Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor

iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor

Iphone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor

iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor, iPhone Touch çalışmıyor, iPhone modellerinde en çok karşılaşılan sorunlardan biri ve genel olarak kullanıcılar, iPhone Touch saçmalıyor veya söyleyebileceği şikayetler touch çalışmıyor diyorlar. Bu sorun, kullanıcıların zor bir işlem yaşamasına ve telefon ekranı gibi istenmeyen sorunların bağımsız olarak dokunmasına veya uygulamaların kendi başına açılmasına neden olur. Böyle bir durumda, iPhone neredeyse kullanılamaz hale gelir ve telefondan arama yapmak bile mümkün olmayabilir.

iPhone Touch’ın bir kısmı işe yaramazsa, yapılacak ilk şey sorunun nedenlerini anlamak ve daha sonra bazı uygulamalarda çözümler bulmaktır. Çünkü nedenini bilmeden çözümleri denemek bazen telefona zarar verebilir veya sorunu çözmede iyi olmayabilir. Bu nedenle, önce iPhone Touch sorununu çözmek için bu sorunun neden ekranda oluştuğunu bilmek gerekir.

 Touch Sorunu Nasıl Çözülür ?

iPhone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor, iPhone telefon kullanıyorsanız ve dokunmatik ekranın tamamı veya bir kısmı beklediğinizde çalışmıyorsa touch onarımını geciktirmeyin. Bu sorun genellikle iOS işletim sistemi nedeniyle oluşur ve bir dizi uygulama ile normalleştirilir. Ekranda herhangi bir sorun olmadan tekrar kullanılabilir. Telefonlarınızda karşılaştığınız dokunmatik ekran sorununu çözmek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilir ve donanım sorunu olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

  • Dokunmatik ekran sorunu olması durumunda, ilk olarak denenmesi gereken uygulama sıfırlama işlemidir. Bunu yapmak için, iPhone’daki açma ve kapatma Tuşu + Home Tuşu + Ses Kısma tuşlarına yaklaşık 10 saniye basın. Ekranda Apple logosu göründüğünde, telefon yeniden başlatılır.
  • Ekranınızda koruyucu kılıfla temas sorunları da yaşanabilir. Bu nedenle, ekran koruyucuyu kaldırmak ve daha sonra dokunmatik ekranı tekrar denemek çözüm yolları arasındadır.
  • Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> 3D Touch bölümüne girin. Bu çözüm ortaya çıkan soruna karşı etkili olabilir.
  • İPhone, şarj cihazınıza takılıysa, fişini çekin ve aynı sorunu tekrar kontrol etmek için ekranı yeniden başlatın.
  • Bu yöntemlerin her birini denerseniz ve yine de dokunmatik ekranla ilgili sorun yaşıyorsanız, sorun donanımla ilgili olabilir ve ekranı değiştirmeniz gerekebilir.

Yukarıdaki çözümlerle, ekranda meydana gelen dokunma sorunlarını çözmek mümkün olabilir. Bununla birlikte, bir donanım problemi durumunda, profesyonel destek almak ve ekranı onarmak veya değiştirmek gerekir. iPhone modellerindeki yaygın sorunlardan biri, dokunmatik ekranın çalışmamasıdır, bu da telefonun tamamen kullanılamaz hale gelmesine neden olabilir. Bu nedenle, ekranı değiştirerek sorunu düzeltmek mümkündür. İPhone, dokunmatik sorunu ile telefon, daha önce olduğu gibi tekrar kullanılabilir.

 Telefonum Bu Süreçte Garanti Kapsamında Mıdır ?

iPhone telefonlarındaki dokunma probleminin bir sonucu olarak ekranda meydana gelen sorunlar, kullanıcı neden olmadıkça garanti kapsamında değerlendirilir. Buna ek olarak, bazı şirketler Apple modelleri satarken ekran için bir koruma paketi de sunuyor. iPhone modelleri bu paket içinde satın alınırsa, kullanıcı kaynaklı bir hatadan dolayı bir sorun olsa bile ekran ücretsiz olarak onarılabilir. Ancak, böyle bir paketle satın alınmamış ve yalnızca standart garanti ile alınmış olan telefonlar, sorun kullanıcı kaynaklıysa ücretlendirilir.

İlginizi Çekebilir: Powerbank Telefonu Kaç Kez Şarj Eder

Iphone Dokunmatik Bir Kısmı Çalışmıyor

iPhone’unuzla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, telefon tamirleri için lütfen Cep Hastanesi Profesyonel Teknik Servis teknisyenlerimize sorabilirsiniz. Telefonun düşürülmesi veya yanlış kullanımdan kaynaklanıyorsa, ekranı değiştirmek veya onarmak için bir ücret ödemeniz muhtemeldir.

Telefon Sorunları İçin En Doğru Adres

Ekran değişim hizmetlerimizde sektörün en önemli firmaları arasındayız. Size uzman personeller ile hizmet sunuyoruz. Apple modellerinde yaşanan dokunmatik arızalarının giderilmesinde çok önemli bir yer tutuyor. Müşterilerimize parça ve işçilik garantili hizmetler sunuyoruz. Aynı zamanda en son sistem ekipmanı ile de çalışmalar yürütüyoruz. Cep Hastanesi, tamamen profesyonel bir çerçevede hizmet vermektedir. Tüm telefon ekran, dokunmatik vb. sorunlar için bizi seçin ve kaliteli bir hizmette bizimle ortak olun.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 6 dokunmatik bir kısmı çalışmıyor.