Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Depolama Sorunu

iPhone Depolama Sorunu

Iphone Depolama Sorunu

iPhone Depolama Sorunu, Bir 16GB iPhone kullanıyorsanız, kesinlikle “depolama nerede ise dolu” hatası yaşıyorsunuz anlamına gelir. Bu durumdan kurtulmanın en doğru yolu, daha fazla alan tüketen oyunları ve uygulamaları tek tek tespit etmek ve silmektir, sadece daha az süre harcayarak bu hata ihtarsından kurtulabilirsiniz. Bu yazıda, saniyeler içinde boş alanın iyi mi açılacağını açıklıyoruz.

iPhone’lar microsd desteklemediğinden, başka bir deyişle, ülkemizde 64GB çoğu zaman tercih edilir, ancak fiyat açısından 16GB giriş seviyesi modeli çok daha fazladır. 16GB iPhone’u tercih ettiyseniz, telefonunuzdaki son olarak oyunları oynamayı ve çok sayıda fotoğraf ve video çekmeyi seven biri olarak minimum bir depolama hatası ihtarsı alırsınız.

Bu durumda, Leef şeklinde iOS cihazları için özel hafıza kartları üreten şirketlerden ürün satın almadıysanız, bitmiş oyunlarınızı telefonunuzda tutamayacaksınız ve medyanızı iTunes üzerinden bilgisayarınıza veya iCloud hesabınıza aktaramayacaksınız. Sadece, daha azca vakit harcayarak bu hatadan kurtulmak için seçeneğiniz vardır.

Uygulamalar İle Depolama Arttırma

Safari vesilesiyle da erişebileceğiniz bazı hizmetlerin sınırlı depolama alanınızı işgal ettiğini lütfen ihmal etmeyin. Örneğin, bir mobil internet sayfası vesilesiyle kullanabileceğiniz bir gazete uygulamasını düşünün. Buna ek olarak, sorunlara niçin ve yiyecek ve depolama alanı tüketmek facebook şeklinde uygulamalar vardır.

İlginizi Çekebilir: iPad Sorunları

Yapabileceğiniz en iyi şey, Web’den erişebileceğiniz gazete uygulamasını ve yüksek hafıza ve depolama alanı kaplayan facebook uygulamasını kaldırmaktır. YouTube benzer biçimde uygulamaları ve bunun benzer biçimde erişim hizmetlerini doğrudan Web’den de kaldırabilirsiniz.

Mobil web sitelerinin kullanımı yalnız çerezler şeklinde verilerin depolama kapasitesinı işgal edecektir. Safari’nin çerezlerini temizleyerek, bu verileri kolayca temizleyebilir ve ilk gün icra ettiğiniz benzer biçimde değerli depolama alanınızı koruyabilirsiniz. Bundan dolayı, bir oldukça uygulamayı kaldırmak ve Safari’den kullanmak en iyisidir.

Uygulama Silerek Depolama Alanınızı Arttırın

iPhone Depolama Sorunu, Muhtemelen gün ve aylarca iPhone ‘unuzda bazı uygulamalar kullanmadınız. Değerli depolama alanınızla uzun zamandır açmadığınız birçok oyun ve uygulama için ödeme yaparsınız. Bu nedenle hakkaten ihtiyacınız olan uygulamaları kullanmak en iyisidir.

Özellikle, belirli kategorilerde aynı uygulamaları kaldırmak depolama kapasitesini çoğaltmak için büyük önem taşımaktadır. Örneğin, hava durumu bilgileri için Apple’ın yerleşik uygulamasını kullanın. İkinci bir Hava Durumu uygulaması kullanmayın.

Buna ek olarak, iOS 11 ile birlikte gelen kullanılmayan uygulamaları otomatikman kaldırarak depolama kapasitesinı kolayca artırabilirsiniz.

Ayarlar> Genel> iPhone depolama kapasitesina gidin ve Sil’in tarafındaki Etkinleştir’e dokunun kullanılmayan öner“ altında Sil ”Öneriler”.

Bu özellik, depolama kapasitesiniz yetersiz olduğunda uzun süre kullanmadığınız uygulamaları otomatik olarak siler, ancak belgeleriniz ve verileriniz silinmez.

