Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız

iPhone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız

Iphone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız

iPhone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız; Merak edenler için bu yazı açıklar ve biz size yardımcı olmaya çalışırız. Akıllı telefonlar gittikçe artan bir biçimde geniş bir ekrana sahip ve bu da kullanıcıların ekranı kullanmalarını kolaylaştırıyor. Ancak, zaman zaman çeşitli sebeplerden dolayı ekranlarda kırılma, çatlama veya dokunmatik panel gibi sorunlar olabilir.

Bu problemler karşısında yapmanın en akıllı yolu, ekranı değiştirmek ve ekranı yenilemektir. Ekran değişikliğiyle ilgili önemli olan, ekranın orijinal Apple ekranı olup olmadığıdır. Orijinal ekranın  önemi  genelde telefon satıldığında hemen ortaya çıkar.

Çünkü ikinci el bir telefon almak isteyen kullanıcılar genelde yan sanayi ekranlı bir iPhone almak istememektedir. Çünkü iPhone’un orijinal olmayan ekranı, her kullanıcı için akılda tutulma şüphesi yaratıyor. Bu sebeple, telefonu alan kişinin ekranı tanıması ve bir yan sanayi olup olmadığını anlaması önemlidir.

iPhone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız; Soru, her iPhone ve her akıllı telefon kullanıcısı tarafından meraklanan kullanıcıların başında geliyor. Bunun sebebi, hiç kimsenin ikinci el bir telefon alırken bir yan sanayi ekranıyla değiştirilmiş bir telefon ekranını kullanmak istememesidir.

Peki, orijinal ekran ile yan sanayi arasındaki fark nedir? iyi bilmen gerekmektedir. Bu yazı ile size bu konu da kapsamlı bilgi vereceğiz, telefon alırken istenmeyen durumlarla karşılaşmamak ve ekran problemlerini ortadan kaldırmaktan kaçınabilirsiniz.

iPhone ekranlarının yan sanayi sebebiyle sonraki zamanlarda telefon ekranlarında bazı ekran problemlerinin yaşanmasına neden olacaktır. Bu sebeple, satın alma sırasında telefonu iyi incelemek ve daha sonra satın almaya karar vermek gerekir.

iPhone Ekran Değiştiğini Anlamanın Yolları

iPhone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız; Bir iPhone telefon almak istiyor musunuz ve ekranın orijinal olup olmadığından emin değil misiniz? Bu durumda tam olarak ne yapacağını biliyor musun? Ekran tanıma hakkında yeteri kadar bilginiz yoksa, size yardımcı olmak isteriz. iPhone telefonlarındaki ekranın büyük önemi var. Bu yüzden sorun olması durumunda takas ücretleri yüksek olabilir.

Yeni bir iPhone aldığınızda, ekran orijinal olduğu için sorun yok. Ancak başka bir kullanıcıdan satın alınan iPhone telefonlar için, aynı şeyi söylemek zor mümkün. Bu durumda, telefonu satın almak kullanıcının sorumluluğundadır. Herhangi bir biçimde iPhone yan endüstri ekranı sorunlarıyla yüzleşmek istemiyorsanız, yeni telefonun ekranı tanımanız önemlidir. Şimdi, iPhone’lardaki orijinal ve yan sanayi ekranlarının anlamı nedir? Hadi daha yakından bakalım.

