Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir

iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir

Iphone Ekran Videosu Nasıl Çekilir

iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir ? Apple, iOS 11 ile birlikte kullanıcılara yeni özellikler sunmaya başladı. iOS 11’in yeni özelliklerinden biri de ekran kayıt özelliği. Bu özellik önceden Apple cihazlarıda dâhili değildi. Dolayısıyla kullanmak isteyen kullanıcılar bir uygumla veya yazılım vasıtası ile bu özellikten faydalanabiliyordu.

iOS 11 Ekran Kaydetme

iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir, Şimdi ise herhangi bir yazılım veya uygulamaya gerek kalmadan kullanıcılar, ekran kayıt özelliği sayesinde kayıt işlemi yapabiliyor. Ekran kayıt özelliğini kullanmak da oldukça basit. Ekran kayıt özelliğine, yenilenen kontrol merkezinden kolayca ulaşılabiliyor. Ekran kayıt özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Telefonunuzun ayarlar bölümünü açın.
 •  Ayarlar bölümünden Denetim Merkezine gidin.
 • Denetim Merkezinden “ Denetimleri Özelleştir ” gidin ve “ Ekran Kayıt ” seçeneğini bulun.
 •  Ekran Kayıt seçeneğine dokunun.

Ekran Kayıt özelliği aktif olduktan sonra ana ekrandan kontrol merkezini açıp ekran kayıt özelliğini dilediğiniz zaman her yerde kullanabilirsiniz. Telefonun mikrofon özelliği sayesinde telefonunuz kayıt yaparken de isterseniz sesinizi de kaydedebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: S10 Plus ve S10 Arasındaki Fark

iOS 12 Ekran Kaydetme

Eskiden iPhone ekran videosu çekmek için cihazınızı bilgisayarınıza bağlamanız ve Quick Time veya bir başka yazılım kullanmanız gerekirdi. Ancak Apple, iOS 12 ile birlikte iPhone ve iPad ekran videosu kaydını epey kolaylaştırdı.

Denetim Merkezi’ne eklenebilen Ekran Kaydı düğmesi sayesi işleri kolaylaştırıyor, herhangi bir uygulamaya veya bilgisayara gerek bıraktırmıyor. Bu videoda iPhone ekran videosu çekim işleminin nasıl gerçekleştirildiğini anlatıyoruz. Denetim Merkezi’ni açtığınızda Ekran Kaydı düğmesini göremiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edin:

 • Ayarlar açın.
 • Ayarlar Denetim Merkezi’ni bulup girin.
 • Bu sayfadaki Denetimleri Özelleştir seçeneğine tıklatın.
 • Özelleştir başlıklı sayfanın en altına inin. Ekran Kaydı bulup yanındaki yeşil renkli + simgesine dokunun.

Ekran videosu çekimine başlamadan önce başlangıç yapmak istediğiniz ekrana gelin. Daha sonra Denetim Merkezi’ni açıp kayıt düğmesine tıklatın. Geri sayımın hemen ardından çekim işlemi başlayacaktır. Kaydı durdurmayı yine Denetim Merkezi içindeki kayıt düğmesinden yapabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;iphone 6s ekran videosu nasıl çekilir , iphone 7 ekran videosu nasıl çekilir , iphone 5 ekran videosu nasıl çekilir , iphone 11 ekran videosu nasıl çekilir , iphone 8 plus ekran videosu nasıl çekilir , iphone ekran videosu kaydetme nasıl yapılır
iphone ana ekran videosu nasıl çekilir , iphone ekran videosu çekme nasıl yapılır , iphone ekran videosu nasıl çekilir , iphone 7’de ekran videosu nasıl çekilir.