Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır

Iphone Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır; Bu makalede, Apple aygıtlarının nasıl değiştirileceği, aygıt değişiminin şartları ve Apple aygıtlarının değişiminin yolları gibi pek çok soruyu cevaplamaya çalışacağız.

Öncelikle, Apple’ın ürünlerinin arkasında duran bir firma olduğunu belirtmek isterim. Apple, ürün alışverişinde en esnek firmalar arasında yer almakta. Apple ürün destek hizmetine kendimden ve çevremden örnekleri ile tanık oldum.

iPhone Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır; iPhone cihazları nasıl değiştirilir? Soru bir hayli sıkça sorulur. Teknolojinin gelişmesi ile beraber kullandığımız akıllı telefonların pek çok işlevsel özelliğe sahip olduğunu görebiliriz. Kullandığımız bu cihazlar zamanla çeşitli arızalara neden olabilir.

iPhone telefonları pek çok özellik ile öne çıkarken, dünyaca ünlü telefon modellerinin de tadını çıkarabilirsiniz. Telefonun hızı, hafıza kapasitesi, yüksek çözünürlüklü kamera ve bu telefonların daha bir çok işlevsel özelliği kullanım fırsatını kullanmak için sizlere sunuluyor. Birinci sınıf kalite ve teknolojiyle üretilen telefonlar, zaman içerisinde her marka ve modelde olduğu gibi pek çok sorun yaratabilir.

Arıza Durumlarında Servis Destek Hizmetinden Yararlanabilirsiniz

iPhone Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır, Apple aygıt değişimi gerekiyorsa, destek alabileceğiniz ve problemlerinize çözüm bulabileceğiniz destek hizmetinden yararlanmanız gerekir. Şirket, kullanmakta olduğunuz cihazınız daki problemleri onarmak ve onarmak yerine, daha fazla cihaz kullanmayı tercih ediyor.

Böylece, telefonunuzu nasıl değiştireceğinizi ve bu konudaki hizmetleri nasıl kullanacağınızı araştırarak araştırma yaparak cihazı servise güvenle gönderebilirsiniz. Cihaz, dokunmatik ekranda meydana gelebilecek bir sorun sebebiyle, ürünü onarmak yerine gönderilirse, müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla cihaz değiştirilir. Bu, yalnızca temas halinde değil, hemde pek çok imalat kaynaklı sorunlarda da müşterilere sunulmakta olan hizmet olarak öne çıkıyor.

Hangi Durumlarda iPhone Cihaz Değişimi Gerçekleşir

Apple, garanti kapsamında olan ve fabrika arızası sebebiyle sorun yaşamakta olan tüm cihazları değiştirir. Apple, en iyi müşteri deneyimini sunan markadır. Çünkü Apple genelde onarım yapmaz, bunun yerine bir takas yapar.

Deneyimlerimiz ve iPhone cihaz değişikliğimizdeki kullanıcı yorumları doğrultusunda aşağıda belirtilen durumlarda ortaya çıkar: fabrika kaynaklı kamera hataları, kameranın içerisindeki tozlar, susturma anahtarının bozulması, yolsuzluğun Ana anahtarı, fizikselin bozulması Ekrandaki tuşlar, Piksel kayıpları (zaman zaman ekranı değiştirebiliyorsunuz), konuşmacının bozulması, anakart ve diğer donanım arızaları genel değişikliğin yeterli nedenleri.

Iphone Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır
Iphone Değişim Cihazı Sıfır Mı

iPhone için Servis Süreci Nasıl İşliyor

Herhangi bir sorunla Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarına gönderilen telefonlar, çoğu zaman AST2 testi olmak üzere çeşitli testlere tabi tutulur. Bu testler neticesinde herhangi bir sorunla karşılaşılırsa, onarım ilgili teknik serviste yapılabilirse, cihaz tamir edilir.

Bununla beraber, ön tanıdan sonra kapsamlı bir inceleme gerektiren durumlarda veya cihazın tamiri teknik bir serviste yapılamazsa, kusurlu ürün Kocaeli’deki Apple Onarım Merkezine gönderilir. Araştırmalar neticesinde iPhone’ların Apple onarım merkezine daha detaylı testleri ya onarıldı ya da değiştirildi. Peki, sıkça karşılaşılan başarısızlıklara karşı ne gibi önlemler alınmaktadır?

İlginizi Çekebilir: iPhone Tamir Gördüğü Nasıl Anlaşılır

iPhone Cihazımın Garantisi Bitti Cihaz Değişimi Yapılır Mı

Evet, bu fırsata sahipsiniz. Cihazınız garanti kapsamı dışındadır ve bir ücret değişikliğini yapabilirsiniz. Tabii ki, bu ödemeli değişim sırasında dikkate alınan kurallarda mevcuttur. Cihazınızın yetkisiz paraziti olmamalıdır Apple Yetkili Servisi dışında) ve anakart bozulmamış olmalıdır. Belirtilen bir sorun yoksa, ücreti ödemeniz durumunda cihazı değiştirebilirsiniz.

