Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Ekran Titremesi

iPhone Ekran Titremesi

Iphone Ekran Titremesi

iPhone Ekran Titremesi ; iPhone telefonlarda çok yaygın olan ekran titremesi ve görüntü olmaması sorunu çoğu zaman çözümü bulunan sorunlardan biridir. Kullanıcılar kendi imkanları ile bu sorunu hızlı bir şekilde ortadan kaldırabilir ve telefonlarını eskisi gibi kullanmaya devam edebilirler. Peki iPhone modellerinde kronik bir sorun haline gelme yolunda olan ekran titremesi sorununa çözüm bulmak için ne yapmanız gerekiyor? daha yakından inceleyelim.

iPhone Ekran Titremesi Nasıl Tespit Edilir

Her kullanıcının gözleri, OLED ekran titremesini doğrudan fark edecek kadar hassas olmayabilir. Bu gibi durumlarda ekran sarsıntısı başka bir telefonun kamerası kullanılarak algılanabilir. iPhone karanlık bir ortama götürün ve cihazınızda çoğunlukla beyaz bir arka plana sahip bir uygulama açın. Örneğin, Safari hakkında: boş sayfa. Ardından cihazınızın parlaklığını en düşük seviyeye getirin.

iPhone Ekranı Titriyor Sorunu ve Çözümü

Uygulamalar, iPhone ekranınızın ara sıra kararlı bir şekilde titremesine neden olabilir. Cihazınızın performansını etkileyen donanım yazılımında küçük bir sorun olması da mümkündür. Böyle bir durumda sorunu çözebilir ve sorunsuz bir şekilde yeniden kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak, burada bu sorunu çözmek için yapabileceğiniz şeyler var.

Arka Planda Çalışan Uygulama

Arka Plan Uygulama Cep Hastanesi
Arka Plan Uygulama Cep Hastanesi

Daha önce de belirtildiği gibi, bu sorun bazı uygulamalardan, özellikle arka planda çalışmaya devam edenlerden kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden yapmanız gereken ilk şey, onları kapatmak ve sorunun çözülüp çözülmediğini görmek. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Ekranın altından yukarı kaydırın ve ortada durun. Bu size arka planda çalışan tüm uygulamaları gösterecektir.
  2. Kapatmak için her ön izlemede yukarı kaydırın.

Bunu yaptıktan sonra, ekran titremesinin gidip gitmediğini görmeye çalışın. Değilse, sonraki çözümü deneyin.

iPhone Yeniden Başlatma Deneyiniz

Nasıl Zorla Kapatılır Cep Hastanesi
Nasıl Zorla Kapatılır Cep Hastanesi

Arka planda çalışan uygulamaları kapattıktan ve iPhone ekran titremesi sorunu hala çözülmediyse, yapmanız gereken bir sonraki şey cihazınızın hafızasını yenilemek. Ekran titremesinin yalnızca bazı küçük üretici yazılımı hatalarından kaynaklanmış olması mümkündür. İşte nasıl yapılacağı.

  1. Sesi Aç düğmesine hızlıca basın ve bırakın ve ardından Sesi Kısma düğmesine de aynısını yapın.
  2. Bundan hemen sonra, güç tuşunu 10 saniye basılı tutun. Bu, iPhone kapatıp tekrar açacaktır.
  3. Logo göründüğünde, güç tuşunu bırakın ve yeniden başlatma tamamlanana kadar bekleyin.
  4. Yeniden başlattıktan sonra, titremenin geçip geçmediğini görmeye çalışın.

İlginizi Çekebilir: Telefon Sim Kartı Okumuyor

iPhone Ekran Titremesi Var Garanti Kapsamında Mı

iPhone telefonlarla ilgili sorunlar, kullanıcı kaynaklı bir sorun değilse garanti kapsamındadır. Ancak kullanıcı kaynaklı bir sorun varsa bu garantili hizmete tabi değildir. Bu nedenle telefonun garantili bir şekilde tamir edilebilmesi için öncelikle kullanıcı kaynaklı bir problemin oluşmaması gerekmektedir. Ayrıca genel olarak tüm işlemler garantili olarak yapılmaktadır. Titreme ve görüntü olmayan iPhone modellerinde yazılım ve donanım sorunları olabilir. Bu nedenle alacağınız hizmeti telefonun her iki yönünden de değerlendirmek ve ona göre çözüm sunmak uygun olacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone ekran titreme sorunu , iphone ekran titreme , iphone şarjdayken ekran titremesi , iphone 6 ekran titremesi , iphone x ekran titremesi , iphone ana ekran titremesi , iphone batarya değişimi sonrası ekran titremesi , iphone 7 ekran titremesi çözümü , iphone 6s ekran titremesi çözümü , iphone 5s ekran titremesi çözümü

iPhone Telefonumda Titreme Var Hâla Geçmiyor İçin En Doğru Adres

Siz de belirli aralıklarda sorun yaşıyorsanız ve telefon ekranlarınızda titreme ve görüntü yoksa hemen firmamıza gelin ve profesyonel çözümlerimizden yararlanın. Alanında uzman kadrosu ile ekran titremesi sorunlarına kesin çözümler sunan firmamız hem  hem yazılımsal hem de donanımsal çözüm yöntemleri ile sizlere yardımcı olur. Öncelikle telefon ekranında neden titreme olduğu saptanır ve bunun ardından donanı kaynaklı bir sorun varsa ekran değişimine kadar giden bir hizmet süreci sunar.  Kaliteli ve güvenilir işçiliği ile ön plana çıkan firmamız ekran değişimlerini de aynı özenle yapmaktadır. Garantili parça ve işçilik hizmetlerinin yanı sıra oldukça uygun fiyat aralıkları ile hizmet vermektedir. Ayrıca değişim sırasında telefonunuzun diğer parçaları asla zarar görmez. Profesyonel bir ekran değişimi için bizi tercih edebilir ve kesin çözüm sunan firmamız ile etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.