Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Ekran Dönmüyorsa Sorun Çözümü

iPhone Ekran Dönmüyorsa Sorun Çözümü

Iphone Ekran Dönmüyor

iPhone ekran dönmüyor konusu iPhone kullanıcılarının sıklıkla şikayet ettiği sorunlar arasında telefonun yazılımından kaynaklı problemler önemli bir yer kaplar.
Apple iPhone X‘te ekranın dönmemesi sorunu ile karşı karşıyaysanız sorunun çözümü için neler yapabileceğinizi ele alıyoruz.

iPhone Ekranın Dönmemesi Sorunu ve Çözümü

Günümüzde, akıllı telefonlar aynı anda oldukça fazla işlemi gerçekleştirme yeteneği ile ön plana çıkıyor. Cihazlar için sınırsız kullanım senaryoları vardır. Akıllı telefon kullanıcılarının sayısı dünya çapında milyarlarca değere ulaştığından, herkesin ideal modeli ve kullanım kalıpları farklıdır.

Kimi insanlar kolay iletişim ihtiyaçlarını karşılamak isterken, Diğerleri Full HD veya hatta  QHD çözünürlüklü ekranda yüksek kaliteli filmler izlemek istiyor. Tam olarak bu yüzden ekran rotasyonu yıllardır mevcut. iphone’ların zaman zaman bu özellik ile ilgili sorunları olabilir.

iPhone Ekran Dönmüyor Hakkında ?

Özellikle iOS güncellemeleri yapıldıktan sonra kullanıcılar sıklıkla yazılımsal sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu sorun iOS sürümünden kaynaklı bir problem olabileceği gibi, cihazınıza yüklediğiniz bazı uygulamalardan da kaynaklanabilir.

iPhone Ekran Dönmüyor Arızasının Çözümü Nasıldır ?

iPhone telefonunuzu yeni alıp, kullanmaya başladıysanız, kullanımı konusunda sorun yaşadığınızda, bazı ipuçlarından faydalanarak kullanım rahatlığı yaşayabilirsiniz. iphone ekran dönmüyor diyenler için, aşağıdaki adımları izleyerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Ataşehir Cep Telefonu Tamiri

Ekran Dönmüyorsa Yapılacak İşlemler ?

iphone ekranım dönmüyor ve nasıl düzelteceğimi bilmiyorum diyorsanız öncelikle yapmanız gereken ilk iş, telefonunuzun düşey yöne kilitleme ayarını kontrol etmeniz olacaktır. Bu ayarın mutlaka kapalı olması gerekir.

Gereken kontrol için ilk olarak denetim merkezi menüsüne girin, burada kilit simgesinin kapalı olup olmadığını kontrol edin. Eğer açıksa, kapalı konuma getirip, cihazınızı yeniden başlatın. Cihazınız açıldıktan sonra büyük olasılıkla sorununuz çözümlenmiş olacaktır.

Bunlar işe yaramadıysa telefonunuzu boot edip, işletim sistemini yeniden yükleyebilirsiniz, ancak bu işlem için gerekli bilgiye sahipseniz yapmanız tavsiye edilir.

Aksi halde, telefonunuzda daha ciddi sorunlara ve kalıcı hasarlara yol açabilirsiniz. Tüm yaptığınız işlemlere rağmen iphone ekran dönmüyor ve sorun devam ediyor diyorsanız, cihazınızın yazılımsal veya donanımsal bir sorunu olabilir.

Bunun için Apple Destek servisinizi arayarak randevu alabilir veya cihazınızı yetkili bir servise götürerek destek alabilirsiniz yada bize ulaşın kısmından bize ulaşabilirsiniz.

iPhone ekran dönmüyor fiyatları kullanılacak olan malzemenin kalitesine göre farklılık göstermektedir. Örneğin A kalite bir sensör malzemesi kullanıldığında yaklaşık olarak 30-40 Türk Lirası kadar bir ücret talep edilmektedir. Orijinal bir ekran malzemesi ise 120 TL karşılığında temin edilerek tamiri yapılır.

iPhone 6 2016 Yılları Arasında En Çok Tutulan Telefonlar Arasına Girmeyi Başarmıştır. iPhone 6 Ekran Değişimi , iPhone 6 Cam Değişimi , iPhone 6 Batarya Değişimi , iPhone 6 Şarj Soketi Değişimi , iPhone 6 Hoparlör Değişimi , iPhone 6 Mikrofon Değişimi , iPhone 6 Anakart Değişimi , iPhone 6 Kasa , iPhone 6 Arka Kamera Değişimi , iPhone 6 Ön Kamera Değişimi Arızaları’ndada Yardımcı Olmaktayız.