iPhone Ekran Görüntüsü Alma
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone / 1 Yorum / 1324 Görüntülenme

iPhone Ekran Görüntüsü Alma

iPhone Ekran Görüntüsü Alma Son zamanların en sık kullanılan telefon modellerinden biri olan Ben üreticisi Apple olan iPhone birçok kullanıcısı bulunmaktadır. Birbirinden farklı özelliklerini oldukça dikkat çeken Bu ürün aynı zamanda ekran görüntüsü , alma özelliği ile de karşımıza gelmektedir. iPhone Ekran  görüntüsü alma, telefon üzerinde bulunan tuşlarla ekranın son halini alma veya telefonda istediğimiz alanın görüntüsünü alma ve kaydetme işlemidir. Cihaz ekran görüntüsünü kaydederken resim olarak kaydetmektedir kaydedilen ekran görüntüsünü Galeri kısmında bulmanız mümkün olacaktır. iPhone Ekran Görüntüsü Alma iPhone birden çok fazla modeli olduğu için telefondan ve modele bağlı olarak ekran görüntüsü alma işlemi fark gösterebilmektedir. Bazı iphone modelleri  şu şekildedir : iPhone 3 iPhone , 3GS iPhone , 4 iPhone 4S, iPhone 5 ,iPhone 5s , iPhone 6 , iPhone ,6s Iphone 8 , iPhone x , gibi bir çok modeli bulunmaktadır.

iPhone Ekran Görüntüsü Alma İşlemi Nasıl Yapılır ?

Öncelikli olarak görüntüsünü almak istenilen bölge, belirlenir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için telefon üzerinde bulunan home tuşu ve kilit tuşu ile gerçekleştiriyoruz. Görüntüyü alabilmek için her iki tuşa da aynı anda basıp bırakıldığında ekrandaki görüntü kaydedilmektedir. Ekran alma işleminin olup olmadığını anlayabilmek için işlem sonrasında ekranda bir beyaz ışık dikkat çeker ve cihazdan bir ses gelmektedir .Aynı zamanda cihazda hafif bir titreşim olur, bu ekran görüntüsünü alındığı anlamına gelmektedir. iPhone Ekran Görüntüsü Alma Fotoğraflar bölümünde bu görüntüye ulaşmanız mümkün olacaktır. iPhone Ekran Görüntüsü Alma Bu yöntem ; iPhone 3 ile iPhone 7 arasındaki modellerde geçerlidir.Aynı zamanda iPad ve iPod sistemlerinde de  kullanılabilen bir yöntemdir. Ama iphone 11 ve üstü sistemlerde ekran görüntüsü alındığı zaman bildirimi farklı olmaktadır. Sol alt kısmında küçük bir şekilde aldığınız resim gözükecektir.


"<yoastmark


iPhone Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Böylelikle resmi anında silme veya müdahale etme işlemini yapabilirsiniz.iPhone Ekran Görüntüsü Alma Bizden size bir küçük uyarı olarak aldığınız ekran görüntülerini işiniz bittikten sonra silmenizde fayda vardır .Bu tür şeyler resim olarak kaydedildiği için telefonunuzda oldukça yer kaplayacak ve hafızanızı kolaylıkla dolduracaktır. iPhone un son çıkan modeli olan,  iPhone x te ekran görüntüsü almak daha farklı bir şekilde yapılmaktadır. Bilindiği üzere Bu modelde home tuşu bulunmamaktadır. Görüntü almak istenilen ekrana gidip güç butonu ve Telefonun sol üst kısmında bulunan ses açma düğmesine aynı anda basılı tutarak ekran görüntüsü almak mümkün bir hale gelecektir.

 

Ayrıca Bkz. “iPhone Ekran Cam Değişimi İçin Tıklayınız.”

iPhone Ekran Görüntüsü Alma Görüntü aldığınıza dair telefonla büyük bir titreşim ve kamera sesi duyacaksınız. Böyle bir bildirim almadıysanız ekran görüntüsü almamışsınız demektir aynı zamanda işlem gerçekleştiği zaman aldığınız görüntü ekranda gözükür. Bu görsel üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Aynı şekilde, görüntü alınan resim fotoğraflar bölümünde bulabilirsiniz. Bu kelimenin bir başka anlamı screenshot , (ss)  olarak da geçmektedir. Buna internet dili de denilebilir.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


 

Ayrıca Bkz. “Kargo Gönderimi Detayları İçin Tıklayınız.”

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi


iPhone Ekran Görüntüsü Alma
5 (100%) 3 oy mevcut

1 Yorum

  • Teknisyen

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir