Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Batarya Kalibrasyonu

iPhone Batarya Kalibrasyonu

Iphone Batarya Kalibrasyonu

iPhone Batarya Kalibrasyonu, akıllı telefon kullanıcıları genellikle telefonlarının pil süresinden şikayet ederler. Telefonunuzu gün boyunca kullanırsanız, pilinizin akşama kadar dayanmaması normaldir. Yine de, telefonunuzu her seferinde kalibre etmek, telefonunuzun ömrünü uzatma şansına sahiptir. Ayrıca pil performansınızı da artıracaktır. İlk olarak, daha doğru bir kalibrasyon işlemi yapabilmek için işleme başlamadan önce kapatabileceğiniz tüm uygulamaları ve özellikleri kapatın.

Pilinizi Bitirin

iPhone Batarya Kalibrasyonu, bütün şarjı harcayın. Bunu telefonunuzu normal şekilde kullanarak da yapabilirsiniz ama süreci hızlandırmak isterseniz sesi sonuna kadar açıp bir Youtube videosu izleyebilirsiniz.

3 Saat Bekleyin

Telefon kapalı olsa bile, içinde hala biraz güç kalmıştır. Bu güçle, uygulamalarınızın son durumu korunur. Bu gücü tüketmenin tek yolu beklemektir. En az 3 saat bekleyin, ancak en iyi şey akşam yatmadan önce şarj işlemini bitirmek ve sabah kalktığınızda işleme devam etmektir.

Telefonunuzu Şarj Edin

Şimdi telefonu tamamen şarj etmeliyiz. Optimum sonuçlara ulaşmak için göz önünde bulundurulması gereken üç şey vardır. Bir priz kullanın, bilgisayardan veya powerbank şarj etmeyin. Bir Apple şarj cihazı kullanın, en azından güvenilir bir kablo kullandığınızdan emin olun. Şarj %100 gibi görünse bile telefonunuzu birkaç saat daha şarj edin.

İlginizi Çekebilir: OPPO Şarj Olmuyor Şarj Sorunu

Pilinizi Tekrar Bitirin

Şu ana kadar olan aşamaları tekrar gerçekleştirmek gerekecek. Bu yüzden de pilinizi tekrar bitirmelisiniz.

Üç Saat Daha Bekleyin

Sıkılmaya başladınız, biliyorum ama sabredin. Bir kez daha telefonun şarjını son damlasına kadar eritmek gerekiyor, bu yüzden bir gece daha telefonu kendi haline bırakmalısınız.

Cihazınızı Şarj Edin

Bu adımda telefonu tamamen şarj ediyoruz ve kullanmaya başlıyoruz. Artık önceden kapatmış olduğunuz hizmetleri ve özellikleri geri alabilirsiniz. Pil kalibrasyonu iPhone cihazlarının bakımı için çok önemlidir. Telefon şarjı yüzde 10 veya daha azına düştüğünde telefon kapanırsa, sorun genellikle kalibrasyondadır. Uzmanlara göre, telefonun ayda en az bir kez kalibre edilmesi gerekiyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone pil kalibrasyonu kodu , iphone pil kalibrasyonu ne işe yarar , iphone batarya kalibrasyonu kodu , iphone batarya kalibrasyon programı , iphone 6 batarya kalibrasyon ayarı , iphone batarya sorunu nasıl anlaşılır , iphone batarya kalibrasyonu nasıl yapılır , iphone batarya sorunu belirtileri , iphone batarya kalibrasyon , iphone batarya kalibrasyon kodu.