Daha Fazla Alan İçin Hile

Bir seferde daha çok yer açmak için bu numarayı kullanabilirsiniz. Bu Apple tarafından önerilen resmi bir özellik değildir. Bazı iOS sürümleri çalışmayabilir ihmal etmeyin.

Aşağıdaki adımları izlemiş olsanız bile, beklediğinizi bulamazsanız, numaranın iOS sürümünüz için çalışmadığını ihmal etmeyin.

Iphone Depolama Sorunu

iTunes Store’u açın ve alt sekmesindeki Filmler’e dokunun. İphone ‘unuzdaki boş depolama alanından daha büyük olan rastgele bir film seçin. Örneğin, boş depolama alanı 500 MB ise, 500 MB’den büyük bir film seçmelisiniz.

Satın Al yada kirala öğesine dokunun. Filmin depolama alanınız için büyük bulunduğunu bildiren bir diyalog ekranı görünecektir. Filmi yanlışlıkla satın almamaya veya kiralamamaya dikkat edin.

Şimdi Ayarlar> Genel> iPhone depolama kapasitesina gidin. Bu sıradan numara ile depolama alanınızın arttığını göreceksiniz. Numarayı birkaç defa tekrarlayarak daha fazla depolama alanı alabilirsiniz.

Sohbet Mesajlarını Silme

iPhone Depolama Sorunu, Bu mesajlar uygulaması birçok kişiye fotoğraf yada video göndererek düzenli ileti, özellikle iPhone depolama işgal uygulamalar içinde sizi çekecek bir gerçektir.

Mesajlaşma uygulamasının ne kadar depolama alanı kapladığını görmek için Ayarlar > Genel > iPhone depolama alanı > Mesajlar’a gidin.

Yalnızca birkaç MB veya GB veri depolama alanı kaplar bulabilirsiniz. Şimdi mesajlara göz atın ve büyük fotoğrafları ve videoları silin.

Aynı WhatsApp uygulaması için de geçerli. Uygulamayla düzenli olarak video ve fotoğraf gönderip alırsanız, uygulamanın büyük miktarda iPhone depolama alanı kaplaması muhtemeldir. Whatsapp sohbetlerinizi denetim etmek ve gereksiz fotoğrafları ve videoları silmek iyi bir fikirdir.

Whatsapp > Ayarlar > sohbetler menüsünden tüm sohbetleri silebilir veya tüm sohbet içeriğini temizleyebilirsiniz.

Uygulamaların Kullandığı Alanı Kontrol Etme

Çok fazla veri depolayan birçok uygulama var. Ayarlar > Genel > iPhone depolama menüsünden, belirli uygulamalar için ne kadar depolama alanı bulunmuş olduğunu görebilirsiniz.

Bazı uygulamalar yüksek depolama alanı kaplamaz, ancak spotify, Fizy benzer biçimde uygulamalar yüksek depolama alanına haiz olabilir. Fark edilmeyen sadece yüksek depolama alanını işgal eden öteki uygulamalar şunlardır; Garageband, iBooks, Reader, navigasyon uygulamaları benzer biçimde.

Uygulama Önbellek Temizle

Depolama kullanımını azaltmak için bir uygulamayı tamamen silmeniz gerekmez. Önbelleği temizlemek daha fazla iPhone depolama alanı elde etmek için kafi olabilir.

Uygulama önbelleği, çevrimdışı depolanan ve muhtemelen ihtiyaç duymayacağınız veriler olan geçici verilerdir. Uygulama önbelleğini temizlemek, uygulamaların daha hızlı cevap vermesine izin verirken daha fazla iPhone depolama alanı elde etmenize destek sunar.

Iphone Depolama Sorunu

Her uygulama için önbelleği temizlemek mümkün değildir, sadece bu yöntem Safari için kullanılabilir. Ayarlar > Safari gidin ve geçmişi ve web sitesi verilerini Sil’e dokunun. Bu şekilde Safari geçmişini ve internet sayfası verilerini temizleyebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  iphone bellek sorunu , iphone 6s depolama sorunu , iphone depolama alanı sorunu , iphone 7 depolama sorunu , iphone wp depolama sorunu , iphone 4s depolama sorunu , iphone 7 plus depolama sorunu , iphone 7 depolama alanı sorunu , iphone hafıza artırma sorunu , iphone 6s depolama alanı sorunu.