Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu

iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu

Iphone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu

iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu ,iPhone ses sorunu, arama sırasında ses gelmediğini fark ederseniz, aşağıdaki çözüm yollarına göz atınız. Bazı kullanıcılar iPhone’da arama ses sorunu olduğunu dile getirmiş ve çözüm yolu istemişler bizde ufak bir araştırma yapıp tüm çözüm yollarını sıraladık.

iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu

bazı Apple kullanıcıları, iPhone ile yapılan görüşmelerde ses konusunda sorunlar yaşadıklarını söyledi. Nitekim, kullanıcılar telefon görüşmeleri sırasında diğer kişinin sesini duyamadıklarından şikayet ediyorlar.

Arama sorunsuz bir şekilde gelir ve cevaplamada sorun yoktur, ancak diğer kişi ses çıkarmaz. sorun , hacim yüksek olduğunda da karşılaşılır. Iphone’da ses konusunda sorun yaşayanlar bu çözümleri deneyebilirler:

iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu

Ses açma düğmesini kullanın ve kulaklıklı mikrofon seti bağlı olmadığında zil sesinin görüntülendiğinden emin olun. Hoparlör ızgarası herhangi bir şekilde bloke olup olmadığını kontrol edin. Ekran koruyucu, kasa ve hatta  toz büyük bir etki yaratabilir. Temizlemek için bir fırça veya basınçlı havadan yardım alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Kırmızı Ekran Sorunu

Çözüm.1: Hoparlörü temizleyin.

Telefonunuzun hoparlörünü uygun bir cisim ile kabuk şeklinde tutan toz tabakasını buradan nazikçe temizleyin. Bu kir ve pislikler zaman içinde ses kalitesini azaltabilir.

Iphone Mikrofon Temizleme
Iphone Mikrofon Temizleme

Çözüm.2: Sesi açın.

Bazı durumlarda yanlışlıkla telefonunuzu rahatsız etme moduna almış olabilirsiniz. Arama sırasında telefonun sesi hiç çıkmıyorsa sorun buradan kaynaklıdır fakat aramada karşının sesi gelmiyorsa telefonunuzun sesi kısılmış olabilir. telefonun sol tarafında ses yükseltme tuşu ile sesini açınız.Iphone Ses Açma

Çözüm.3: Telefonunuzu yeniden başlatın.

Genellikle önerdiğimiz bir yöntemdir. iPhone telefonlarda en çok görülen hata çözme yöntemidir. Telefonunuzu yeniden başlattığınızda genelde ufak sorunlar kendiliğinden ortadan kalkmaktadır. Telefonunuzu kapatmak için sağ taraftaki uyandırma tuşunu uzun süre basılı tutarak kapat dedikten sonra yaklaşık 7-8 saniye sonra tekrar başlatınız.

 Çözüm.4: Bluetooth’u Kapatın.

Bazen Bluetooth açıksa iphone aramada ses sorunu yaratabiliyor. Bluetooth kapatmak için ayarlar > Bluetooth seçeneğine giderek kapatınız ve daha sonra tekrar deneyiniz.

&Quot;/H2

Çözüm.5: Fabrika Ayarları.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmek sorunuzu çözebilir fakat telefonunuzdaki verileri yedeklemezseniz silinebileceğini unutmayın.

iCloud yedek almak için telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp iTunes üzerinden kolayca yedek alabilirsiniz daha sonra, ayarlar > Genel > Sıfırla > tüm içeriği ve ayarları sıfırla seçeneği ile fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz.

Iphone Sıfırlama
Iphone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Problemi

Telefon sıfırlandıktan sonra cihazınızı yeni bir cihaz olarak ayarlayın ve arama yaparak ses sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu iphone hoparlör temizleme, iphone hoparlör temizleme programı, iphone hoparlör temizleme fırçası, iphone hoparlör temizleme fiyatları, iphone hoparlör temizleme aleti, iphone üst hoparlör temizleme, iphone 4 hoparlör temizleme, iphone kulaklık hoparlör temizleme, evde iphone hoparlör temizleme