Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Batarya Değişince Telefonla Sıfırlanırmı

iPhone Batarya Değişince Telefonla Sıfırlanırmı

Iphone Batarya Değişince Telefonla Sıfırlanırmı

iPhone Batarya Değişince Telefonla Sıfırlanırmı; iPhone’larla ilgili en büyük sorun belki de pil ve pil problemidir. Bu sorun kendisini pek çok farklı şekilde gösterir: zaman zaman iPhone aşırı ısınır. Bazen pil zayıflar. Bazen şarj olmuyor. ara sıra şişer. Bu tür pek çok sorunun kaynağı bataryadır. iPhone pil değiştirme Cep Hastanesi.org biz size yardımcı olabilir düşünüyorum.

Batarya değişince acaba telefondaki veriler sıfırlanır mı sorusunun cevabı merak ediliyor. Yazımızda bu önemli konuya değinmek istedik.

iPhone Batarya Sorunu

iPhone Batarya Değişince Telefonla Sıfırlanırmı; iPhone batarya hareketini yapmaya çalışmadığı anlaşılan Apple, beklentilerin altında bir standart hizmet sergiliyor. Birçok insanın kurban olduğu pek çok farklı senaryo vardır.

Pilin telefona takılmasından 2 saat sonra bazı cihaz hataları meydana gelirken, pil maliyetinin bir kısmının ilk değişiklikten daha yoğun olduğu gösterilmiştir. Ülkemizde indirimli pil modellerinin değişimi için iPhone 6 ve üzeri, ilk talepte uygulanmakta olan fiyat 129 lira.

Bazı ülkelerde, raporlara göre, yetkili hizmetler fiyatları aldatıyor. Markanın bu gibi basit ancak müşteriyi olumsuz etkileyen problemleri çözebileceğini ümit ediyoruz.

Batarya Ömrünün Bittiği Anlamak Nasıl Olur

Bir akıllı telefon kullanıyorsanız ve gün boyunca beklenmedik şarj problemleri yaşamaktaysanız, öncelikli olarak telefonunuzda pille ilgili bir sorun olduğunu bilmeliyiz. Bir telefonun değiştirilmesi gerekli olan en önemli şeyi pil dir, pil değiştirildiğinde telefonu sıfırlamaktır.

Ancak, kullanıcılar pil değişimi sırasında bilgilerin silinebileceğini düşünebilirler. Bu sebeple, kullanıcıların merak etmesi gerekli olan bir durum yoktur. Pil ömrünün bittiğini tam olarak nasıl biliyorsunuz? Hadi daha yakından bakalım.

  • Akıllı telefon pilleri ara sıra günlük yaşamda ani bir düşüş yaşar. Şarj yüzdesi sizlere bilgi vereceğiz bir seferde % 40’tan % 20’ye gider. Bu, batarya ile alakalı bir sorun olduğu manasına gelir.
  • Buna ilave olarak, telefonun şarj %sizlere bilgi vereceğiz son derece yüksek veya telefon aniden kapanıyor, pilde hala bir sorun olduğu manasına geliyor.
  • Bir pil şarj cihazının eskiden olduğu gibi kısa bir süre yerine uzun bir süre olması iyi bir fikirdir.
  • Pil problemlerinin oluştuğunu gösteren başka bir faktör de pilin şişmesizlere bilgi vereceğizdir. Aslında, bazı akıllı telefonlarda, davayı farklı şekillerde bükmek veya bükmek bunu açıkça göstermektedir.
  • Bunun dışında, telefon sadece şarj olurken açılabilirse, bu mutlaka pilin değiştirilmesizlere bilgi vereceğizni gerektirir. Pilin kullanım süresizlere bilgi vereceğiz doldu ve şarj dışında telefonu açık tutamaz.

İlginizi Çekebilir: Samsung J7 Prime Yorumlar

Batarya Ömrü Nasıl Kontrol Edilir

Bazı telefonların pil ömrü direk olarak yazılım aracılığı ile kontrol edilir. Bu telefon modelleri arasında iPhone telefonları var. Üçüncü taraf uygulamalarla pil seviyesini kontrol etmek ve sağlık bilgilerini almak da mümkündür.

Bu sebeple, ilgili talimatları izledikten sonra telefona program yüklemek ve pilin sağlık durumunu kontrol etmek çok kolaydır. Bu yazılım pil ömrünün bitip bitmediğini belirlemenize yardımcı olabilir.

Telefon Batarya Değişimi

Telefon pilleri tüketici ürünleri olduğundan, yaklaşık 1,5 – 2 senelik bir sürede değiştirilmesi gerekir. Kullanım sırasında maksimum kapasitelerini kaybeden bu parçalar tek kullanımlık bir yaklaşımla üretildiğinden, kullanım ömürlerine ulaştıklarında yapılabilecek nerdeyse hiçbir şey yoktur (pil şokları, vb.).

Pil yenilenmesi burda devreye girer. Pil Yenileme, telefon verilerinizi silmez. Anakartı değiştirmekten başka çok az onarım telefonu sıfırlar. Pil değişiminden önce, teknisyenlerimiz prosedürün gerektirdiği şekilde cihazınızı ayırır. Bu şekilde, tüm bilgileriniz sıfırlama olasılığı göz önüne alınmadan güvenli bir biçimde saklanır.

Batarya Değişimi Garanti Kapsamında Mı Yapılır

Telefon arızalarını garanti kapsamında çözmek için, öncelikli olarak sorunun bir kullanıcı hatasından kaynaklanıp kaynaklanmadığı kontrol edilir. Bunun sebebi, kullanıcı hatası bulunan telefonlara pil değiştirme de dahil olmak üzere garanti kapsamında servis verilmemesidir.

Kullanıcılar ayrıca tekrar şarj edilir ve bu bir pil şarjı içerir. Ancak, kullanıcı hatası yoksa ve pil sorunu kendiliğinden meydana gelirse, garantili servis sağlanır ve kullanıcılar ücretlendirilmez. Bu sebeple, garanti kapsamında alınabilecek hizmetler için kullanıcı hatası son derece önemlidir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  batarya değişince telefon sıfırlanır mı , iphone batarya değişiminde telefon sıfırlanır mı
iphone pil değişiminde telefon sıfırlanır mı , batarya değiştirmek telefon sıfırlanır mı , batarya değiştirince telefon sıfırlanır mı , iphone batarya değişimi telefon sıfırlanır mı , iphone batarya değişince içindekiler silinir mi , telefon bataryası değiştirme , batarya değişince telefon hızlanır mı
iphone batarya değiştirdim telefon açılmıyor.