Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Ekran Kayması

iPhone Ekran Kayması

Iphone Ekran Kayması

iPhone Ekran Kayması; iPhone ve iPad’deki fiziksel özelliklerin beraberinde mobil işletim sistemin de eşsiz bir verimlilik vaat eden Apple, tüm ürünlerinde kullanıcı dostu bir yapı sunmaya gayret ediyor. iPhone bu uygulama için iPhone’larda sistem gömleği olarak önce ve gözden kaçan bazı ayrıntı var; bunlardan birisi de tek elle kullanım özelliği!

Telefonun ekran kaydırmasının nasıl düzeltileceği sorusunun cevabını arayanlar, mümkün olan en kısa zamanda telefon onarımında uzmanlaşmış noktalara gelmelidir. İnsanlar bu sorunu kendi amatör yöntemleriyle çözmeye çalıştıklarında çok daha büyük sorunlar ortaya çıkabilir.

iPhone Ekran Kayması

iPhone ekran kaydırma sorunu pek çok farklı nedenden dolayı oluşabilir. Bunlar, ekranı yapıştıran hizmetin başarısızlığını veya düşük nitelikli bir ekranın seçimini içerir. iPhone ekran kaydırma sorunu yalnızca teknik müdahale ile ortadan kaldırılabilir.

Ekran Kendiliğinden Kayıyor Sorunu  Çözümü

Ekranda boşluklar ve sürüklenmeler biçiminde görünen sorun, görüntü bozulmasına ve LCD’nin belirli bir alanında asla kaybolmayacak gri bir alana neden olabilir. Ekran kaydırma sorununu ele alırken profesyonel hizmetlerden yardım almak, sorunun kötüleşmesini önleyecektir. Ancak kendi başınıza denemek dilerseniz yapabileceğiniz birkaç pratik çözüm var.

İlk olarak, ekranda herhangi bir hasar olmadığından emin olun. Bunun sebebi, düşme veya çarpmaların neden olduğu ekran kaymalarının sadece monitörü değiştirerek düzeltilebilmesidir. Sorun yazılım ise, deneyebilirsiniz:
Sorununuz yazılım ise, önce cihazınızı yedeklemeyi ve ardından iTunes ile geri yüklemeyi deneyin. Ekranda bir sorun var ise, cihazı sıfırladığınızda kaybolur ve iPhone’unuz ilk güne geri döner.

Telefonun sıfırlanması ve geri yüklenmesi ekran kaymasını ortadan kaldırmazsa, yapabileceğiniz ikinci şey,  ücretsiz hasar tespiti yapmak ve sorunu açıkça belirtmek için Cep Hastanesi gibi bir hayli tecrübeli bir teknik servise gelmektir. Teknisyenlerimiz daha sonra gerekli gördükleri işlemleri başlatır ve cihazınızı 30 ila 45 dakika içerisinde onarır.

İlginizi Çekebilir: Thunderbolt Dönüştürücü Nedir
1534783000110 304153933

Telefon Ekran Kayması Hangi Durumlarda Olur?

Telefon ekran kaydırmasının nasıl düzeltileceği sorusunun cevabını almak için, bize başvuranlar önce buna sebep olan faktörleri öğrenmelidir. Genel olarak, ekranlardaki problemlerin çoğuna kullanıcı hataları neden olur. Bu sebeple, kullanıcılar renk patlaması veya ekran patlaması ile alakalı problemleri engellemek için dikkat çekmek mecburiyetinde. bazı durumlarda farklı renkler ekranda oluşmaktadır sarı nokta,sarı çizgi,kırmızı nokta,kırmızı,mor leke gibi kendiliğinden ve yazılımsal sorunlar çıkabilir

  • Uzun süre oyun oynayarak telefonları ısıtmak,
  • Telefonlarda çok ucuz satın alınan şarj cihazlarının kullanımı,
  • Pillerin yanlış kullanımı sebebiyle şişme,
  • Telefonu yüksekten düşürme,
  • Slaytlar sebebiyle telefon ekranlarında sert bir nesnenin etkisi ekranlarında oluşabilir.
  • arabada şarj etme

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  iphone ekran renk kayması , iphone 6s ekran kayması , iphone ekran aşağı kayması
iphone de ekran kayması , apple ekran kayması , iphone ekran kayıyor , iphone ekran filmi kayması , iphone iç ekran kayması , iphone ekran kaydı ses kayması , iphone 7 plus ekran kayması.