Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Bildirim Sorunu

iPhone Bildirim Sorunu

Iphone Bildirim Sorunu

iPhone Bildirim Sorunu, İOS 12’deki bildirimler, aynı anda birden fazla bildirimi görüntülemeyi ve yönetmeyi her zamankinden daha rahat hale getirir ve gün boyunca dikkat dağıtıcı şeyleri azaltmanıza destek verir.

Kilit Ekranından Bildirimlere Bakma

Son bildirimlerinizi iPhone ‘unuzu  kaldırarak veya iPad ‘inizi uyandırarak Kilitli ekranda hızlı bir halde görüntüleyebilirsiniz. Kilitli ekranda, ek olarak:

 • Bu uygulama için tüm bildirimleri görüntülemek için bir bildirim yada bildirim grubuna dokunun.
 • Parmağınızı sola kaydırarak bildirimleri yönetebilir, görüntüleyebilir veya silebilirsiniz.
 • Belirli uygulamalar için uyarmaları yönetebilirsiniz.

Aletinizin kilidini açmadan Kilitli ekranda bildirimlerinizin önizlemesini görmek için Ayarlar > Bildirimler > Önizlemeleri Göster ‘e gidin ve her vakit seçeneğini belirleyin.

Bildirim Merkezinden Açma

Bildirim geçmişinizi gösteren bildirim merkezinde, kaçırdığınız bildirimleri görmek için aşağı doğru ilerleyebilirsiniz. Uyarı Merkezi ‘ndeki ikazlarınızı görmenin iki yolu vardır:

 • Kilitli ekranda parmağınızı ekranın ortasından yukarı doğru kaydırın.
 • Öteki tüm ekranlarda parmağınızı ekranın üst merkezinden aşağı kaydırın.

İlginizi Çekebilir: iPhone Hoparlör Sorunu

Bildirim geçmişinizi silmek için: x tuşuna sıkıca basın ve peşinden Tüm bildirimleri Sil’e dokunun. Ayrıca x düğmesine dokunabilir ve silebilirsiniz.

iPhone Bildirim Sorunu

Bildirimlerinizi Kilitli ekrandan yada bildirim merkezinden yönetmek için:

 • Bir uyarı yada uyarı grubu üzerinde sola kaydırın.
 • Yönet’e dokunun ve ardından aşağıdaki seçeneklerden birini seçin:
 • Sessiz bildir: bu bildirimler bildirim merkezinde görünür, ancak Kilitli ekranda, başlıklarda veya simge işaretlerinde görünmez veya ses çalmaz.
Iphone Bildirim Sorunu
Iphone Bildirim Sorunu
 • Kapat: belirli bir uygulama için tüm bildirimler kapatılır. Bu ayarı tekrar açmak için, ayarlar>Bildirimler ‘de uygulamayı seçin, ardından bildirimlere izin ver e dokunun.

Ayrıca ayarları dokunarak belirli bir uygulama için Uyarı stilleri veya uyarı ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Bildirim Grubu Ayarları Nasıl Değiştirilir

Bildirimleri ayrı ayrı gruplayabilir yada saklayabilirsiniz.

 • Ayarlar > Bildirimler ‘e gidin.
 • Bir uygulama seçin ve peşinden Bildirim Gruplandırma dokunun.
 • Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin:
 • Otomatik: her uygulamadan bildirimler uygulama uyarıları dayalı gruplar halinde görüntülenir.
 • Uygulamaya nazaran: her uygulamadan tüm bildirimler tek genişletilebilir uyarı grubunda görüntülenir.
 • Kapalı: bildirimler, gruplandırılmadan alındıkları sırada görüntülenir.

Burada, belirli uygulamalar için bildirim önizlemelerini nasıl göstereceğinizi de seçebilirsiniz. Örneğin, cihazınız kilitli olsa bile bildirim önizlemelerini her zaman görüntülenecek yada görüntülenmeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone instagram bildirim sorunu , iphone whatsapp bildirim sorunu , iphone se bildirim sorunu , iphone mail bildirim sorunu , iphone 7 bildirim sorunu , iphone instagram bildirim sorunu çözümü , iphone anlık bildirim sorunu , iphone 6 bildirim sorunu , iphone bildirim gelmiyor ama titriyor , iphone a bildirim gelmiyor

WhatsApp Bildirim Sorunu

iPhone Bildirim Sorunu, whatsapp bildirim problemi çözmek için, öncelikle uygulamaya giriş yapmanız gerekir. Ardından sağ alttaki “Ayarlar” bölümünü tıklayınız. “Bildirimler” bölümüne erişilmelidir. Daha sonrasında, bu sistem bu seçenek altındaki “Bildirim Ayarlarını Sıfırla” düğmesiyle tamamen sıfırlanabilir. Seçeneğin derhal altında, ” sohbetleriniz için özel bildirim ayarları da dahil olmak üzere tüm bildirim ayarlarını sıfırlayın?” not. Peşinden “Sıfırla” düğmesine tıklayın ve işlem tamamlandı.

Bununla birlikte, daha önce bildirimlerin sesli iletişime veya gruplara götürüldüğünü not etmek önemlidir. Özel kişiler veya gruplar için bu seçenekleri tekrar ayarlamanız gerekir. Sıfırlama ayarları sebebiyle bildirimin başına dönün. Eylem alındığında whatsapp’taki bildirim sorunu tamamen kaybolur.