  • iPhone telefonlarda bir ekranın yan sanayi olduğunu anlamak mümkündür. Bunun için öncelikli olarak ekran dikkatlice incelenmeli ve bunun ardından ekranda herhangi bir soluk renk olup olmadığına bakılmalıdır. Çünkü yan sanayi ekranlar genellikle soluk bir renge sahiptir.
  • Ayrıca yan sanayi ekranlar genellikle arama geldiğinde ya da arama gerçekleştirilirken ekran ışıklarında birtakım sorunlar yaşanır. Yani ışıkla ani bir biçimde sönebilir ya da yanıp sönmeye başlayabilir.
  • Bunların beraberinde telefon bataryası da ekranın yan sanayi olup olmadığının anlaşılmasına yardımcı olur. Bunun sebebi ise yan sanayi ekranların normalden daha fazla şarj yemesi olarak karşımıza çıkar.
  • Diğer yandan orijinal Apple ekranlarında ekranın yan sanayi olmadığını gösteren bir beyaz renkli sticker bulunur. Bu sticker sayesinde ekranın orijinal olduğunu anlamak mümkün olur.
  • Yan sanayi ekranların üst kısımları tamamen siyah olur ve yan kısımları ise aynamsı bir görüntü sergiler. Bu sebeple yan sanayi ekran olup olmadığı burdan da anlaşılabilir.
  • Bir de iPhone yan sanayi ekranlar daima için daha kolay bir biçimde çatlar ya da kırılma gösterir. Yani küçük bir darbede hasar gören ekranların yan sanayi olduklarından şüphe etmek mümkündür. Tabi ara sıra dokunmatik ekran problemleri de yaşatabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Telefon Batarya Ömrü Uzatma

Cihazınıza Takılan iPhone Ekran Orijinal Mi

iPhone ekran taktırmak için cihazlarımızı emanet ettiğimiz teknisyenlere ne kadar güvenebiliriz? Orijinal dedikleri gerçekten de orijinal iPhone ekran mı? Bu konuya elimden geldiği kadarı ile açıklık getirmek istedim. Önce bunu söyleyelim. Apple asla yedek parça satmaz. Bundan emin olabilirsin. Piyasada bulabileceğiniz iPhone ekranlarının% 95’i, yan sanayi ürünleridir.

Bazı satıcılar bu ekranların niteliğini (bilerek veya bilmeyerek) orijinal olarak satarlar. Ancak bu bilgi çoğu zaman yanlıştır. Çünkü Apple’dan asla ekran veya başka bir yedek parça satın alamazsınız. Peki, ikinci el bir telefon alacak ve bu önemli unsuru göz önünde bulundurmak isteyeceksiniz. Bir telefonun ekranının değişip değişmediğini nasıl anlatacağımızı bu makalede detaylı olarak açıklamaya çalışacağız.

Kalan% 5 oranından bahsedersek, ilk önce ekranı oluşturan kısımlar hakkında konuşmamız gerekir. Bir iPhone ekranı yaklaşık 4 bölümden oluşmaktadır. Ön cam, Lcd, arka ışık ve plastik çerçeve. Buradaki en önemli ürün LCD. LCD (Sıvı Kristal Ekran) hem görüntü hem de Dokunmatik özelliklere sahiptir. Gerisi cam ve plastikten yapıldığı için orijinal olup olmadığı önemli değildir.

Iphone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız

iPhone Ekranı Orijinal Mi Yan Sanayi Mi Nasıl Anlaşılır

Burada üç ekran var. Soldaki orijinal ekran. Ortadaki orijinal bir ekrandır, ancak cam kırıldığı için üst kısımdaki camı çıkararak revize edilmiş bir ekran olarak tanımlanır. En sağda bir nüsha çözüm, yani, yan sanayinin bir göstergesi. Yan sanayi ekranın filmi üzerinde herhangi bir Apple logosu bulunmuyor.

Orijinal ekranda ve revizyonlu orijinal ekranda ise aynı kısımda Apple logosu göze çarpıyor. Orijinal ekranlarda, okla işaretlenmiş alanda bir güvenlik etiketi bulunur. Orijinal Revize ekranlarda ve yan sanayi ekranlarında bu güvenlik etiketi yoktur. Görüntüden anlaşılması kolay olmasa da, ekranın yanındaki şeffaf film çıkarıldığında, ekranda ayna benzeri bir görüntü olur.

Orijinal ekranda ve gözden geçirilmiş orijinal ekranda, siyah bir görüntü var. Ekranın üzerindeki siyah alan ve ekranın görüntü oluşturan kısmı tamamen siyah görünür. Yan sanayi ekranlarında, ekranın üzerindeki alan ile görüntüyü net bir biçimde oluşturan ekran parçası arasındaki farkı görebilirsiniz.

