Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Ekran Kendi Kendine Basıyor

iPhone Ekran Kendi Kendine Basıyor

Iphone Ekran Kendi Kendine Basıyor

iPhone Ekran Kendi Kendine Basıyor; iPhone cep telefonlarında en sık karşılaşılan problemlerden biri dokunmatik alanın arızalanmasıdır. Genellikle kullanıcıların şikayetleri iPhone’un dokunuşu kendi kendisine baskı yapıyor. Bu makalede, dokunma sorununun çözüm yollarını sizinle paylaşacağız.

iPhone Ekran Kendi Kendine Basıyor; Her şeyden önce, iPhone telefonlarında dokuma alanının kendi kendisine yazdırılmasının iki sebebi olduğunu bilmenizi istiyoruz. Bunlardan biri anlık yazılım problemleri, diğeri kalıcı donanım problemleri.

Yazılımsal Sorunlar

Dokunmatik alanın kendi kendisine basmasının veya hiç çalışmamasının ilk sebebi yazılım olabilir. Bunun sebebi, bir anlık uygulamanın veya işlemcinin ilgili alanın çalışmasını engellemesidir. Böyle bir durumda yapılacak şey son derece basit. Yan tuşu (Uyku / Uyandırma) ve Orta tuşu (ana sayfa) aynı anda basılı tutun ve APPLE logosu yanana kadar basılı tutun. Cihaz kendisini yeniden başlatacak. Telefonunuz açıkken, sorunun devam edip etmediğini görebilirsiniz.

Hangi iPhone’lar Ghost Touch’tan Etkilenir?

Genel olarak, kendi kendine dokunma sorunu en yaygın olarak iPhone X’i etkiler. Kasım 2018’de Apple, iPhone X’in dokunmatik ekranını etkileyen bazı sorunlar olduğunu kabul etti. Ayrıca, etkilenen müşterilere ücretsiz onarım sağlayacağını açıkladı. Bununla birlikte, çevrimiçi raporlar ve şikayetler sorunun diğer modelleri de etkilediğini göstermiştir. Bunlar, yalnızca iPhone XS ve XR’yi değil, aynı zamanda iPhone 8, 7, 6 ve 5’i de içeriyor.

Iphone Ekran Kendi Kendine Basıyor
Iphone Ekran Kendi Kendine Basıyor

iPhone Dokunmatik Kendi Kendine Basıyor

Günümüz teknolojisinin en önemli ürünü telefonlar. Telefonlar her gün değişti ve gelişti. İlk yıllarında yalnızca eller olan telefonlar artık özel bir dokunmatik teknolojiye sahip. Ancak, bu cihazlar bazen arızalanabilir ve kullanıcıya sorunlara neden olabilir. Bu sorunlardan ilki kendiliğinden baskı problemidir. Bu sorunun çok sık görülmesinin ana nedeni kullanıcı hatalarıdır. Bununla birlikte, bazı durumlarda, aygıtın kendisi arızalanabilir. Bu sorun genellikle iPhone dokunmatik telefonlarda da görülür. Telefon sürekli olarak kendisini basıyor ve kişinin istemediği yerlere giriyorsa, yapılacak tek şey bir profesyonelden yardım almaktır.

İlginizi Çekebilir: Facebook Hesap Silme

iPhone Telefonlarda Ghost Touch Nasıl Çözülür

Bu sorunu yaşadığımda, ekran koruyucusunun altındaki yapışkan katman sebebiyle oldu. Yapıştırıcı, dokunmatik ekrandaki sensörlerin parmağımızı algılamasını önler. Doğal olarak, dokunmatik ekranın kendini bastırmada problemleri vardır.

Temizleyin: Ekranda aşınma yapmayacak yumuşak ve kuru bir bezle ekranın tozunu alın.

Analiz edin: iPhone’unuz hangi uygulamalara otomatik olarak tıklıyor? Aynı uygulamaları devam ettiriyor mu? Analiz edin. Uygulama ile alakalı bir sorun var ise, hemen ortadan kaldırın.

En yeni güncellemeleri yükleyin: Herhangi bir problemde olduğu gibi, Ghost Touch hatası da iPhone’unuzu güncel tutmanızı önerebileceğimiz şeydir.

Iphone Ekran Kendi Kendine Basıyor

Ekranınız Dokunmaya Yanıt Vermiyorsa

Ekranınız veya ekranınızın bir bölümü yanıt vermiyorsa, cihazınızı yeniden başlamaya zorlamanız gerekebilir. Bu adımları takip et:

  • Face ID özellikli iPad modelleri: Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Aygıt yeniden başlatılana kadar Üst düğmeyi basılı tutun.
  • iPhone 8 veya sonraki modeller: Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.
  • iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPod touch (7. nesil): Apple logosunu görene kadar hem Yan (veya Üst) düğmeyi hem Sesi Kıs düğmesini basılı tutun.
  • Ana Ekran düğmesi bulunan iPad, iPhone 6s veya önceki modeller ve iPod touch (6. nesil) veya önceki modeller: Apple logosunu görene kadar hem Yan (veya Üst) düğmeyi hem Ana Ekran düğmesini basılı tutun.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 11 ekran kendi kendine basıyor , iphone xr ekran kendi kendine basıyor , iphone 4s ekran kendi kendine basıyor , iphone 6 dokunmatik ekran kendi kendine basıyor , iphone ana ekran tuşu kendi kendine basıyor , iphone  dokunmatik ekran kendi kendine basıyor , iphone 6s ekran kendi kendine basıyor , apple ekran kendi kendine basıyor , dokunmatik ekran kendi , kendine basıyor ve çözümü iphone , iphone 6 ekran kendi kendine basıyor.