Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Arama Yapamıyorum Başarısız Diyor

iPhone Arama Yapamıyorum Başarısız Diyor

Iphone Arama Yapamıyorum Başarısız Diyor

iPhone Arama Yapamıyorum Başarısız Diyor Eğer kullandığınız telefonunuzdan kişileri arama yapamıyorsanız, biz buna neden faktörlere bir göz atacağız. Aldığımız telefonlarda herhangi bir sorun varsa, hemen panik yaşayabilirsiniz.

Ama şimdi bulmak ve internette tüm sorunları çözmek mümkündür. Son zamanlarda, iphone kullanıcıları, cihazın bir arama sırasında arama yapmadığını söylüyor.

Telefonda biriyle arama yaparken, belirli bir süre sonra telefon kapanır ve ekran başarısız olur. Normalde, müzakereler 1 saatten fazla sonra diğer tarafla sona erer. Sonlandırma sonucunda arama başarısız olsa bile, yeniden aradığınızda aramaya devam edebilirsiniz.

Ancak, bir arama yapmanın bir yolu yoktur. Bu, cihazın içindeki ayarlarla ilgilidir. Bu ayarlardan hangisine birlikte bir göz atacağız ve sorunumuzu çözeceğiz.

iPhone Neden Arama Yapmıyor

Cihaz uçak modunda olduğu için aramalar yapılamaz. Ayarları girdikten sonra, kapatılırsa uçak modunu kapatın ve kapatın ve bekleyin, sonra kapatın.

  • Telefonunuzdan Rahatsız etme özelliği açıksa Ayarlar alanına gelerek bu modun kapalı olup olmadığını gözden geçirelim. Açıksa kapalı hale getirmeniz de yarar bulunmaktadır.
  • Aradığınız numarayı engellediyseniz telefondan ayarlar bölmesine girerek telefon oradan arama engelleme alanında numarayı engelleyip engellemediğinizi kontrol edebilirsiniz.
  • Sim kartı telefondan çıkartıp tekrar taktıktan sonra telefonunuzu da bir kere kapatıp açarak yeniden arama yapmayı deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Hey Siri Çalışmıyor

Sorununuzun düzeltilmesi gerekiyor, bu da gerçekleştirdiğiniz tüm bu işlem adımlarından sonra iphone aramaları yapamayacağınızı söylüyor. Bu kontrollere rağmen sorun devam ederse, telefona takarak başka bir satır deneyelim.

Garanti bir servise göndermeye devam ederse cihazdan aynı sorun varsa yararlıdır. Servise gitmeden önce, nihayet telefondaki yedeklemeleri alabilir ve sıfırlamaya gidebilirsiniz.

iPhone Arama Yapamıyorum Başarısız Diyor

Neden iPhone arama yapmaz, iPhone arama başarısız olur, iphone arama yapmaz, iPhone birini arayamaz, iphone telefonumda arama yapmaz, iphone diğer tarafta Bir tür çağrı sağlayamaz.

Telefonunuzun markası iPhone ise ve hatta dakikalarınız veya birimleriniz olsa bile arama yapmazsanız, nedeni kontrol edeceğiz. Normal koşullarda, dakikalar veya birimler varsa, aramayı sorunsuz bir şekilde sağlamak gerekir.

Iphone Arama Başarısız
Iphone Arama Başarısız

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone arama yapamıyorum , arama başarısız iphone , iphone arama yapamama sorunu , iphone arama başarısız hatası , iphone arama yapılamıyor , arama başarısız oldu iphone

iPhone Arama Sorununa Çözüm

Öncelikle yapmanız gereken kontroller ile cihazda şebeke problemi yaşamanıza neden olan sorunları tespit edip ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için öncelikle şunları yapmanız gerekiyor;

  • Uçak moduna gelerek açarak 15 saniye kadar bekleyip kapatın,
  • Sonrasında ayarlara gelerek rahatsız etme modu kapalı konumda olduğundan emin olun.
  • Ayarlar menüsünden telefon ve arama engelleme kısmına girerek no belirlenme bölümünü açın. Burada engellediğiniz bir telefon numarası olup olmadığını kontrol edin. Bazı durumlarda yanlışlıkla yada bilinçli olarak engellenen numaralar sizi aradığı zaman yada sizin aradığınız zaman aranmıyor olarak gösterebilir.
  • Diğer yandan kontrol etmeniz gereken diğer bir özellik ise iPhone arama yönlendirmeolup olmadığıdır. Bunun için ayarlar, telefon ve arama yönlendirme menüsünü açarak bir yönlendirmenizin bulunmadığından emin olun.

Tüm seçenekleri denedikten sonra sorun hala çözülmüyor ise CEP HASTANESİ yanınızda.Ücretsiz bir şekilde arıza tespiti yaparak iPhone Arama Yapamıyorum Başarısız Diyor hatasını çözümünü CEP HASTANESİNDE tamir yaptırabilirsiniz. Daha fazla detaylı bilgi için WhatsApp destek hattından bize ulaşınız.

Yapılan tüm işlemler sonucunda bir adımda sorununuz çözüldüyse hangi adım olduğunu kesinlikle kenara not alın. Daha sonra bu problemi yaşamanız halinde aynı yerden sorundan kurtulabilir yada cihazınızı servise verdiğiniz zaman sorunun kaynağını belirtebilirsiniz.