/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone / 0 Yorum

iPhone Assistive Touch Çalışmıyor

iPhone Assistive Touch Çalışmıyor sorunu birçok iPhone modelinde görülebilir. Bu makalede, iPhone’larında bir Touch Touch problemi olan kullanıcılara yardımcı olacağız. Assistant Touch, Apple’ın iPhone cihazlarında uzun süredir sunduğu çok kullanışlı bir özellik.

Yalnızca ekrandaki menüyü kullanarak iPhone’un birçok işlevine kolay ve hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Peki, AssistiveTouch’ın çalışmadığı durumlarda ne yapılabilir?

AssistiveTouch’ı Kapatın ve Sonra Tekrar Açın

AssistiveTouch özelliğini kapatık ve açmak için Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> AssistiveTouch’a gidebilirsiniz. iPhone baştan başlatıldıktan, ayarları sıfırlandıktan ve son çare olarak iPhone sıfırlandıktan sonra Assistive Touch mutlaka tekrar çalışmaya başlamalıdır.

Assistive Touch Açılış Tarifi
Assistive Touch Açılış Tarifi

Bu adım Assistive Touch’ın iPhone’unuzla çalışmama sorununu çözmezse, diğer yöntemleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

AssistiveTouch’un iPhone’unuzu yeniden başlatarak düzeltebilirsiniz: Açma/Kapatma düğmesini basılı tutun > Cihazınızı tamamen kapatmak için kaydırıcıyı sürükleyin> Cihaz kapandıktan sonra Apple logosunu görene kadar Açma / Kapama düğmesini tekrar basılı tutun.

iPhone Yeniden Başlatma
iPhone Yeniden Başlatma

iOS Güncellemesi

AssistiveTouch dondurma sorunu, mevcut iOS sürümünde geçici bir hata olabilir. Bu durumda, iOS güncellemesinin iPhone AssistiveTouch’un çalışmama sorununu çözüp çözmediğini görmesini bekleyebilirsiniz.

IOS Güncelleme
IOS Güncelleme

Assistive Touch Neden Çalışmaz?

  • Bunun dışında arızalı bir yazılım güncellemesi nedeniyle Assistive Touch çalışmayı bırakabilir.
  • Öncelikle Assistive Touch’ın kendi kendine kapanması sorunu ile yüzleşiyorsanız bunun nedeni Assistive Touch kısayol düğmesine basmanız olabilir.
  • Bu kısayol düğmesi genellikle Home tuşuna üç kez basmayı içeriyor.
  • Bu durumda iPhone’unuzun ayarlarını sıfırlamanızı öneririz. Bu işlem işe yaramazsa sıfırlayarak yedekleme yapabilirsiniz.
iPhone Safari Arama Geçmişi Silme

iPhone Assistive Touch Çalışmıyor

Assistive Touch, iPhone ve iPad’de harika bir özelliktir. İPhone kullanıcısı bu özelliği kullanarak telefonunu kolayca kontrol edebilir. Assistive Touch özelliğini kullanarak ekranı kilitleyebilir, sesi artırabilir veya azaltabilir, ekran görüntüsü alabilir, bildirim panelini ve kontrol merkezini açabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ekrandaki tek bir dokunuşla bunları yapabilirsiniz.

Son zamanlarda, bazı kullanıcılar Yardımcı özelliğin sık sık rastgele kaybolduğunu bildirdi. Ekranı kilitlemek veya ses seviyesi düğmelerini kullanmak istediğinizde düğmelere erişemediğinizde bu gerçekten sinir bozucu olabilir.

“iPhone XR OS sürümümü güncelledikten sonra Yardımcı Dokunmatik düğmeyle ilgili sorunlar yaşıyorum. Aniden ekrandan kayboluyor ve hiçbir yerde bulunamadı. Geri getirmek için Ayarlar -> Genel -> Erişilebilirlik -> Yardımcı Dokun ve sonra her seferinde kapatıp tekrar açın.Bu benim için gerçekten can sıkıcı bir durum. Bu sorunla karşı karşıya kalan başka biri var mı?

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir