/ Yazan:Teknisyen / GenelTeknik Servis / / 0 Yorum

iPhone Ekran

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
iPhone Ekran

iPhone Ekran

Bu yazımızda sizlere mobil telefon İphone ekranlarında yaşayabileceğiniz bazı problemlerin çözümü hakkında bilgi vereceğiz. Hemen herkes cep telefonunun bazı ayarlarında problemler yaşayabilir. Özellikle iphone ekran kullanımlarında bazı hassasiyetler olabilmektedir. Şimdi yaşayabileceğiniz sorunları ve çözümleri sizlere sunacağız.

İphone Ekranınızın Dokunmatiğinde mi Sorun Var?

Eğer ki İphone ekranınız dokunmatiğinde ir sorun varsa yani ekrana dokunduğunuzda yanıt vermiyorsa komutlarınıza cevap vermiyorsa burada ilk olarak yapmanız gereken şey kesinlikle cihazınızı kapatarak yeniden açmanız ya da cihazınızı yeniden başlatmanızdır. Bunu yapmak İphone cep telefonlarının modeline göre değişmektedir. Örneğin; İphone 7 cep telefonları için cihazın yan tarafında bulunan düğmeye logoyu görene kadar basınız ve aynı zamanda ses düğmesini 10- 12 saniye kadar basılı tutmanız cihazınızın yeniden başlamasını sağlayacaktır. Aynı şekilde İphone 8 Plus modellerinde de öncelikle sesi açma düğmesine basmanız daha sonra sesi kısma düğmesine basmanız gerekmektedir. Bu işlemlerin hemen ardından cihazın yan tarafında bulunan düğmeye İphone (Apple) logosunu görene kadar basılı tutmanız yeterli gelecektir.

iPhone Ekran
iPhone Ekran

İphone Ekranınızda Hiçbir Şey Görünmüyorsa Ya Da Ekranınız Sadece Siyahsa

İphone ekranınızı açamıyorsanız ya da ekran tamamen siyahsa cihazınızı yeniden başlatmanız ya da cihazınızı kapatıp tekrar açmanız gerekmektedir. Önemli olan nokta ise cihazınızı yeniden başlattığınızda korkmayın cihazın içerisindeki içerikler, bilgiler kesinlikle silinmez. Cihazınızı yeniden başlatma işlemini yukarıda anlattığımız gibi yapabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Eğer ki bu işlemleri yaptıktan sonra da cihazınızın ekranı hala siyahsa ya da açılmıyorsa cep telefonunuzu şarja takın ve yaklaşık 1 saat kadar şarj edin. Daha sonra cihazınız kolaylıkla kendine gelecektir.

İphone Ekranınızın Renk Ayarı Çok Soluk Ya Da Çok Parlaksa

İphone cep telefonunuzun renk ayarını yapmak oldukça basit bir işlemdir. Şimdi sizlere bu ayarları nereden hızlı bir şekilde yapabileceğinizi anlatalım. Cihazınızın “ayarlar” butonuna girerek parlaklık ayarlarını yapabilirsiniz. Ayarların içinde ekran ve parlaklık butonuna girin ve burada bulunan sürgüyü sağa ya da sola sürükleyerek cihazınızın renk ayarlarını ve parlaklık ayarlarınızı istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir