Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Ekran Çitası Değişimi

iPhone Ekran Çitası Değişimi

Iphone Ekran Çitası Değişimi

iPhone Ekran Çitası Değişimi , Cep Hastanesi hizmetimizde 30-40 dakika içinde tamamlanabilen bir süreçtir. Kullandığımız ekran çerçeveleri OEM kalitesindedir ve piyasadaki en yüksek performanslı yedek parçalardan oluşmaktadır.

Ekran çerçevesi şeridinin değiştirilmesi, iPhone ekranınızın sebepsiz yere oynaması ve bastığınızda gevşek hissetmesi durumunda gereklidir. Çıta değiştikten sonra, panel yerine geri konur ve cihazınız ilk gün mükemmel formuna döner.

Ekran çerçevesi şeridi, LCD panelin çok hassas ama aynı zamanda önemli bir parçasıdır. Cihazınız yere düştüğünde ekran veya ön cam kırık olmasa bile, torna gevşek olduğunda ekran oynuyor olduğunu göreceksiniz. Bu çoğunlukla çok rahatsız edici bir durumdur. Dokunmatik ekran işlevlerini kullanırken ekran sürekli hareket edebilir çünkü.

Iphone Ekran Çıtası

Cep Hastanesi iPhone ekran çerçevesi şerit değiştirme çok kısa bir süre içinde tamamlanır. Model modelden modele değişirken, ortalama süre 35 dakikadır ve müşterilerimiz hizmetimizde beklerken cihazlarının tamir edildiğini görebilirler.

İlginizi Çekebilir: iPhone 9400540134014 Hata Kodu Çözümü

Verileriniz silinmez, fotoğraflarınız veya kişi listeniz batten değişiminden sonra kaybolmaz. Tüm bilgiler ters durumda iade etmek için önceden yedeklenecektir. iPhone’unuzu ücretsiz olarak bize ücretsiz olarak gönderebilirsiniz ve ayrıca ücretsiz olarak alabilirsiniz. Ayrıca ücretli kurye hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

Çerçeve Değişimi Nasıl Yapılır ?

Böyle bir durumda, ekran çerçevesi değiştirilmelidir. İşlem aşağıdaki gibidir; sökülmüş çerçeve çıkarılır ve ekran Özel kimyasallarla temizlenir. Sıcak Pres makinesi hazırlanır ve yeni çerçeve özel makineye bastırılır ve ön cama yapıştırılır.

İşlemler son derece dikkatli yapılır. Sıcak preslenmiş çerçevenin kontrolleri yapıldıktan sonra montaj işlemi başlatılır.

Iphone Ekran Çerçevesi Tamiri
Iphone Ekran Çerçevesi Tamiri

iPhone teknisyeni kurulum işlemini dikkatlice tamamlar. Toplam süre yaklaşık 30-45 dakikadır. iPhone ekranı kalk, sökün kasadan ve bunu basın, dışarı gel. Bu durum sizi rahatsız ederse yardımcı olabiliriz.

iPhone Lcd ekranlarını kasaya sabitlemek için plastik bir çerçeve kullanılır, çünkü bu çerçeve sıcak tutkalla yapıştırılır ve zamanla kaldırılabilir ve darbeye dayanabilir. Aşağıdaki fotoğraflara bakalım.

Bu işlemin yapılabilmesi için ekranınızın daha önce değişmemiş olması orijinal olması gerekmektedir.

Buna neden olan durumlar

  1. Ekranı havaya kaldırır ve çerçeveden çıkar.
  2. Kasanın şokunun bir sonucu olarak ekranı havaya kaldırır.
  3. Şasi çarpık, bu yüzden ekran atış yapar.
  4. Soğuk sıcak ortamların düzensizliği nedeniyle, yapıştırıcısını kaybeder ve çerçeveyi atar.
  5. Tozlu, kirli ortamlara maruz kalan ekran çerçevesi bir süre sonra kaldırılır.

Ekranı şasiden ayırdığımızda, plastik çerçevenin yapışkan özelliklerini kaybettiğini görüyoruz. Bu durumda, ekran ve çerçeve arasında boşluk yoktur, bu da ekran ile muhafaza arasında bir boşluk oluşturur. Bu boşluktan gelen ışığı görebilirsiniz.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iPhone Ekran Çitası Değişimi,  iphone ekran kırıldı , iphone 6 ekran kırıldı, iphone 6 ekran çatladı, iphone 6 ekran tamiri, iphone 6 ekran tamiri, iphone 6 ekran değişimi, iphone x ekran tamiri, iphone ekran tamirleri nasıl yapılır, iphone ekran kırıldı garanti, iphone ekran kırıldı yedekleme.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.