Yan Sanayi Ekran Garantiyi Bozar Mı

İkinci el bir iPhone telefonu satın aldıysanız ve ekranın zaman içerisinde değiştiğini fark etmediyseniz, ekran problemlerinız olsaydı garanti hizmeti alamaz ve ekranın bir yan sanayi olması durumunda telefonunuzu garantiye alabilirsiniz. Yan sanayi ekranının kurulu olması sebebiyle iPhone telefonları garanti kapsamı dışındadır ve ekranda yaşanan problemlerin sonucu olarak ücretli bir biçimde tamir edilir.

Iphone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız

Kısaca Özetlemek Gerekirse 3 Çeşit Ekrandan Bahsedebiliriz

Orijinal iPhone ekranı : iPhone’unuza sadece Apple tarafından takılı. Yedek parça olarak satın alma şansı yoktur. Yan endüstri iPhone ekranı : pek çok nitelikli yan endüstri ekranı olmasına karşın, orijinal ekrana kıyasla fiyat ve performansta mutlaka bir fark var.

Ancak AAA kalitesinde iPhone ekranlarında, bu fark genelde fark edilemeyecek kadar küçüktür. Bakım (yenilenmiş) iPhone ekranı: LCD’nin iç parçaları, Apple tarafından satılan ekranlardan farklı olmayan, endüstrinin dış tarafının orijinal kısmıdır. Sonuçta, ekran LCD demektir. Gerisi cam ve plastikten başka bir şey değil. Aksi taktirde “yenilenen çıkış ekranı ” olarak da adlandırılabilir.

Apple resmi teşhir fiyatlarını burda bulabilirsiniz. talebinize göre revizyon veya yan sanayide iPhone ekranı kullanıyorsunuz. Lütfen mevcut fiyatları ve orijinal iPhone ekran fiyatlarını aramaktan çekinmeyin.

Rekleri ve Dokunmatiği Kontrol Edin

Sizinle veya arkadaşınızla benzer bir telefonunuz var ise (aynı olması gerekmez, yalnızca yakın bir teknolojiye sahip) telefonun ekran renklerini karşılaştırın. Kötü bir ekran kuruluysa, renkler soluk, biraz sarı olabilir. Piksellerini kontrol edin ve ekranın tüm alanlarına dokunarak çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Üst açılır menüyü açın, kapatın. Harfleri kontrol et.

Iphone Ekran Değiştiğini Nasıl Anlarız

iPhone Orijinal Ekran Değişimi İçin Bizi Tercih Edin

iPhone telefonlarının ekranını değiştirmek için güvenebileceğiniz bir teknik servis arıyorsanız, derhal firmamıza gelin ve bizimle hızlı ve güvenilir çözümler alın. Şirketimiz, teknolojinin en gelişmiş ekipman ve ekipmanları ile saha değişim hizmetleri ve uzman personel kadrosu ile, parça ve işçilik garantili hizmetler de sunmaktadır.

Ayrıca, telefonunuzda bulunan bilgiler asla silinmez ve diğer donanımınız hiçbir şekilde zarar görmez. Ayrıca bizimle pazardaki en uygun maliyet aralıklarına ulaşabilir ve düşük maliyetle hizmet alabilirsiniz. Daha fazla zaman kaybetmeden önce hemen bizimle iletişime geçin ve orijinal ekran değiştirme hizmetlerimizden mümkün olan en kısa zamanda yararlanın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 7 ekran değiştiğini nasıl anlarız , iphone 6s ekran değiştiğini nasıl anlarız , apple ekran değiştiğini nasıl anlarız , iphone ekran değiştiğini nerden anlarız , iphone ekran değişip değişmediği nasıl anlaşılır , iphone camı değiştiğini nasıl anlarız , iphone ekran değişip değişmediğini nasıl anlarız , iphone 7 plus ekran değiştiğini nasıl anlarız , iphone 6 ekran değiştiğini nasıl anlarız
iphone 11 ekran değiştiğini nasıl anlarız , iphone 8 ekran değiştiğini nasıl anlarız.