Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Ekran Kalibrasyonu

iPhone Ekran Kalibrasyonu

Iphone Ekran Kalibrasyonu

iPhone Ekran Kalibrasyonu; iPhone ekranını kalibre etme bir iPhone telefonunuz var ise ve uzun süre kullanıyorsanız, ekrandaki Ana ekran düğmesinin zaman içerisinde işlevini kaybettiğini bilirsiniz. Çok işlevsel olan ve ekranın kilidini açmak, ana menüye dönmek ve açık uygulamaları görüntülemek için kullanılan Home tuşu, zamanla daha az duyarlı hale gelir.

Home tuşuna bastığınızda hiçbir şey olmazsa veya birkaç dokunuştan sonra çalışmaya devam ederse, Home tuşunu kalibre etme zamanı. Apple temel problemlere bir çözüm bulmaya çalışsa da, iPhone ekran kalibrasyon sorunu hala bir yazılım hatasıdır.

Home Tuşunun Kalibrasyonu Nasıl Yapılır ?

iPhone Ekran Kalibrasyonu; iPhone ekranını kalibre etmek çok kolaydır. İlk önce telefonunuzdaki Ana Sayfa tuşunu yaklaşık 10 saniye basılı tutun. Ellerinizi Home Tuşundan ayırmadan aynı anda güç düğmesine basın.

Telefonunuzu kapatın ve ardından ekran kapalı düğmesine basarak tekrar açın. Bundan sonra, Home düğmesinin öncekinden daha iyi çalıştığını ve düğmenin hassasiyet kazandığını göreceksiniz. iPhone’unuzun ekranını kalibre etmekte hala sorun yaşamaktaysanız, sorun telefonunuzun donanımından kaynaklanabilir.

Bu durumda tek yapmanız gerekli olan teknik servis desteği almak. Ana ekran düğmesine alternatif olarak, telefonunuzun ayarlarını girebilir ve ekrandaki ana ekran düğmesinin tüm görevlerini yerine getirebilmeniz için sırasıyla genel alternatifler ve erişilebilirlik alternatifleri olan yardımcı dokunmatik ekran menüsünde beyaz bir kutu kullanabilirsiniz.

iPhone cihazınız tecrübeli çalışanlarımız sayesinde tüm müşterilerimizi memnun etmek için çalışmaktayız. Firmamız 12 senedir bakım, onarım ve değiştirme hizmetleri vermektedir. Değiştirmede kullanılan parçalar %100 orijinaldir. En uygun maliyete nitelikli hizmet veren Firmamız, müşterilerimizi memnun etmek için temiz ve titiz işçilik ile çalışmaktadır. Değişim sırasında telefonun LCD monitörü işlenmediğinden, renk ve parlaklık kalitesi ile alakalı bir sorun yoktur.

Iphone Home

iPhone 6, 2016 senesinde en popüler telefonlardan biriydi. İPhone ekran değiştirme, iPhone cam değiştirme, iPhone pil değiştirme, iPhone şarj konektörü değiştirme, iPhone hoparlör değiştirme, iPhone mikrofon değiştirme, iPhone anakart değiştirme, iPhone kılıfı, iPhone arka kamera değiştirme, iPhone Ekran Kalibrasyonu, iPhone ön kamera değiştirme hataları.

İlginizi Çekebilir: iPhone 7 Kamera Camı Değişimi

Batarya Kalibrasyonu Nasıl Yapılır

Akıllı telefon kullanıcıları genelde telefonun pil ömründen şikayet eder. Telefonunuzu tüm gün kullanırsanız, şarjınızın bitmemesi normaldir. Ancak, telefonunuzu ara sıra kalibre etmek ömrünü uzatabilir. Ayrıca pilinizin performansını artıracaktır. Öncelikle, daha hassas bir kalibrasyon yapmak için işlem başlamadan önce devre dışı bırakabileceğiniz tüm uygulamaları ve özellikleri kapatın.

İşte adım adım telefon kalibrasyonu yapma süreci:

1. Adım: Pilinizi Bitirin

Tüm şarjı harcayın. Telefonunuzu kullanarak Bunu telefonunuzu normal şekilde kullanarak da yapabilirsiniz, ancak işlemi hızlandırmak istiyorsanız, sesi tam olarak açın ve YouTube videosunu izleyin.

2. Adım: 3 Saat Bekleyin

Telefon kapalıyken bile, içerisinde çok az güç kaldı. Bu güç, uygulamalarınızın en son durumunu korur. Bu gücü tüketmenin tek yolu beklemek. En az 3 saat bekleyin, ancak şarjı bitirmek ve işleme devam etmek için akşam yatmadan önce şarjı bitirip sabah kalkınca işleme devam etmek.

3. Adım: Telefonunuzu Şarj Edin

Şimdi telefonu tamamen şarj etmeliyiz. En iyi sonuçları elde etmek için dikkate alınması gerekli olan üç şey vardır.

  1. Bir priz kullanın, bilgisayardan veya pilden şarj etmeyin.
  2. Apple şarj cihazını kullanın, en azından güvenilir bir kablo kullandığınızdan emin olun.
  3. Şarj seviyesi %100 olsa bile telefonunuzu birkaç saat daha şarj edin.

565Fc80A99Ef7F60Bba6531E8E096B3E31Af07F7

4. Adım: Pilinizi Tekrar Bitirin

Yine şimdiye kadar adımları tamamlamak zorunda kalacak. Bu sebeble, pili tekrar boşaltmanız gerekir.

5. Adım: Üç Saat Daha Bekleyin

Sıkıldığını biliyorum ama sabırlı ol. Bir kez daha, bataryayı son damlasına kadar eritmek gerekiyor gerekir, bu nedenle telefonunuzu bir gece kendinize bırakmalısınız.

6. Adım: Cihazınızı Şarj Edin

Bu adımda, telefonu tamamen şarj ediyoruz ve kullanmaya başlıyoruz. Artık kapattığınız hizmetleri ve özellikleri geri açabilirsiniz.

Pil kalibrasyonu iPhone cihazlarının bakımı için son derece önemlidir. Telefon şarjı % 10 veya daha az düştüğünde telefon kapanırsa kalibrasyon genelde sorundur. Uzmanlara göre, telefonun ayda en az bir kez kalibre edilmesi gerekmektedir.

iPhone Ekran ve Dokunmatk Entegre Değişimi Nasıl Yapılır

Cep Hastanesi Apple, iPhone ekran değiştirme ve dokunmatik entegrasyon konusunda uzmanlığa ve uzmanlık sahibidir. Onarımların yapıldığı bakım odamız periyodik olarak sterilize edilir. Tamamen statik elektrikten arındırılmış bir şekilde dizayn edilmiştir. 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulur. Cihaz güvenliği için de sigortalanmıştır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone ekran kalibrasyon ayarları , iphone 6s ekran kalibrasyonu , iphone 8 ekran kalibrasyonu , iphone ekran kalibrasyonu , iphone xr ekran kalibrasyonu , iphone 5 ekran kalibrasyon , iphone ekran kalibrasyon ayarı , iphone dokunmatik ekran kalibrasyonu , apple ekran kalibrasyonu, iphone 6 ekran kalibrasyonu.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.