Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Arkasına Vurarak Ekran Görüntüsü Alma

iPhone Arkasına Vurarak Ekran Görüntüsü Alma

Iphone Arkasına Vurarak Ekran Görüntüsü Alma

iPhone Arkasına Vurarak Ekran Görüntüsü Alma; iPhone’un arkasına vurarak ekran görüntüsü alma, iPhone’un arkasına vurarak ekran görüntüsü alma iOS 14 ile geldi. Peki bu işlemi nasıl yapabiliriz? iPhone’un arkasına vurarak ekran görüntüsü nasıl alınır? iPhone’ unuz iOS 14 veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyorsa, görev için yapılandırmanız gereken Back Tap adlı yeni bir erişilebilirlik özelliği sayesinde artık yalnızca arkasına dokunarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Burada nasıl kurulacağını anlattık.

iOS 14 Geri Dokunma Özelliği Nasıl Çalışır?

iPhone Arkasına Vurarak Ekran Görüntüsü Alma; İlk olarak iOS 14’te tanıtılan Back Tap, cihazınızın arkasına dokunup dokunmadığınızı algılamak için iPhone’ daki ivmeölçeri kullanır. Ayarlar’ da, telefonunuzda belirli işlemleri başlatmak için iki veya üç dokunuş yapılandırabilirsiniz. Apple bunu bir erişilebilirlik özelliği olarak görüyor, ancak herkes için faydalı olabilir. İşte iPhone’ a basarak ekran görüntüsü alma işlemi;

İlginizi Çekebilir:iPhone Ekran Görüntüsü Alma

iPhone’ a Dokunarak Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Normalde, fiziksel düğmelerin bir kombinasyonunu kullanarak iPhone’ da bir ekran görüntüsü alırsınız, ancak bunları karıştırmak ve yanlışlıkla iPhone’ u kilitlemek veya ses seviyesini ayarlamak kolaydır. Bu ipucu ile hızlı bir ekran görüntüsü yalnızca iki veya üç dokunuş uzaklıktadır.

  • İlk önce “Ayarlar” ı açın. Bunu genellikle Ana ekranınızın ilk sayfasında bulabilirsiniz. Değilse, Spotlight Search veya Siri’ ye Sor’ u deneyin.
  • Ayarlarda, “Erişilebilirlik” e dokunun.
  • Bir sonraki ekranda, “Dokun” a dokunun.
  • “Dokunma Ayarları” ekranında, “Geri Dokunma” seçeneğini görene kadar aşağı kaydırın ve ardından Aç’ a dokunun.

Back Tap Acma

Ekran Görüntüsü veya Diğer Seçeneklerden Birini Seçin

“Geri Dokunma” ayarlarında, ekran görüntüsünü kasanın arkasına iki dokunmaya (“Çift Dokunma”) veya üç dokunmaya (“Üç Dokunma”) atama seçeneğine sahipsiniz. İstediğiniz seçeneği seçin.

Cift Tek Tiklama

Açılan menüde “Ekran Görüntüsü” nü bulana kadar listeyi aşağı kaydırın ve ardından seçin.

Ekran Goruntusu Secimi

Çekilen Ekran Görüntüleri Nereye Kaydedilir?

Bundan sonra, seçiminizin kaydedildiğinden emin olmak için bir menüye dönün ve ardından Ayarlar’ dan çıkın.

iPhone’ un arkasına iki veya üç kez dokunduğunuzda (seçtiğiniz ayara bağlı olarak), iOS iPhone mevcut ekranının bir görüntüsünü yakalar ve bir görüntü dosyasına kaydeder.

Çektiğiniz ekran görüntüsü resimleri her zamanki gibi fotoğraf albümünüze kaydedilir ve ardından Fotoğraflar uygulamasında görüntülenebilir. Bu içeriğimizde iPhone’un arkasına dokunarak nasıl ekran görüntüsü alacağınızı anlattık.