iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 0 Yorum / 598 Görüntülenme

iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir

iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir ? Apple, iOS 11 ile birlikte kullanıcılara yeni özellikler sunmaya başladı. iOS 11’in yeni özelliklerinden biri de ekran kayıt özelliği. Bu özellik önceden Apple cihazlarıda dâhili değildi. Dolayısıyla kullanmak isteyen kullanıcılar bir uygumla veya yazılım vasıtası ile bu özellikten faydalanabiliyordu.

iOS 11 Ekran Kaydetme

iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir, Şimdi ise herhangi bir yazılım veya uygulamaya gerek kalmadan kullanıcılar, ekran kayıt özelliği sayesinde kayıt işlemi yapabiliyor. Ekran kayıt özelliğini kullanmak da oldukça basit. Ekran kayıt özelliğine, yenilenen kontrol merkezinden kolayca ulaşılabiliyor. Ekran kayıt özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Telefonunuzun ayarlar bölümünü açın.
  •  Ayarlar bölümünden Denetim Merkezine gidin.
  • Denetim Merkezinden “Denetimleri Özelleştir”e gidin ve “Ekran Kayıt” seçeneğini bulun.
  •  Ekran Kayıt seçeneğine dokunun.

Ekran Kayıt özelliği aktif olduktan sonra ana ekrandan kontrol merkezini açıp ekran kayıt özelliğini dilediğiniz zaman her yerde kullanabilirsiniz. Telefonun mikrofon özelliği sayesinde telefonunuz kayıt yaparken de isterseniz sesinizi de kaydedebilirsiniz.

iOS 12 Ekran Kaydetme

Eskiden iPhone’da ekran videosu çekmek için cihazınızı bilgisayarınıza bağlamanız ve Quick Time veya bir başka yazılım kullanmanız gerekirdi. Ancak Apple, iOS 12 ile birlikte iPhone ve iPad’de ekran videosu kaydını epey kolaylaştırdı.

İnternetim Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım

Denetim Merkezi’ne eklenebilen Ekran Kaydı düğmesi sayesi işleri kolaylaştırıyor, herhangi bir uygulamaya veya bilgisayara gerek bıraktırmıyor. Bu videoda iPhone’da ekran videosu çekim işleminin nasıl gerçekleştirildiğini anlatıyoruz. Denetim Merkezi’ni açtığınızda Ekran Kaydı düğmesini göremiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edin:

  • Ayarlar’ı açın.
  • Ayarlar’da Denetim Merkezi’ni bulup girin.
  • Bu sayfadaki Denetimleri Özelleştir seçeneğine tıklatın.
  • Özelleştir başlıklı sayfanın en altına inin. Ekran Kaydı’nı bulup yanındaki yeşil renkli + simgesine dokunun.

Ekran videosu çekimine başlamadan önce başlangıç yapmak istediğiniz ekrana gelin. Daha sonra Denetim Merkezi’ni açıp kayıt düğmesine tıklatın. Geri sayımın hemen ardından çekim işlemi başlayacaktır. Kaydı durdurmayı yine Denetim Merkezi içindeki kayıt düğmesinden yapabilirsiniz.

iPhone SE Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone SE Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz;

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir