Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Değişim Şartları

iPhone Değişim Şartları

Iphone Değişim Şartları

iPhone Değişim Şartları; Apple garantisiyle ilgili en ayrıntılı makaleye hoş geldiniz. Bu yazıda, Apple garanti sorgusu, iPhone garanti sorgusu, iPhone değişim şartları, iPhone garanti süresi gibi kafanızda sıkışmış olabilecek her soruyu cevaplamaya çalıştık. Konu yok – özellikle bu konular daima güncel kalabilir. Bu konuyu belirli dönemlerle güncelliyoruz.

iPhone Değişim Şartları; Not: Konu uzun olduğu için içindekiler bölümünü ekledik. Her şeyden önce, aradığınız bilgileri burda bulabilirsiniz. Yorum sayısı da dikkatinizi çekti. Aynı sorunlarla karşılaşıp karşılaşmadığınızı görmek için CTRL + F kısayolunu kullanırsanız, ortaya çıkan pencerede “sorununuzu kısaca belirtirseniz” daha kısa zamanda sonuç alabilirsiniz.

iPhone Ekranım Kırıldı Garanti karşılar Mı

Sorunun, Paragraf (D) ‘de iPhone ekranını kırma garantisi kapsamında olmadığını belirttik. iPhone ekran çatlaması gibi sorunlar garanti kapsamında değildir. Bununla beraber, ekrandaki sarı noktalar, ön kamera kaydırma, çerçeveden ayırma (basma ve tıklama), ölü pikseller gibi sorunlar garanti kapsamında ekranın onarılmasını gerektirir (kullanıcı hatası yoksa).

Apple Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır

Apple garantisinin 2 yıl geçerli olduğunu söyledim. Bu süre, cihazın ilk kullanıldığı andan itibaren geçerlidir, alındığı andan itibaren geçerlidir. Cihazınızın garantisinin geçerli olup olmadığını aşağıda belirtilen bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

Cihazınızın garantisi, yeni almış olsanız bile 1 yıl sürebilir. Özellikle genpa, Turkcell gibi farklı yerlerden alınan cihazlar böyle görünebilir. Bu sorun, Apple normalde 1 yıl garanti veriyor, ancak ülkemizde min. Garanti süresi 2 senedir. Faturanızla servise giderseniz sorun olmaz.

Iphone Değişim Şartları
Iphone Değişim Şartları

iPhone’um Garanti Kapsamında Değil. Cihaz Değişimi Yapılır Mı

iPhone’unuz garanti kapsamında değil ise, cihaz değişimi şu şartlar altında ve ücretli olarak yapılabilir:

Cihaza yetkisiz müdahale olmamalı. Yetkili olmayan kişilerin müdahaleleri genelde değişimi engeller.  Ana kart sağlam olmalı. Örneğin, çarpık, çukur, kasadaki çizikler gibi pek çok kullanıcı hatası olan ve garanti kapsamında olmayan cihaz, anakart sağlamsa bir ücretle değiştirilebilir.

Değişi ücretini ödemelisiniz. Özellikle eski iPhone modellerinde, değişim ücreti sıfır cihaz ücretine yakın olabilir. Bu sebeple, ücretli Exchange seçeneği herkes için çekici bir seçenek olmayabilir. Konu kapsamında döviz ücretlerini gösteren resmi bir Apple sayfa bağlantısını paylaştık.

İlginizi Çekebilir: iPhone Batarya Değişince Telefonla Sıfırlanırmı

Cihazım Ücretli Mi İşlem Görür Ücretsiz Mi

Bilindiği gibi Apple ve tüm elektronik şirketlerinde ilk mantık olarak parça değişimi tercih edilir. Anakart veya malzeme olarak değiştirilmesi zor olan parçalar arızalıysa cihaz değiştirilir.

Genel olarak sorulan sorular ve cevapları ;

iPhone Cihazımın Garantisi Bitti Cihaz Değişimi Yapılır Mı 

Evet, bu fırsata sahipsiniz. Cihazınız garanti kapsamı dışındadır ve bir ücret karşılığında değişiklik yapabilirsiniz.Tabii ki, bu ödenen değişim sırasında dikkate alınan kurallarda mevcuttur. Apple Yetkili Servisi dışında) ve anakart sağlam olmalıdır. Bahsedilen herhangi bir sorun yoksa, ücreti öderseniz cihazı değiştirebilirsiniz.

Iphone Değişim Şartları

Hangi Durumlarda iPhone Cihaz Değişimi Gerçekleşir

Apple, garanti kapsamında olan ve fabrika arızası sebebiyle sorun yaşamakta olan tüm cihazların yerini alır. Apple, en iyi müşteri deneyimini sunan markadır. Apple genelde onarım yapmaz, bunun yerine bir değişim gerçekleştirir.

Deneyimlerimize ve iPhone cihazındaki kullanıcı incelemelerine uygun olarak aşağıda belirtilen durumlarda meydana gelir: fabrika kaynaklı kamera hataları, kamera içerisindeki toz, sessiz anahtarın bozulmasının varlığı, bozulmanın Ana anahtarı, fizilsel’in bozulması Ekrandaki tuşlar, Piksel kayıpları (ara sıra ekranı değiştirebilirsiniz), hoparlörün bozulması, anakart ve diğer donanım arızaları genelde değişiklik için yeterli nedenlerdir.

Ekranın kırılması  değişikliğin sebebi değildir. Bu bir kullanıcı hatası olarak nitelendirilir ve garanti kapsamı dışındadır. Pil sorunları durumunda, pil genelde değiştirilir. Ancak, bazı pil problemleri değiştirildi.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone değişim süresi , iphone garanti değişim şartları , iphone batarya değişim şartları , iphone pil değişim şartları , iphone ücretsiz değişim şartları , genpa iphone değişim şartları , iphone ücretli değişim şartları , iphone 11 değişim şartları
apple iphone değişim şartları , apple iphone değişim.