Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Bluetooth Çalışmıyor

iPhone Bluetooth Çalışmıyor

Iphone Bluetooth Çalışmıyor

iPhone Bluetooth Çalışmıyor, Bluetooth tüm iPhone modellerinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Kısa mesafelerde kablosuz iletişim sağlayan Bluetooth teknolojisi ile kablosuz bir kulaklığa, Apple Watch veya arabanıza bağlanabilirsiniz. Ancak diğer modern teknolojiler gibi Bluetooth da mükemmel değil. Herhangi bir nedenle bağlantı ile ilgili sorunlar olabilir ve Bluetooth eşleşmeyebilir. Bu yazıda, iPhone kullanıcılarına bluetooth sorunlarına yönelik çözüm yöntemlerini açıklayacağız.

iPhone Bluetooth Çalışmıyor, iPhone bluetooth için çözüm yöntemlerine geçmeden önce birkaç hatırlatma çalışmıyor. İlk olarak, bluetooth üzerinden bağlanacak cihazın şarj edilmiş ve açık olduğundan ve bluetooth etkinleştirildiğinden emin olun. Arabaya iPhone’un bluetooth ile bağlanmak istiyorsanız, önce araç bluetooth açık olduğundan emin olun ve eşleştirme işlemini araçtan başlatın.

iOS Güncellemenizi Kontrol Edin

iOS güncellemeleri ve birçok yenilik, cihazınızdaki sorunları çözmek için önemlidir. Öncelikle cihazınızda en güncel iOS sürümünü kullanıp kullanmadığınızı kontrol edin. Güncellemeniz gerekiyorsa, güncelleme işlemini gerçekleştirin. iOS güncellemesi için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme gidin.

Bluetooth’u Kapatın ve iPhone Restle

Telefonunuzun Ayarlar>Bluetooth’u takip edin ve bluetooth kapatın. Bluetooth’u kapattıktan sonra sıfırlayabilirsiniz. iPhone X önceki modellerde modellerde home tuşuna (iPhone 7 vb.) bulunur, Sıfırlamak için güç düğmesini basılı tutun ve ardından ses kısma tuşunu basılı tutun ve ekranda elma logosunu gördüğünüzde, elinizi tuşlardan çekebilir. iPhone X, iPhone Xs ve XS Max Sesi Açma + Sesi Kısma + Yan düğmelerine aynı anda basın ve Apple logosunu görene kadar bekleyin.

Bluetooth Aygıtından Bağlantıyı Kesin

Bluetooth sorununu çözmenin başka bir yolu da Bluetooth bağlantısını kontrol etmektir ve cihaz bağlıysa bağlantıyı kesip yeniden bağlanmayı deneyin. Ayarlar>Bluetooth’u izleyin ve aşağıda listelenen cihazlar bölümünde bağlanmak istediğiniz cihaza veya başka bir bluetooth cihazına bağlantı varsa bağlantıyı kesin.

Bağlantıyı kesmek için, cihazın yanındaki ünlem işaretine dokunun ve Bağlantıyı Kes seçin. Farklı bir cihazla bağlantınız varsa veya bağlanmak istediğiniz cihaza başka bir cihazla bağlantı kurulmuşsa, bu bağlantı kurmanızı engeller. Örneğin, bir dizüstü bilgisayara bir bluetooth hoparlör bağlıysa ve bu hoparlöre iPhone’unuzla bağlanmaya çalışıyorsanız, bağlantı başarısız olur. Bağlanmak istediğiniz cihaza başka cihazlar bağlıysa, bunların bağlantısını kesin.

İlginizi Çekebilir: Dil Öğrenmek İçin Uygulamalar

Cihazı Başka Bir Cihazla Eşleştirmeyi Deneyin

Sorunun tam teşhisini yapmak önemlidir. Bunu yapmak için, bağlanmak istediğiniz bluetooth cihazını başka bir iPhone veya başka bir cihazla eşleştirin ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Diğer cihaz çalışmıyorsa, sorun bağlanmak istediğiniz cihazdadır. Ancak, diğer cihazlarla çalışırsa, aşağıdaki çözümleri denemeye devam edebilirsiniz.

Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Yukarıdaki çözüm yöntemlerinin sonunda, yine de bir bluetooth bağlantı sorunu yaşıyorsanız, ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Ancak, ağ ayarlarını sıfırlayarak tüm bluetooth bağlantılarınızın, Wifi ve Vpn ayarlarınızın silineceğini unutmayın. Ağ ayarlarını Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla izleyerek sıfırlayabilirsiniz.

iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürün

iPhone bluetooth sorunu çözmek için iPhone fabrika ayarlarına geri yüklemektir. Bundan sonra, cihazınız kutudan çıktığı gibi olacak ve telefonunuzdaki tüm veriler silinecektir. Cihazınızın yedeğini aldıktan sonra, Ayarlar>Genel>Sıfırla>Tüm İçeriği ve Ayarları Sil seçin.

Apple Arayın

Yukarıda açıkladığımız şey Bluetooth sorununuzu çözmediyse, öncelikle çevrimiçi olarak garanti durumunuzu kontrol edin. Çünkü garanti kapsamı dışındaysanız, bu size çok pahalıya mal olabilir. Garantiniz sona erdiyse, güvenilir bir teknik servisten yani Cep Hastanesin daha uygun bir fiyata destek alabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone bluetooth açılmıyor , iphone bluetooth sorunu çözümü , iphone Wifi bluetooth çalışmıyor , iphone x bluetooth çalışmıyor , iphone 6 bluetooth çalışmıyor , iphone 7 bluetooth çalışmıyor , iphone 6s bluetooth çalışmıyor , iphone 5 bluetooth çalışmıyor , iphone bluetooth açılmama sorunu , iphone bluetooth kulaklık aynı anda çalışmıyor.