Iphone Arka Kamerası Bozuldu
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone Arka Kamerası Bozuldu

iPhone Arka Kamerası Bozuldu; iPhone Arka Kamerası Bozuldu ne yapmalıyım ? Akıllı telefonların en bozulabilir parçalarından biri kameralarıdır. Bu arızaların nedenleri yazılım veya çoğunlukla donanımdır. İPhone kullanıcılarının kamera bozulması şikayetleri genellikle benzer sorunlardan kaynaklanmaktadır. Cep Hastanesi olarak yaklaşık 15 yıllık tecrübemizle, iPhone arka kamera kırık sorununu en kısa sürede belirleyerek bu sorunu çözebiliriz. Bu sorunları ve çözümlerini makalemizde tartışacağız.

iPhone Kamera Çalışmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone Arka Kamerası Bozuldu; iPhone kamera camının kırılmasının ve çalışmamasının en büyük nedeni donanımsaldır. Bu hasar, kameranın kısa sürede arızalanmasına neden olabilir. Buna ek olarak, kırık veya kırık kamera lenslerindeki toz sensöre girerek benekli bir fotoğraf çekmenize neden olur. Bunun için yapılması gereken şey iPhone kamerasını değiştirmektir. Cep Hastanesi’ne gelerek iphone kamera değişimi yaptırabilirsiniz. Ayrıca yapılan tüm işlemler sistemimizde kayıt altına alınır ve 3 ay Cep Hastanesi garantisi altında yapılır.

iPhone Kamera Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone Arka Kamerası Bozuldu; iPhone kamera siyah ekran sorunuyla karşılaştıysanız, önce başka bir uygulamanın kamerayı kullanmadığından emin olun, bu nedenle kamerayı kullanamayabilirsiniz. Aşağıdaki çözüm önerilerini takip ederek iPhone kamera sorununu çözebilirsiniz.

 • Arka ve ön kameralar arasında geçiş yapmak sorununuzu çözmenize yardımcı olabilir.
 • Başka bir çözüm, kamera da dahil olmak üzere tüm uygulamaları güncellemektir. Güncellemeden sonra telefonu açın ve kapatın.
 • İPhone siyah ekran sorunu için telefon yazılımı güncellemesi gerekebilir.
 • Sorun devam ederse, kameranın önbelleğini ve verilerini temizleyebilirsiniz.
 • Siyah bir ekran veren kamera, depolama alanının dolu olması nedeniyle de olabilir. Telefon hafızası doluysa, boşaltmayı deneyin.
 • Son olarak, iPhone telefonunuzu yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini tekrar görün.
 • Bu adımlar işe yaramadıysa, bu arızanın profesyonel bir teknik servis tarafından onarılması gerektiğini söyleyebiliriz.
 • Bu sorunu gidermek için mercek ve mercek üzerindeki toz ve kirin çıkarılması gerekebilir. Bu titizlikle yapılması gereken bir iştir.

İlginizi Çekebilir: Telefonum Neden Şarj Olmuyor ?

iPhone Kamera Odaklama Sorunu Nasıl Çözülür?

Sık sık iPhone kamera odaklama sorunuyla veya iPhone kamerası bulanık çekiyor sorunuyla karşılaşıyoruz . Bu sorunla karşılaştığınızda, önce lenslerin temiz olduğundan emin olun ve gerekirse lensleri üzerinde tüy bırakmayacak mikrofiber bir bezle temizleyin.

 • Telefonunuzdaki kılıf çıkarmayı deneyin. Metal veya plastik kılıf bazen telefonların bazı işlevlerini yerine getirmesini engelleyebilir. kılıfı çıkardıktan sonra kameranın odaklanıp odaklanmadığını kontrol edin.
 • İPhone kameranızın titremesi veya elinizin titremesi nedeniyle iPhone kameranıza odaklanmakta sorun yaşayabilirsiniz. Telefonu sabit bir yere yerleştirerek fotoğraf çekmeyi deneyin.
 • İPhone kameranızla fotoğraf çekerken, bir noktaya odaklanmak için kamera açıkken ekrana bir kez dokunun. Kamera ekranına dokunduktan sonra, önce bulanıklaşır ve sonra doğru şekilde odaklanır.
 • Başka bir çözüm iPhone telefonunuzu yeniden başlatmak olabilir. Bu işe yaramazsa, telefonunuzu son çare olarak teknik servise götürün.
Katlanan Telefon Nedir

iPhone Kamera Flaşı Çalışmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Flaş, özellikle karanlık ortamlarda ihtiyaç duyduğumuz bir kameranın en önemli parçalarından biridir. İPhone kamera flaşı çalışmıyor sorunu için, başka bir uygulamanın flaş kullanıp kullanmadığından emin olun. Örneğin, kontrol merkezinden el fenerine dokunarak çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

 • Kameranın flaş açık olup olmadığını kontrol edin. Otomatik Mod seçiliyse, açık moduna ayarlayın.
 • Uzun süre çekim yapıyorsanız flaşın soğutulması gerekebilir. Bir süre bekledikten sonra tekrar yanıp sönmeye çalışın.
 • Son olarak, iPhone telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Sorununuz çözülmezse, telefonunuzu teknik servise götürün.