iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone / / 1 Yorum / 488 Görüntülenme

iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu

iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu ,iPhone ses sorunu, arama sırasında ses gelmediğini fark ederseniz, aşağıdaki çözüm yollarına göz atınız. Bazı kullanıcılar iPhone’da arama ses sorunu olduğunu dile getirmiş ve çözüm yolu istemişler bizde ufak bir araştırma yapıp tüm çözüm yollarını sıraladık.

Çözüm.1: Hoparlörü temizleyin.

Telefonunuzun hoparlörünü uygun bir cisim ile kabuk şeklinde tutan toz tabakasını buradan nazikçe temizleyin. Bu kir ve pislikler zaman içinde ses kalitesini azaltabilir.

iphone mikrofon temizleme


Çözüm.2: Sesi açın.

Bazı durumlarda yanlışlıkla telefonunuzu rahatsız etme moduna almış olabilirsiniz. Arama sırasında telefonun sesi hiç çıkmıyorsa sorun buradan kaynaklıdır fakat aramada karşının sesi gelmiyorsa telefonunuzun sesi kısılmış olabilir. telefonun sol tarafında ses yükseltme tuşu ile sesini açınız.

 iphone ses açma


Çözüm.3: Telefonunuzu yeniden başlatın.

Genellikle önerdiğimiz bir yöntemdir. iPhone telefonlarda en çok görülen hata çözme yöntemidir. Telefonunuzu yeniden başlattığınızda genelde ufak sorunlar kendiliğinden ortadan kalkmaktadır. Telefonunuzu kapatmak için sağ taraftaki uyandırma tuşunu uzun süre basılı tutarak kapat dedikten sonra yaklaşık 7-8 saniye sonra tekrar başlatınız.

  


Çözüm.4: Bluetooth’u kapatın.

Bazen Bluetooth açıksa iphone aramada ses sorunu yaratabiliyor. Bluetooth kapatmak için ayarlar > Bluetooth seçeneğine giderek kapatınız ve daha sonra tekrar deneyiniz.

  iphone bluetooth kapatma


Çözüm.5: Fabrika ayarları.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmek sorunuzu çözebilir fakat telefonunuzdaki verileri yedeklemezseniz silinebileceğini unutmayın.

iCloud yedek almak için telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp iTunes üzerinden kolayca yedek alabilirsiniz daha sonra, ayarlar > Genel > Sıfırla > tüm içeriği ve ayarları sıfırla seçeneği ile fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz.

iphone sıfırlama
iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor problemi

Telefon sıfırlandıktan sonra cihazınızı yeni bir cihaz olarak ayarlayın ve arama yaparak ses sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu iphone hoparlör temizleme, iphone hoparlör temizleme programı, iphone hoparlör temizleme fırçası, iphone hoparlör temizleme fiyatları, iphone hoparlör temizleme aleti, iphone üst hoparlör temizleme, iphone 4 hoparlör temizleme, iphone kulaklık hoparlör temizleme, evde iphone hoparlör temizleme, iphone alt hoparlör temizleme, iphone ahize hoparlör temizleme, iphone ahize ve hoparlör temizleme, iphone hoparlör çıkışı temizleme, iphone hoparlör delikleri temizleme, iphone 7 hoparlör delikleri temizleme, iphone 6 hoparlör temizleme fiyatı, iphone hoparlör girişi temizleme, iphone 6 iç hoparlör temizleme, iphone hoparlör temizleme ne kadar, iphone 6 konuşma hoparlör temizleme, iphone hoparlör ve mikrofon temizleme, iphone hoparlör temizliği nasıl yapılır, iphone ön hoparlör temizleme, iphone 6 ön hoparlör temizleme, iphone 5 ön hoparlör temizleme


 

Ayrıca Bkz. “Kargo Gönderimi Detayları İçin Tıklayınız.”

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi

1 Yorum

  • Teknisyen

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir