Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Aşırı Isınma Sorunu ve Çözümü ?

iPhone Aşırı Isınma Sorunu ve Çözümü ?

Iphone-Asiri-Isinma-Sorunu-Ve-Cozumu

iPhone Aşırı Isınma Sorunu ve Çözümü , Öncelikle hangi iPhone modelini kullanıyor olursanız olun, cebinizde küçük bir bilgisayar taşıdığınızı fark etmiş olmalısınız. Modelin iPhone 5, iPhone 6 veya iPhone 6S Plus olması önemli değil tüm Apple telefonlarının oldukça karmaşık özellikleri var. Bu yüzden daha fazla ısınma problemi yaşamanız ve bu küçük bilgisayarları soğutacak fan olmaması kaçınılmazdır.

iPhone’un Aşırı Isınmasına Ne Neden Olabilir?

 1. iPhone Güneş Işığında Bırakmayın: sahilde veya terasta, yani güneşe açık yerlerde sıcaklık 35 derecenin üzerine çıkabilir. iPhone’u kullanmak veya etrafında bırakmak, aşırı ısınmasına ve geçici olarak kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir ve daha da kötüsü, pil patlar.
 2. iPhone’un Kapalı Alanda Serbest Bırakılması: Güneş ışığının doğrudan çarptığı kapalı bir odada veya araçta, iPhone’un sıcaklığı yükselebilir ve geçici olarak kullanılamaz hale gelebilir. Özellikle aracın içinde ön veya arka camda yer alan iPhone’un aşırı ısınması muhtemel.
 3. Kamera Uygulamasını Açık Bırakmak: Kamera uygulamasını kapatıp cihazı cebinize koymayı unutursanız iPhone aşırı derecede ısınabilir.
 4. Navigasyon uygulamasının uzun süre kullanılması: GPS kullanan herhangi bir haritanın veya navigasyon uygulamasının uzun süre kullanılması iPhone’un aşırı ısınmasına neden olabilir.
 5. İphone arızalı bir şarj cihazıyla şarj etmek: iPhone özellikle ucuz, orijinal veya lisanssız bir şarj cihazı kullanarak şarj etmek ısınmasına neden olabilir.
 6. Kullanımda olan durum: Bazı durumlar iPhone’un havalanmasını engelleyebilir. Bu tür durumlar Telefonun aşırı ısınmasına neden olur. Bu tür vakıaları kullanmamalısınız.

İlginizi Çekebilir: Telefon Suya Düşünce Neler Yapmalı ?

iPhone Neden Fazla Isınır?

 1. Çevre sıcaklığı-Apple’ın tavsiye ettiği ortam sıcaklığı 0-35 C arasındadır. Öncelikle telefonunuzu aşırı sıcak yerlerde bırakmamanız çok önemlidir.
 2. Uygulamalar – arka planda çalışan çok fazla uygulama olabilir. Özellikle aşırı sistem kaynağı tüketen oyunlar, iPhone’unuzun ısınma sorunu yaşamasına neden olabilir.

iPhone Isınma Sorunu Nasıl Çözülür?

iPhone’un ısınma sorununu önlemek için önce sorunun kaynağını doğru bir şekilde belirlemelisiniz.

 • Arka planda çalışan uygulamalara bakarak başlayın.

iPhone Aşırı Isınma Sorunu ve Çözümü ?,Arka planda Ayarlar> Genel> uygulamayı yenile seçeneğini kullanarak arka planda sürekli yenilenen uygulamaların çoğunu kapatın. Ana ekrandan simgeye tıkladığınızda uygulama zaten açılacaktır. Yani mail vb .. başvuruların% 90’ının bir süre kendini yenilemesine gerek kalmaz. Bunu yaparak, ücretinizin artmasını ve İnternetinizin daha az harcamasını sağlarsınız.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone ısınma sorunu nasıl çözülür , iphone ısınma sorunu çözümü , iphone ısınma ve şarj sorunu , iphone aşırı ısınma sorunu , iphone aşırı ısınma.