Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Assistive Touch Çalışmıyor

iPhone Assistive Touch Çalışmıyor

Iphone Assistive Touch Calismiyor

iPhone Assistive Touch Çalışmıyor sorunu birçok iPhone modelinde görülebilir. Bu makalede, iPhone’larında bir Touch Touch problemi olan kullanıcılara yardımcı olacağız. Assistant Touch, Apple’ın iPhone cihazlarında uzun süredir sunduğu çok kullanışlı bir özellik.

Yalnızca ekrandaki menüyü kullanarak iPhone’un birçok işlevine kolay ve hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Peki, AssistiveTouch’ın çalışmadığı durumlarda ne yapılabilir?

AssistiveTouch’ı Kapatın ve Sonra Tekrar Açın

AssistiveTouch özelliğini kapatık ve açmak için Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> AssistiveTouch’a gidebilirsiniz. iPhone baştan başlatıldıktan, ayarları sıfırlandıktan ve son çare olarak iPhone sıfırlandıktan sonra Assistive Touch mutlaka tekrar çalışmaya başlamalıdır.

Assistive Touch Açılış Tarifi
Assistive Touch Açılış Tarifi

Bu adım Assistive Touch’ın iPhone’unuzla çalışmama sorununu çözmezse, diğer yöntemleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

AssistiveTouch’un iPhone’unuzu yeniden başlatarak düzeltebilirsiniz: Açma/Kapatma düğmesini basılı tutun > Cihazınızı tamamen kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin> Cihaz kapandıktan sonra Apple logosunu görene kadar Açma / Kapama düğmesini tekrar basılı tutun.

İlginizi Çekebilir: Bataryası Çıkmayan Telefonu Kapatmak

Iphone Yeniden Başlatma
Iphone Yeniden Başlatma

iOS Güncellemesi

AssistiveTouch dondurma sorunu, mevcut iOS sürümünde geçici bir hata olabilir. Bu durumda, iOS güncellemesinin iPhone AssistiveTouch’un çalışmama sorununu çözüp çözmediğini görmesini bekleyebilirsiniz.

Ios Güncelleme
Ios Güncelleme

Assistive Touch Neden Çalışmaz?

  • Bunun dışında arızalı bir yazılım güncellemesi nedeniyle Assistive Touch çalışmayı bırakabilir.
  • Öncelikle Assistive Touch kendi kendine kapanması sorunu ile yüzleşiyorsanız bunun nedeni Assistive Touch kısayol düğmesine basmanız olabilir.
  • Bu kısayol düğmesi genellikle Home tuşuna üç kez basmayı içeriyor.
  • Bu durumda iPhone ayarlarını sıfırlamanızı öneririz. Bu işlem işe yaramazsa sıfırlayarak yedekleme yapabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone assistive touch açılmıyor , iphone assistive touch sorunu , iphone 6 assistive touch çalışmıyor , iphone 5s assistive touch çalışmıyor , iphone 7 assistive touch çalışmıyor , iphone assistive touch ayarları , iphone assistive touch dondu , iphone assistive touch kullanımı , iphone assistive touch kapatma , iphone assistive touch düzenleme , assistive touch çalışmıyor , iphone assistive touch açma , iphone assistive touch nedir.