Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Cihazlara VPN Yükleme

iPhone Cihazlara VPN Yükleme

Iphone Cihazlara Vpn Yükleme

iPhone Cihazlara VPN Yükleme ,Akıllı cihazlarımızı internet üzerinden yapılabilecek hemen hemen tüm işlemler için kullanıyoruz. Ancak birçok kullanıcı verilerinin güvenliği konusunda endişeli. Bu endişeleri gidermek için bir VPN kullanmak çok tercih edilir. Peki iPhone’lara VPN nasıl yüklenir ?

Aşağıda bulunan yöntemlerden biri kullanarak iPhone’nuza VPN kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

VPN Uygulamasını Kullanma

Yazımızda bahsedilen iki yöntemden en basit ve zahmetsiz yöntem VPN uygulamalarından birini kullanmaktır. App Store’daki VPN uygulamalarına örnek olarak Buffered VPN, CyberGhost, ExpressVPN, TunnelBear verilebilir. Kullanıcıların burada dikkat etmesi gereken şey, ücretsiz VPN uygulamalarının kullanıcıları yoğun reklamlara ve azalan internet hızlarına maruz bırakma olasılığıdır.

Iphone Vpn Yükleme 1

iPhone’daki uygulamalar aracılığıyla VPN’ye bağlanmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • App Store’dan dilediğiniz bir VPN uygulamayı indirin.
  • Uygulamayı açtıktan sonra giriş yapın.
  • Kurulum sürecinde uygulama size rehberlik edecektir. Kurulum adımlarını takip edin.
  • Kurulum süreci tamamlandıktan sonra VPN’ bağlanmak için uygulamayı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ekranı Ücretsiz Olarak Değiştirme

iPhone’un VPN Özelliğini Kullanma

iPhone’un kendi özelliği olan VPN uygulamasını sağlamak için VPN türünüz, uzak kimliğiniz, sunucu adresiniz, kullanıcı adınız ve şifre bilgileriniz olmalıdır. Bu bilgi için VPN sağlayıcının web sitesine bakabilirsiniz.

Vpn Yükleme

  • Ayarlar -> Genel -> VPN -> VPN Konfigürasyonu Ekle  yolunu takip edin.
  • Açılan sayfada gerekli bilgileri doldurun.
  • ‘Bitti’ye dokunun.

Aynı işlemleri iPad cihazlarınız için de uygulayabilirsiniz.

VPN Nedir ? Ne İçin Kullanılır ?

iPhone Cihazlara VPN Yükleme, Kullanıcılar bile telefonlarını sosyal medyada etkileşim kurmak, diğer insanlarla iletişim kurmak, internette aradığımızı bulmak ve yol tariflerini bulmak için kullanıyor. Bu kullanım sırasında kullanıcıların verileri, hareketleri ve alışkanlıkları servis sağlayıcıları, ağ sağlayıcıları ve hatta eyaletler tarafından izlenir.

Bu durumdan rahatsız olan veya endişe duyan iPhone kullanıcıları için VPN kullanmak mantıklı bir çözüm olabilir. Ayrıca, engellenen birçok web sitesine erişmek için bir VPN ayarlanabilir. Bu makalede, iPhone cihazlarında VPN nasıl kurulacağı sorusunun yanıtlarını bulabilirsiniz.

Sanal özel ağ, uzaktan erişim yoluyla farklı ağlara bağlanmayı sağlayan İnternet teknolojisi. VPN sanal bir ağ uzantısı oluşturduğu için, VPN kullanarak ağa bağlanan bir cihaz, fiziksel olarak bağlıymış gibi o ağ üzerinden veri alışverişinde bulunabilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone VPN Konfigürasyonu ekleme 2019 , iPhone VPN ücretsiz , iPhone VPN indirme iPhone VPN ayarları 2020 , IKEv2 VPN Kurulumu iPhone , IKEv2 VPN kurulumu iPhone , iPhone VPN kapatma