Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Ekran Kırıldı Ama Dokunmatiği Çalışıyor

iPhone Ekran Kırıldı Ama Dokunmatiği Çalışıyor

Iphone Ekran Kırıldı Ama Dokunmatiği Çalışıyor

iPhone Ekran Kırıldı Ama Dokunmatiği Çalışıyor iPhone’unuz yere düştü ve ön cam çatladı, görüntüde kullanabilirsiniz, bu yüzden neden ekranı değiştiriyorsunuz? Ekran ve ön cam iphone’larda ayrılabilir ve ön cam kendi başına değiştirilebilir.

Ekranlar dahili ekranlar ve ön camlar olarak birbirine yapışır. Dış ön cam kırıldığında, ekranı makinelerin yardımıyla ekrandan ayırır ve yeni camı makinelerin yardımıyla tekrar iç ekrana yapıştırırız.  iPhone ekranlarının fabrikada üretim şeklide bu şekildedir.

iPhone Ekran Kırıldı Ama Ekran Çalışıyor

iPhone ekranı bozuksa ancak çalışıyorsa, bu konuda yapabileceğiniz tek bir şey var ve iPhone ön camının değiştirilmesi olacak. Bir iPhone ön cam değiştirme olduğunda, hasarsız ekranınız aynı kalır ve sadece camınız değiştirilir. Bu durumda, “ekran aslında camkırılıyor, bu yüzden LCD’Yİ değiştirmeye gerek yok.

LCD çalışıyorsa, bu iyi bir haber çünkü iphone’lardaki en pahalı parçalardan biri ekran değiştirmedir. O kadar ki çoğunlukla en pahalı kısım. Bununla birlikte, cam değiştirme nispeten daha uygun maliyetlidir.

Sözde cam parçası sadece ekranın korunmasından sorumludur ve dijital bir işlevi yoktur. Bu koruyucu cam kırılırsa değiştirilmelidir. Cep Hastanesi gibi son derece deneyimli hizmetler sadece ön camların yerini alabilir.

iPhone Ekranın Camı Kırıldı

Bu genellikle sadece iPhone’lar ve Samsung için yapılır. Diğer markalar için, tam bir ekran değiştirme genellikle gereklidir. iPhone cam değiştirme durumunda, hasarlı parça özel ekipmanlarla çıkarılır.

Bu amaçla teknisyenlerimiz, cihazın eksi 174 dereceye kadar soğumasını ve camı çıkarmasını sağlayan buz makinesi adı verilen özel bir alet kullanırlar. Bu araç sadece en gelişmiş iPhone teknik servislerinde mevcuttur.

İlginizi Çekebilir: Garantili Telefon Tamircisi

Iphone Camı Kırılan Telefon

iPhone ekranınız çalışıyorsa, aynı kalır; yani, yerinden bile değil. Öte yandan, bir diğer önemli konu da kullanılan yedek parçaların kalitesidir. Cep Hastanesi stokta sadece OEM kalite yedek gözlük vardır.

Bunlar, en yüksek korumayı sunan yedek camdır ve iphone’la birlikte gelen camı değiştirebilir. Bu gözlükler, iPhone lenslerinin üretildiği fabrikalardan ayrılırken OEM sertifikasını taşıyor. Aksi takdirde, daha düşük kalitededir ve kolayca hasar görebilir ve çizilebilir. Değişim süresi 45 dakikadır ve bilgileriniz onarımdan sonra kaybolmaz.

Telefonumun Ekranı Kırıldı Bilgilerim Silinir Mi

En sık sorulan üçüncü soru, telefonumun ekranının bozuk olup olmadığıdır veya bilgilerim silinir. bazı durumlarda, telefonunuzdaki bir telefon numarası veya fotoğraf bile cihazınızdan daha değerli olabilir.

Yetkili teknik servislerde ekranı değiştirirseniz, cihazınız biçimlendirilir ve tüm bilgileriniz silinir. Ancak, GSM iletişim LTD. Ekranı STI’DE değiştirirken., Bilgileriniz asla silinmez. yani, ekran bozulduktan sonra, aynı şekilde sahip olduğunuz dosyalar, uygulamalar, fotoğraflar, kişiler ve diğer veriler telefonunuzda kalır.

iPhone Üst Ekran Kırıldı Ama Dokunmatik Çalışıyor

Dikkat etmeniz gereken ilk şey budur. Telefon ekranınız kırılırsa, dokunmatik ekran sorunsuz çalışır, iç ekranda kırılma / çatlama yoktur ve cihazınızın markasına göre yalnızca ön cam değiştirilebilir. iPhone akıllı telefonlarda sadece ön cam değişikliğinin yapılabileceğini belirtmek isteriz.

Diğer marka cihazlarda, tam bir tek parça ekran, yani dahili ekran + ön cam + Dokunmatik panel + harici panel / çerçeve, orijinal ekran ile değiştirilmelidir. iPhone Ekran Kırıldı Ama Dokunmatiği Çalışıyor

Daha sonra sadece ön cam değişimi yeterlidir ve ön cam değişiminin fiyatı 150 – 250 TL civarındadır. Bununla birlikte, telefonunuzun bir resmi yoksa, bazı veya tüm ekranların yazdırılmadığı veya iç ekranda bir sıkıntı varsa ve maliyet 350 – 500 TL arası ise tam bir tek parça ekran değişikliği yapmak gerekir.

Şimdi ikinci önemli konu. Telefonunuzu satın aldığınızda kaskınız açık mıydı? Cihazınız bir kasko varsa, ÜCRETSİZ bir ekran değişimi olabilir. Bu nedenle, cihazınız bir Kasko varsa, Kasko firmanızın sözleşmesini okumanızı ve ardından sigorta şirketinize başvurmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Sigorta sözleşmesindeki ekran kırılırsa garanti kapsamındadır, ücretsiz bir şekilde değişiklik yapabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone ekran kırıldı dokunmatik çalışıyor , iphone 6 ekran kırıldı dokunmatik çalışıyor , iphone 7 ekran kırıldı dokunmatik çalışıyor , iphone ekran kırıldı ama çalışıyor , iphone ekran kırıldı dokunmatik çalışmıyor , iphone ekran camı kırıldı , ekran kırıldı ama dokunmatik çalışıyor , iphone ekran kırıldı ne yapmalıyım , iphone 5s ekran kırıldı dokunmatik çalışıyor , tablet ekran kırıldı dokunmatik çalışmıyor.