Iphone Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır

Apple Cihazların Garanti Dışı Durumları Neler

Her şey yolunda, ancak cihazınız garanti dışındaysa. İstenmeyen de olsa, olumlu bilgiden sonra olumsuz bilgi eklemek gerekir. Apple cihazınızı istemeden garanti dışı bırakmış olabiliriz. Ayrıca, bu duruma bir göz atmamız ve durumu tam olarak incelememiz gerekir. Garanti kapsamında olmayan durumların ana sebebi sıvı temasıdır.

Apple cihazınız suya düşmüş olabilir, denize düşmüş olabilir, üstüne herhangi bir sıvı dökülmüş olabilir. Bu gibi durumlarda, cihaz direk olarak garanti kapsamı dışındadır. Cihaz kontrol edildiğinde dökülen sıvının özellikleri belirlenebilir. Oksitlenmiş Apple cihazınız kullanılamaz hale gelebilir.

Cihaz Arızalarına Profesyonel Yaklaşım

iPhone’unuzu nasıl değiştirebilirim, nerede randevu alınır ve bu hizmetlerden nasıl yararlanılır. Tüm bu soruların cevabına bakarsak, iPhone cihazları sadece ülkemizde değil dünyanın birçok bölgesinde tercih ediliyor. Diğer telefon markalarına kıyasla, hızlı ve yüksek çözünürlüklü kamera özelliklerinin yanı sıra, telefonun çok daha dayanıklı olduğunu görebilirsiniz.

Birinci sınıf kalitede üretilen ve kullanıma sunulan her telefon, kullanıcının neden olduğu veya üretim hatası nedeniyle zaman içinde çeşitli sorunlara neden olabilir. Tüketici dostu olduğunu düşündüğümüz bu yaklaşım, iPhone kullanıcıları için oldukça sevindirici. Apple resmi internet sitesi aracılığı ile yaptığımızda canlı bir destek bölümü olduğunu görebilirsiniz. Bu bölümü kullanarak, destek ekibinin sorularınızı ve sorunlarınızı hızlı bir biçimde çözmek için çözümler aldığını görebilirsiniz.

Iphone Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone Değişim Cihazı Swap Nedir

Apple’ın iPhone alışverişinde vermiş olduğu aygıta Takas adı verilir. Değişim, değişim için verilen sıfır ürün manasına gelir. Bazı kişilerin takas işlemlerinin tamir edilen ve tedarik edilen ürünler olduğunu söylediğine inanmayın.

Takas ürünleri, değişim için hazırlanmış ve vergiden muaf olarak ayrı paketlenmiş sıfır ürünlerdir. Ayrıca Apple Store’da çalışmakta olan Genuis elamanlarından kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

iPhone Değişim Cihazı Sıfır Mı

Garanti kapsamında değiştirilen telefonlara takas cihazları denir. Model, renk ve kapasite bakımından sözlü olarak değiştirilen iPhone’ları değiştir, daha önce hiç kullanılmamış sıfır cihazdır. Takas cihazları, vergiden muaf tutulacak kulaklık veya şarj adaptörleri gibi aksesuarlara sahip olmayan değişik bir kutu ile beraber gelir.

Ayrıca, takaslar ülkeye girdiğinde IMEI numarası BTK’ya bildirilmez. Bu durumda, değişim cihazı tanıtıldığında, BTK telefonun kayıtlı olmadığı mesajını alabilir. Apple, takas cihazının IMEI numarasını ortalama bir ay sonra BTK’ya bildirdiği için bu mesajı dikkate almamaya değer.

Iphone Değişim Cihazı Sıfır Mı

Yurtdışından iPhone Aldım. Ücretsiz Değişim Hakkım Var Mı

Her ülkenin LTE teknolojisi ve yasal prosedürleri farklıdır. Dolayısıyla, her ülke için özel olarak üretilmiş iPhone olduğu gibi, kıtalar için özel olarak üretilmiş iPhone da var (global). Yani rastgele bir ülkeden satın aldığınız iPhone ülkemizde çalışmayabilir. Materyali ayrıca Apple Türkiye servislerinde bulunmayabilir. Bu sebeple ülkemizde hangi iPhone modellerinin garanti kapsamında olduğunu bilmek önemlidir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone cihaz değişimi nasıl olur , iphone değişim cihazı nasıl anlaşılır , iphone değişim cihazı nasıl alınır , iphone cihaz değişimi , apple iphone cihaz değişimi , apple cihaz değişimi nasıl yapılır , iphone garanti cihaz değişimi nasıl yapılır
iphone değişim cihazı nasıl gelir , hangi durumlarda iphone cihaz değişimi yapılır , iphone cihaz değişimi şartları , iphone sıfır cihaz değişimi nasıl yapılır.