Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Ekran Görüntüsü Alma

iPhone Ekran Görüntüsü Alma

Iphone Ekran Görüntüsü Alma

iPhone Ekran Görüntüsü Alma Son zamanların en sık kullanılan telefon modellerinden biri olan Ben üreticisi Apple olan iPhone birçok kullanıcısı bulunmaktadır. Birbirinden farklı özelliklerini oldukça dikkat çeken Bu ürün aynı zamanda ekran görüntüsü , alma özelliği ile de karşımıza gelmektedir.

iPhone Ekran  görüntüsü alma, telefon üzerinde bulunan tuşlarla ekranın son halini alma veya telefonda istediğimiz alanın görüntüsünü alma ve kaydetme işlemidir. Cihaz ekran görüntüsünü kaydederken resim olarak kaydetmektedir kaydedilen ekran görüntüsünü Galeri kısmında bulmanız mümkün olacaktır.

iPhone Ekran Görüntüsü Alma iPhone birden çok fazla modeli olduğu için telefondan ve modele bağlı olarak ekran görüntüsü alma işlemi fark gösterebilmektedir. Bazı iphone modelleri  şu şekildedir : iPhone 3 iPhone , 3GS iPhone , 4 iPhone 4S, iPhone 5 ,iPhone 5s , iPhone 6 , iPhone ,6s Iphone 8 , iPhone x , gibi bir çok modeli bulunmaktadır.

 Ekran Görüntüsü Alma İşlemi 

Öncelikli olarak görüntüsünü almak istenilen bölge, belirlenir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için telefon üzerinde bulunan home tuşu ve kilit tuşu ile gerçekleştiriyoruz. Görüntüyü alabilmek için her iki tuşa da aynı anda basıp bırakıldığında ekrandaki görüntü kaydedilmektedir.

Ekran alma işleminin olup olmadığını anlayabilmek için işlem sonrasında ekranda bir beyaz ışık dikkat çeker ve cihazdan bir ses gelmektedir .Aynı zamanda cihazda hafif bir titreşim olur, bu ekran görüntüsünü alındığı anlamına gelmektedir. Fotoğraflar bölümünde bu görüntüye ulaşmanız mümkün olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım

Bu yöntem ; iPhone 3 ile iPhone 7 arasındaki modellerde geçerlidir.Aynı zamanda iPad ve iPod sistemlerinde de  kullanılabilen bir yöntemdir. Ama iphone 11 ve üstü sistemlerde ekran görüntüsü alındığı zaman bildirimi farklı olmaktadır. Sol alt kısmında küçük bir şekilde aldığınız resim gözükecektir.

&Quot;≪Yoastmark

iPhone Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Böylelikle resmi anında silme veya müdahale etme işlemini yapabilirsiniz. Bizden size bir küçük uyarı olarak aldığınız ekran görüntülerini işiniz bittikten sonra silmenizde fayda vardır .Bu tür şeyler resim olarak kaydedildiği için telefonunuzda oldukça yer kaplayacak ve hafızanızı kolaylıkla dolduracaktır.

iPhone un son çıkan modeli olan,  iPhone x te screen shott almak daha farklı bir şekilde yapılmaktadır. Bilindiği üzere Bu modelde home tuşu bulunmamaktadır. Görüntü almak istenilen ekrana gidip güç butonu ve Telefonun sol üst kısmında bulunan ses açma düğmesine aynı anda basılı tutarak ekran görüntüsü almak mümkün bir hale gelecektir.

 Görüntü aldığınıza dair telefonla büyük bir titreşim ve kamera sesi duyacaksınız. Böyle bir bildirim almadıysanız ekran görüntüsü almamışsınız demektir aynı zamanda işlem gerçekleştiği zaman aldığınız ekranda gözükür. Bu görsel üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Aynı şekilde, alınan resim fotoğraflar bölümünde bulabilirsiniz. Bu kelimenin bir başka anlamı screenshot , (ss)  olarak da geçmektedir. Buna internet dili de denilebilir.