Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Arka Kamera Siyah Ekran Sorunu

iPhone Arka Kamera Siyah Ekran Sorunu

Iphone Arka Kamera Siyah Ekran Sorunu 1

iPhone Arka Kamera Siyah Ekran Sorunu neden olur? Birçok iPhone kullanıcısının kameralarıyla karşılaştığı bir sorun ve çözümleriyle ilgili makalemizle karşınızdayız. Yazımızın siyah ekran şikayetleri olan kullanıcılara yardımcı olacağını umuyoruz, iPhone arka kamerası bozuk. Çoğunlukla donanımla ilgili bir sorun olarak ortaya çıkan bu sorun, yazılımla ilgili hatalardan da kaynaklanabilir.

Siyah Ekran Sorununun Nedenleri

iPhone arka kamera siyah ekran sorunu çoğunlukla donanım ile alakalıdır. Genellikle, telefon yüksek bir yerden düşmüş veya sert bir darbe almış olabilir. Telefon kılıfındaki deformasyon da bu soruna neden olabilir. Öte yandan, cihaz aşırı ısınmışsa, kameranın işlevini kötü etkilemiş olabilir. Telefonun lensi aşırı derecede kirliyse, arka kamera camının değiştirilmesi gerekebilir.

Yazılımsal Nedenlerden Kaynaklanabilir

iPhone arka kamera siyah ekran sorunu bazen telefonunuzda kullandığınız bir uygulamadan kaynaklanabilir. Diğer bir neden ise, yazılım güncellemesi yapılmamışsa kamerada bu hatanın oluşabilmesidir. Bu nedenle, yazılımla ilgili bir sorundan şüpheleniyorsanız, önce kameraya erişimi olan uygulamaları silmenizi ve ayarlar bölümünden güncellemenizi öneririz. Bunu yapmak için Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümüne giderek güncellemeniz gerekip gerekmediğini kontrol edin.

Sorun devam ederse, kameranın önbelleğini ve verilerini temizleyebilirsiniz. Kameranın siyah bir ekran vermesinin nedeni, depolama alanının dolu olması da olabilir. Doluysa, boşaltmayı deneyin. İPhone’unuzu yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini görün.

Bu adımlar işe yaramadıysa, bu arızanın profesyonel bir teknik servis tarafından onarılması gerektiğini söyleyebiliriz. Bu sorunu çözmek için mercek ve mercek üzerindeki toz ve kiri temizlemeniz gerekebilir. Bu titizlikle yapılması gereken bir iştir. Bu konuda Cep Hastanesi’ne güvenebilirsiniz.

ilginizi Çekebilir : Telefonun Arka Kamerası Kırıldı

iPhone Arka Kamera Değişimi

Bugün, iPhone’lardaki kamera sayısı 3-4 olduğundan, bu arızanın çözümü biraz daha zorlaştı. Çünkü sorunu tespit edecek kamera sayısı daha fazla.

iPhone arka kamera siyah ekran sorununu çözmek için öncelikle arka kameraya ulaşmak için gerekli parçalar sökülür. Ardından kamera, arka kamera için uygun bir cımbız veya aletle çıkarılır. Duruma bağlı olarak, gerekirse kamera değiştirilebilir. Son olarak, telefon açılır ve arka kamera test edilir.

İPhone arka kamera değiştirme işleminde telefonunuzdaki kayıtlı verileriniz asla silinmez veya telefonunuz sıfırlanmaz. Yeni kurulan kamera orijinal iPhone kamerasıdır. Kamera değişiminden sonra telefonunuzun kamera fotoğraf ve video çekim kalitesi ilk günkü performansına kavuşur.