Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Arka Kamera Titreme Sorunu

iPhone Arka Kamera Titreme Sorunu

Iphone Arka Kamera Titreme Sorunu

iPhone Arka Kamera Titreme Sorunu , iPhone normal olarak fotoğraf çekmeye devam edebilir ve fotoğraflarınız gerektiği gibi görünebilir. Bununla birlikte, titreme hız kesmeden devam ederken, kullanıcılar bir noktada bu sorunu nasıl çözebileceklerini merak ediyorlar.

iPhone kamera sarsıntı sorunu genellikle Optik Görüntü Sabitleyici veya OIS özelliği ile ilgilidir. Çerçevedeki görüntüyü stabilize etmeye çalışırken telefonunuzdaki lens sürekli titriyor. Bu sorun genellikle fiziksel ve sadece fiziksel önlemlerle çözülebilir.

Genellikle yere bırakılan iphone’larda Optik Görüntü Sabitleyici başarısız olur. Bu nedenle, kameranız normal çalışmaya ve çalışmaya devam ederken, bu bölüm yerinden oynatıldığı için objektifiniz asla düzgün bir şekilde odaklanamayacaktır. Sonuç olarak, objektifiniz sonsuz bir döngüde sıkışmış durumda. Ne yazık ki, tek çözüm kameranın değiştirilmesidir.

Son derece deneyimli Cep Hastanesi teknisyenlerimiz tüm iPhone modellerinde kameraları değiştirebilir. Buna ek olarak, kamera camınızda bir çizik veya hasar varsa, kamera camını değiştirebilirsiniz.

iPhone Kamera Bulanık Çekiyor Odaklayamıyor

iPhone fotoğraflar bulanık sorun: IOS yazılım otomatik olarak fotoğrafın lens odak yardımcı olmak için gelişmiş algoritmalar kullanır. Tabii ki vizöre dokunarak manuel olarak da odaklanmanız gerekebilir. Bu durumlarda, fotoğrafınız odaklanarak bulanıklaşacaktır.

Fotoğraflarınız hala bulanık ise, misfocusing olabilir. Bu durumda, fotoğraf çekerken Deklanşör düğmesine basmadan önce kameranın odaklanması için bir dakika bekleyin. Kameranız otomatik olarak odaklanacaktır.

Iphone Kamera Bulanık Çekiyor
Iphone Kamera Bulanık Çekiyor

Bu sizin sorununuz değilse, sorununuz donanım olabilir. Böyle bir sorun lekeli bir lensin sonucu olarak ortaya çıkabilir. Kamera lensinizi hemen temizleyin ve herhangi bir leke bırakmamaya dikkat edin. Şimdi kendi testlerinizi tekrarlayabilirsiniz.

Başka bir olası sorun, lensinizin kayması veya çizilmiş bir kamera lensinizdir. Apple kendi lensleri için kullanılan sert bir cam olsa da, kir ve lekelerin yanı sıra çizilmelere de engel yoktur. Bu durumda, sorununuzu çözmek için bir Apple mağazasını veya Apple Yetkili Servis noktasını ziyaret etmek iyi bir fikirdir.

İlginizi Çekebilir: Telefonlarda Ekran Işıklarında Titreme Sorunu

iPhone Fotoğraf Çekince Flaş Takılı Kalıyor

Kameranın flaşı takılı kalıyor! Günlük kamera çekimlerinizde bir diğer ortaya çıkan sorun ise kamera flaşının takılması veya hiç çalışmamasıdır.

Mesela LED flaşınızı bir fener gibi kullanmak istemiş ve açık unutmuş olabilirsiniz. Gün ışığında farketmemiş olabilirsiniz. Bu noktada kontrolünüzü sağlamanızı ve flaş açıksa kapatmanızı öneririz.

Kamera uygulamasında flaşı kapatmış olabilir veya muhtemelen flaşınız otomatik modda olabilir. Flaşı açık konumuna getirmek onun çalışmasını sağlamak için yeterli olacaktır. Şimdi test etmek için kamera uygulamanız açıkken herhangi bir yere odaklama yapın ve kamera flaşının yanıp yanmadığını kontrol edin. Eğer ki donanımsal bir sorununuz yoksa bu adımda kamera flaşınızı yanması gerekiyor.

Yine de flaş açılmamak için direniyorsa iPhone’unuzu sıcak bir ortamda kullanmış veya uzun bir flaşlı çekim yapmış olabilirsiniz. Bu doğrudan flaşınızı etkileyecektir. Bir süre iPhone’unuzu dinlendirin ve sıcaklığın düşmesini bekleyin.

iPhone Kamera Değişimi

iPhone kamera nasıl sorun giderilir çalışmıyor, onarımı takip etmenin yolları nelerdir? Kamera nasıl ve nerede değiştirilmelidir. Bu makalede size bu bilgileri sağlayacağız. Kamera özellikle son yıllarda bir kamera olarak kullanılmıştır. Ayrıca, birçok insanın günlük yaşamı tasvir etmesine yardımcı olan bir video kamera da bulunuyor. iPhone Kamera Değişimi İçin Bize Ulaşınız.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 7 arka kamera titreme sorunu , iphone 6s plus arka kamera titreme sorunu , iphone arka kamera titremesi , iphone arka kamera dalgalanma , iphone arka kamera titriyor , iphone 6 plus arka kamera titreme sorunu , iphone arka kamera çalışmaması , iphone arka kamera çekmiyor , iphone arka kamera donuyor , iphone arka kamera sallanıyor.