iPhone Batarya Kalibrasyonu
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 1 Yorum / 541 Görüntülenme

iPhone Batarya Kalibrasyonu

iPhone Batarya Kalibrasyonu, akıllı telefon kullanıcıları genellikle telefonlarının pil süresinden şikayet ederler. Telefonunuzu gün boyunca kullanırsanız, pilinizin akşama kadar dayanmaması normaldir. Yine de, telefonunuzu her seferinde kalibre etmek, telefonunuzun ömrünü uzatma şansına sahiptir. Ayrıca pil performansınızı da artıracaktır. İlk olarak, daha doğru bir kalibrasyon işlemi yapabilmek için işleme başlamadan önce kapatabileceğiniz tüm uygulamaları ve özellikleri kapatın.

Pilinizi Bitirin

iPhone Batarya Kalibrasyonu, bütün şarjı harcayın. Bunu telefonunuzu normal şekilde kullanarak da yapabilirsiniz ama süreci hızlandırmak isterseniz sesi sonuna kadar açıp bir YouTube videosu izleyebilirsiniz.

3 Saat Bekleyin

Telefon kapalı olsa bile, içinde hala biraz güç kalmıştır. Bu güçle, uygulamalarınızın son durumu korunur. Bu gücü tüketmenin tek yolu beklemektir. En az 3 saat bekleyin, ancak en iyi şey akşam yatmadan önce şarj işlemini bitirmek ve sabah kalktığınızda işleme devam etmektir.

Telefonunuzu Şarj Edin

Şimdi telefonu tamamen şarj etmeliyiz. Optimum sonuçlara ulaşmak için göz önünde bulundurulması gereken üç şey vardır. Bir priz kullanın, bilgisayardan veya powerbank’ten şarj etmeyin. Bir Apple şarj cihazı kullanın, en azından güvenilir bir kablo kullandığınızdan emin olun. Şarj %100 gibi görünse bile telefonunuzu birkaç saat daha şarj edin.

Akıllı Telefonlar İçin Video Düzenleme Uygulamaları

Pilinizi Tekrar Bitirin

Şu ana kadar olan aşamaları tekrar gerçekleştirmek gerekecek. Bu yüzden de pilinizi tekrar bitirmelisiniz.

Üç Saat Daha Bekleyin

Sıkılmaya başladınız, biliyorum ama sabredin. Bir kez daha telefonun şarjını son damlasına kadar eritmek gerekiyor, bu yüzden bir gece daha telefonu kendi haline bırakmalısınız.

Cihazınızı Şarj Edin

Bu adımda telefonu tamamen şarj ediyoruz ve kullanmaya başlıyoruz. Artık önceden kapatmış olduğunuz hizmetleri ve özellikleri geri alabilirsiniz. Pil kalibrasyonu iPhone cihazlarının bakımı için çok önemlidir. Telefon şarjı yüzde 10 veya daha azına düştüğünde telefon kapanırsa, sorun genellikle kalibrasyondadır. Uzmanlara göre, telefonun ayda en az bir kez kalibre edilmesi gerekiyor.

Cep Telefonu Tamiri Videosu

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Ekran Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir