Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Cihazım Çalındı Ne Yapmalıyım

iPhone Cihazım Çalındı Ne Yapmalıyım

Iphone Cihazım Çalındı Ne Yapmalıyım

iPhone Cihazım Çalındı Ne Yapmalıyım; iPhone cihazınızın çalınması gibi sorunlarda yapabileceğiniz birden fazla işlem vardır. iPhone marka akıllı telefonların hırsızlık durumunda yeniden bulunması için çeşitli programlar geliştirildi. Tabii ki, bu programlar size her yerde hizmet edebilir. Daha etkili bir sonuç almak için en yakın polis karakoluna başvurmanız daha doğru olacaktır.

iPhone Cihazım Çalındı ​​Ne Yapabilirim?

iPhone Cihazım Çalındı Ne Yapmalıyım; iPhone cihazının çalınması durumunda öncelikle “iPhone’umu Bul” servisini kullanabilirsiniz. iPhone cihazının çalınması sorunu için farklı bir Apple cihazı üzerinden telefonunuzu harita üzerinde takip etmeniz mümkün olacaktır. “iPhone’umu Bul”, iCloud ile etkileşime giren çok kullanışlı bir uygulamadır. Bu uygulama ile kaybolan telefonunuzu kısa sürede bulmanız mümkün olabilir.

iPhone cihazının çalınması sorunu için telefonu kayıp olarak işaretleme yöntemini de deneyebilirsiniz. Bu sayede akıllı telefonunuz şifreleme yöntemi ile kapalı tutulacaktır. Aynı şekilde telefonun Apple Pay kısmı da kayıp olarak işaretlendiğinde devre dışı kalacak.

İlginizi Çekebilir: iPhone Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Çalınan iPhone Başvurusu Nasıl Yapılır?

iPhone Cihazım Çalındı Ne Yapmalıyım; iPhone cihazınızın çalınması sorununu çözmek için atacağınız en önemli adımlardan biri de hırsızlık için başvuruda bulunmaktır. Telefonu takip ederseniz olumlu bir sonuç alabileceğinizin garantisi olmasa da. Bu nedenle takibinizi yaptıktan hemen sonra en yakın polis karakoluna başvurabilirsiniz.

iPhone’un kaybolduğu durumlarda, haritadan takip edilirken çalınması durumunda %100 çalışıyorsa bu adım devre dışı bırakılabilir. Telefonunuzun çalınması durumunda karakola başvurmayı ihmal etmeden elinizi çabuk tutmanız da önemlidir. Bu sayede iPhone marka akıllı telefonunuzu bulma olasılığınız daha yüksek olacak.

Bir de iPhone marka akıllı telefonların çalındıktan sonra bir an önce elden çıkarılması ihtimali var. Bu tür hırsızlık durumlarında çalan kişi, çalınan akıllı telefonu nakite çevirebilir. Bu nedenle işinizi şansa bırakmadan takip ve polis yoluyla telefonunuzu geri almanız mümkün olabilir.

iPhone’umu Bul Uygulaması Nedir?

Apple’ ın en güzel uygulamalarından biri olan iPhone’ u Bul, kaybolduğunda veya çalındığında iPhone’ unuzu bulmanızı sağlar. Hatta iPhone’unuzu uzaktan kilitleyebilir veya iPhone’ unuz çalındığında tamamen silebilirsiniz. Böylece iPhone çalındığında hırsız özel bilgilerinize erişemez ve iPhone’ u kilitlediğinizde oyuncak telefondan farkı kalmaz. iPhone, iPad veya iPod Touch’ ınızı kaybettiyseniz ya da aygıtınızın çalındığını düşünüyorsanız, Bul ve verilerinizi koruyun.

iPhone’umu Bul Uygulaması Nasıl Etkinleştirilir?

  • iPhone’dan iPhone Bul uygulamasına tıklıyoruz.
  • Açılan ekranda Apple Kimliğinizi ve şifrenizi giriyorsunuz.
  • Ardından “Giriş Yap” butonuna basıyoruz.

iPhone Bul Nasıl Kullanılır?

iPhone’ unuz çalındıysa veya kaybettiyseniz endişelenmenize gerek yok. iPhone Bul uygulamanız açıksa, iPhone’ u tekrar kolayca bulabilirsiniz. Bilgisayarınızdan iCloud’ a giriş yapın ve ardından iPhone Bul uygulamasını bulun. Burada cihazınızı göreceksiniz, dilerseniz iPhone’ dan bir ses çalabilir ve yerini bulabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama sayesinde iPhone’un haritada nerede olduğunu da görebilirsiniz. iPhone’ da iCloud açtıysanız, iPhone’ unuzu bunun üzerinden kilitleyebilir veya iPhone’ u tamamen silebilirsiniz. Böylece bilgilerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

 Cihazınızı Haritada Arama

Cihazınızı bulmak için iCloud.com/bul adresine giriş yapın. Alternatif olarak, sahip olduğunuz başka bir Apple cihazında Bul uygulamasını kullanabilirsiniz. iPhone, iPad veya iPod touch’ınız aygıt listesinde yoksa Bul özelliği açık değildir. Bul kapalı olsa bile hesabınızı koruyabilirsiniz.

Cihazınızı Kayıp Olarak İşaretleme

Cihazınızı kayıp olarak işaretlediğinizde, cihazı bir şifre ile uzaktan kilitleyerek bilgilerinizi güvende tutabilirsiniz. Bu yapıldığında kaybolan cihazda Apple Pay da devre dışı bırakılır. Kayıp cihazda iletişim bilgilerinizin yer aldığı özel bir mesajı da görüntüleyebilirsiniz. Cihazınızı kayıp olarak işaretleyin.

Kayıp Cihazınızı Polise Bildirin

Polis, cihazınızın seri numarasını isteyebilir. Seri numarasını bulun.

Hırsızlık ve Kayıp iddiasında bulunmak

Kayıp iPhone’ unuz, Hırsızlık ve Kayıp Olaylarını Kapsayan AppleCare+ kapsamındaysa, iPhone’un değiştirilmesi için bir talepte bulunun.

Cihazınızı uzaktan silme

Bir cihazı sildikten sonra cihazın konumunu takip edemezsiniz. Bu nedenle, artık cihazı aramanıza gerek kalmadığından emin olun. Hırsızlık ve kayıp olaylarını kapsayan AppleCare+’ a sahipseniz, isteğiniz onaylanana kadar iPhone’ unuzu silmeyin. Değilseniz cihazınızı silin.

Kablosuz operatörünüzle iletişim kurma

Kayıp cihaz bir iPhone veya hücresel etkinleştirilmiş bir iPad ise, kaybolan cihazı kablosuz iletişim operatörünüze bildirin. Aramaları, metin mesajlarını ve veri kullanımını engellemek için iletişim operatöründen hesabınızı devre dışı bırakmasını isteyin. Cihazınız kablosuz operatörünüzün planı kapsamında garanti kapsamındaysa talepte bulunun.