Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Ekranda Görüntü Var Dokunmatik Çalışmıyor

iPhone Ekranda Görüntü Var Dokunmatik Çalışmıyor

Iphone Ekranda Görüntü Var Dokunmatik Çalışmıyor

iPhone Ekranda Görüntü Var Dokunmatik Çalışmıyor; iPhone telefonlarında yaygın olan durumlardan biri olan Dokunmatik panel sorunu, telefonların nerdeyse kullanılamaz hale gelmesine neden oluyor.

iPhone Ekranda Görüntü Var Dokunmatik Çalışmıyor; Kullanıcı tepkilerine yanıt vermeyen ekranlar da kendi kendisine tıklamalar yapar.

Bu sorun karşısında, kullanıcıların iPhone 6 ekran sorunu gibi şikayetlerle gündeme geldiğini söylemek yanlış olmaz. iPhone ekranlarında Dokunmatik panel arızaları çeşitli sebeplerle ortaya çıkar. Bu sorunun nedenlerine daha yakından bakalım.

iPhone Dokunmatik Ekran Neden Çalışmaz

Görüntünün iPhone ekranında çalışmadığını söylerseniz, bazı nedenler olduğunu bilmenizi isteriz. Dokunmatik ekran arızalarının nedenlerini bilerek sorunun çözümüne daha kolay ulaşmak daima mümkündür.

iPhone telefonlarında, dokunmatik ekran arızaları genelde ekranın kendisi veya anakartla yakından ilişkilidir. Dokunmatik panelin sorun yaşadığı durumlarda, ekran kontrolden çıkar ve herhangi bir işlem yapılmasa bile tepki vermeye başlar.

Anakartla ilgili sorunlar için Çoklu Dokunma özelliği çalışmıyor ve ekran kullanıcı yanıtlarına yanıt vermiyor. Ekranın kullanıcı yanıtlarına herhangi bir biçimde yanıt vermediği durumlarda, ekranda ciddi bir sorun olarak düşünülebilir.

iPhone Dokunmatik Ekran Sorunu Neden Kaynaklanır

iPhone ekranındaki ekran şeklindeki sorunlar çalışmıyor, ara sıra anakarttan kaynaklanabilir ve ara sıra ekranın kendisi ile alakalı bir sorun ortaya çıkabilir.

Anakart problemleri durumunda, çoklu dokunma özelliği telefonda çalışmaz ve telefon bağımsız olarak tıklar.

Buna ilave olarak, direk olarak ekran problemlerinda, ekranda bir görüntü olmasına karşın, kullanıcı yanıtlarına yanıt vermez. Bu tür sorunlar durumunda, ekranın onarılması veya değiştirilmesi gerekir.

Iphone Ekranda Görüntü Var Dokunmatik Çalışmıyor

Yazılımsal Dokunmatik Sorunu Çözümü

Yazılım dokunmatik ekran çalışmıyor sorunun çözümü hâlbuki son derece basit ve sizin tarafınızdan kolayca çözülebilir.

iPhone’daki yan düğmeyi (uyku / uyandırma) ve merkez düğmesini (Ana Sayfa) aynı anda basılı tutun. APPLE logosu görünene kadar bu beklemeye devam edin. Telefonunuz yeniden başlatılacak. Dokunma açıldığında çalışıyorsa, anlık bir donma neden olur.

İlginizi Çekebilir: Ekranı Kırık Telefondan Veri Kurtarmak

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ın Sorunu Ekrandan Kaynaklanmıyor

ifixit’in araştırmasına göre, bir donanım eksikliği bu meselenin oluşmasına sebep olur. Sorun hâlbuki ekranla çok alakalı değil. Çünkü kullanıcılar ekranlarını değiştirse bile, bu hata kısa zamanda yeniden ortaya çıkar.

Dokunma özelliğinin çalışmasını sağlamakta olan Touch IC, ekranın hemen altında yer almaktadır. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta, bu çipi sadece bir etiket kalkanı korur. Bu eksiklik sebebiyle, dokunmatik IC kolayca kırılabilir.

Iphone Ekranda Görüntü Var Dokunmatik Çalışmıyor

iPhone Nasıl Resetlenir

Dokunmatik çalışmadığında telefonunuzu yeniden başlatmak için, aynı anda “ses kısma + ev + güç” tuşlarına basın. Telefonunuzun ekranı kapanana kadar tuşları basılı tutun. Ekran kapandıktan sonra cihazınız yeniden başlayacaktır.

Ekran kapalı menüsünü” ses kısma + Ana Sayfa ” kısayol tuşlarıyla açabilirsiniz, ancak ekranı kaydıramayacağınız için işlem başarısız olur. Bu işe yaramadıysa, aşağıda belirtilen işlemleri deneyebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  iphone ekran dokunmatik çalışmıyor , apple ekran dokunmatik çalışmıyor , iphone telefon ekranı dokunmatik çalışmıyor , iphone dokunmatik ekran çalışmıyor , ekranda görüntü var dokunmatik çalışmıyor , apple dokunmatik çalışmıyor , iphone ekran dokunmatik sorunu , iphone ekran dokunmatiği bozuldu , iphone 5s ekran var dokunmatiği çalışmıyor , görüntü var dokunmatik çalışmıyor , ayfon dokunmatik sorunu.