araç müzik sistemi eşleşmesini tekrar yapın.
 • Eğer sorun devam ediyorsa İOS güncellemesini kontrol edin.

Toyota, Mercedes-Benz, Nissan, Honda, BMW, Jeep high-end araçlarda kullanılabilir, gibi Apple eşleştirme özelliği, özellikle alma ve alma mesajları, gibi çeşitli özellikleri yararlanarak gibi sorun kolay bir şekilde çözülebilir.

USB Kablosu ile iPhone’u Arabaya Bağlama

Bir bağlantı sorunu olması durumunda, iPhone’u arabaya bağlama sorununu ortadan kaldırmak için aşağıdaki adımlar yeterlidir.

 • Araç ve İOS cihazını yeniden başlatın. Buradaki İOS cihazı iPod Touch, iPad yada iPhone olabilir.
 • Sonrasında İOS cihazını farklı araç müzik sistemlerine USB ile bağlayarak çalışıp çalışmadığına emin olun.
 • Eğer farklı araçlarda çalışıyorsa kendi aracınıza bağlardan farklı Lightning yada USB kablosu kullanmayı deneyin.
 • Genellikle problem aynı kablonun bir araçta fazla çalışmasından dolayı bir süre sonra araç kabloyu sadece şarj cihazı olarak algılamasından meydana gelir.

İlginizi Çekebilir: Telefon SD Kart Görmüyor Çözümü

iPhone Bluetooth Çalışma Sorunu ve Çözümü

 • Aracınızdan ve iPhone’unuzdan eşleştirmeleri silmeniz gerekir. Bunu yapmak için, iPhone ayarları menüsünden Genel> Sıfırla> ağ Ayarlarını Sıfırla yapmanız gerekir. Ardından telefon sıfırlanana kadar ev ve Açma / Kapama düğmelerini basılı tutun. Sonra bağlantıyı yapmayı deneyin.
 • Bu sorunu çözmenize yardımcı olmazsa, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. “Fabrika ayarlarına sıfırlama” zor ve zorlu bir çözüm olduğundan, Cep Hastanesi teknik servisimizden yardım almanızı öneririz.

iPhone CarPlay Bağlantı Sorunu

Belirli otomobillerde mevcut olan CarPlay, iPhone’unuzu arabanızda kullanmanın akıllı ve güvenli bir yoludur. CarPlay, sürüş sırasında iPhone ile yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştirir ve bunları aracınızın yerleşik ekranında görüntüler.

Arabanız bir USB bağlantısı üzerinden Carplay’i destekliyorsa, iPhone’unuzu aracınızın veya ses sisteminizin USB bağlantı noktasına bağlayın. USB bağlantı noktası, CarPlay veya akıllı telefon simgesi olan bir etiket içerebilir , iPhone Arabaya Bağlama Sorunu Çözümü.

Aracınız kablosuz Carplay’i destekliyorsa, carplay’i kurmak için direksiyon simidindeki ses kontrol düğmesini basılı tutun. Ayrıca, araç kablosuz veya Bluetooth eşleştirme modunda olduğundan emin olun. Ardından iphone’unuzda Ayarlar> Genel> CarPlay> kullanılabilir arabalara gidin ve aracınızı seçin. Daha fazla bilgi için aracınızın kullanım kılavuzuna bakın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone arabaya bağlama , iphone arabaya bağlanmıyor , iphone arabaya bağlanma

CarPlay Ne İşe Yarar?

CarPlay, sürüş sırasında iPhone’da gerçekleştirmek istediğiniz işlemleri gerçekleştirir ve bunları aracınızın yerleşik ekranında görüntüler. Iphone’unuzu Carplay’e bağladığınızda, sokak sokak yol tarifi alabilir, arama yapabilir, mesaj gönderebilir ve alabilir ve müzik dinleyebilirsiniz. CarPlay, arama yapmanıza, mesaj göndermenize ve hedef konumları bulmanıza yardımcı olmak için iphone’unuzdaki kişileri kullanır.

Carplay Nedir Ne Işe Yarar
Carplay Nedir Ne Işe Yarar

CarPlay Siri ses kontrolü kullanır. Eğer sürüş sırasında yani, ne istediğinizi ses ve yolda odaklanabilirsiniz. carplay; dokunmatik ekran ve düğme gibi arabanızdaki yerleşik kontrollerle bile çalışır.