Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Ekran Videosu Çekme iOS8

iPhone Ekran Videosu Çekme iOS8

Iphone Ekran Videosu Çekme Ios8

iPhone Ekran Videosu Çekme iOS8; Bir iPhone ile ekran videosu çekme sürecinden gerçekten sıkıldık. 50’ye yakın site araştırılmış fakat ekran videosu çeken programların çoğu Jailbreak veya hata vermeden yüklenemiyor.Sonuç olarak sizlere sırasıyla bilgi paylaşarak çarpma mantığı ile iPhone iOS 8 ekran kayıt videosu çekme işlemini anlatacağız ve videolu olarak iPhone’larınıza daha da fazla indirmenize yardımcı olacağız.

iPhone Ekran Video Kaydı Nedir?

iPhone Ekran Video Kayıt Programı sayesinde iPhone’unuzun ekranında ne varsa videoya çekebilirsiniz. Yanlış anlaşılmasın kamera ile çekilmiş bir program değil, ekranda yaptığınız hareketleri kaydeden bir programdır. Kullanacağımız programın adı da iRec programıdır. Ayrıca iPhone Screen Video Capture programını Jailbreak yapmanıza gerek yok.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir

iPhone Ekran Video Kaydı Programı Nereden İndirilir?

iPhone Ekran Videosu yakalama (ios8) – iPhone Video Kaydedici (ios8) yazarak nasıl yapılır onu anlatmak istiyorum. Bunu doğru yaparsanız, iPhone’ unuzun ekran görüntülerini kolayca videoya alabilirsiniz.

İlk olarak www.emu4ios.net adresine iPhone cihazınızdan safariye girerek siteye giriş yapıyorsunuz.
Karşınıza çıkan sitede Install yazan yere tıklıyorsunuz ve “emu4ios.net is not is want to Emu4ios Store” ya da emu4ios.net’i görüyorsunuz “Emu4ios Store yüklemek istiyor” diye bir uyarı gelecek biz de cevap veriyoruz. Yükle veya Yükle veya Yükle olarak bu uyarıya gelir ve kurulum başlar.
Kurulumdan sonra iPhone’ unuzun ana sayfasında bir uygulama yüklenmiş gibi görünecek olan Emu4ioS logosuna tıklıyoruz ve içinde bulunan IREC uygulamasına dokunarak Install diyoruz ve IREC uygulaması da yüklenmiş oluyor.
Not: “Emu4iOS Mağazası” gibi uygulama yüklenirken indirilemeyeceğine dair bir uyarı alırsanız, örneğin “Emu4iOS Mağazası” şu anda indirilemiyorsa veya “Emu4iOS Mağazası” uygulaması indirilemiyorsa, örneğin “Emu4iOS Mağazası”, şunları yapmalısınız;

iPhone’ unuzun ana menüsünden Ayarlar > Genel > Tarih ve Saat bölümüne gitmeniz ve tarihi otomatik ayardan kaldırıp 1 gün geriye ayarlamanız gerekmektedir. Tarihi aldıktan sonra tekrar kurmayı denerseniz kurulum başarılı olacaktır.

iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Eski günlerde iPhone’da ekran videosu çekmek için cihazınızı bilgisayarınıza bağlamanız ve Quick Time veya başka bir yazılım kullanmanız gerekiyordu. Ancak Apple, iOS 12 ile iPhone ve iPad’de ekrandan video kaydetmeyi oldukça kolaylaştırdı. Kontrol Merkezi’ne eklenebilen Ekran Kaydı düğmesi sayesinde herhangi bir uygulamaya veya uygulamaya gerek kalmadan işleri kolaylaştırıyor. bilgisayarlar. Bu videoda iPhone’da ekran videosu çekmeyi anlatıyoruz.

Denetim Merkezi’ni açtığınızda Ekran Kaydı düğmesini görmüyorsanız şu adımları izleyin:

 • Ayarları aç.
 • Ayarlar’da Kontrol Merkezi’ni bulun ve girin.
 • Bu sayfada, Kontrolleri Özelleştir’e tıklayın.
 • Özelleştir sayfasının en altına gidin, Diğer Kontroller altındaki grupta Ekran Kaydı’nı bulun ve ardından yanındaki yeşil + simgesine dokunun.
 • Ekrandaki videoyu çekmeye başlamadan önce, başlamak istediğiniz ekranın üzerine gelin. Ardından Kontrol Merkezini açın ve kayıt düğmesine tıklayın. Geri sayımın hemen ardından çekim süreci başlayacak. Ayrıca Kontrol Merkezi’ndeki kayıt düğmesinden kaydı durdurabilir, ayrıca kaydın ekranda yapıldığını gösteren ve genellikle saatin arkasında bulunan kırmızı kayıt simgesine tıklayabilirsiniz.
 • Kayıt işlemi onaylandıktan sonra durdurulacaktır.
 • Ekran videosu Fotoğraflar’a kaydedilecektir.
 • Burada düzenleme veya paylaşım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.