iPhone Ekranında Işık Sızması
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 2 Yorum / 693 Görüntülenme

iPhone Ekranında Işık Sızması

iPhone Ekranında Işık Sızması, Işık sızması düşük ışık koşullarında, karanlık ekranları görüntülerken, ekranın kenarları veya köşeleri boyunca ışık oluşturan alanlar ile ışık sızıntısı meydana gelir. Bu ışık sızıntısı, karanlık ekranları görüntülerken sadece karanlık bir odada meydana gelir. Bu etki normal kullanım sırasında fark edilmez, yani ekrandaki ışık sızıntısı ekranınızda bir kusur veya kalite sorunu olduğunu göstermez.

iPhone Ekran Işık Sızmasını Nasıl Giderebilirim ?

Işık kaçağı tamamen ortadan kaldırılamaz. Işık sızıntısının fark edilebilirliğini azaltmaya yardımcı olması için aşağıdaki önerileri kullanabilirsiniz.

 1. Ekranınızın parlaklığını ayarlayın.
 2. Ekranı kullandığınız odadaki ışık seviyesini artırın.
 3. Açık renkli arka planlar ve uygulama temaları kullanın. Yukarıdaki adımları denediyseniz ve ürününüz ile ilgili bir donanım sorunu olduğunu düşünüyorsanız, lütfen Cep Hastanesi ile iletişime geçin.

iPhone ekran ışık sızması

Işık Sızması Neden Olur ?

Ekrandaki ışık sızıntısı, IPS panellerinde kullanılan benzersiz Sıvı kristal (l / c) hizalamasından kaynaklanır. IPS monitörleri, farklı açılarda titizlikle tutturulmuş çoklu katmanlardan oluşur. Katmanlardaki hafif sapmalar, sıvı kristalleri hafifçe keserek ekran içinde basınca neden olabilir, sonuç olarak, farklı yerlere diğerlerinden daha fazla ışık nüfuz edebilir. Ortaya çıkan ışık alanlarına Işık sızması denir. Ne yazık ki şu anda, ışık sızıntısını yüzde 100 ortadan kaldırmak teknik olarak mümkün değil.

iPhone Ekranında Işık Sızması, IPS Nedir ?

IPS, ağ trafiğinizdeki kötü niyetli etkinlikleri önlemek veya zararlı bağlantıları tespit etmek için kullanılan güvenlik sistemleridir. ” İzinsiz Girişi Önleme Sistemleri ” kelimesinin kısaltması olarak kullanılır. IPS sistemlerinin amacı, ağ trafiğindeki zararlı bağlantıları veya hareketleri durdurmak ve önlemektir.

iPhone Açılmıyor

iPhone Ekran Işığı Arızası Çözümü

iPhone telefonlardaki en yaygın arızalardan biri, ekran ışığının açık olmaması sorunudur. iPhone, ışık sızması problemi yaşıyorsanız, telefonunuzun ekranını değiştirseniz bile ekran görüntüsü kayboluyor, telefonunuz bilgisayarı görüyor, ancak müdahale edemiyorsunuz sizin için Cep Hastanesi, bu işlemi sorunsuz olarak çözebilir. Bu sorun, yüksek voltaj, düşme etkisi, sıvı teması ve aşırı ısınmadan kaynaklanır. Bu sorun, anakarttaki bazı önemli parçaların değiştirilmesiyle giderilir. Bu sorun uzman teknisyenler tarafından Cep Hastanesinde yapılmaktadır. ıPhone, ekran ışığının yanmasını sağlayan entegre ve mikro parçaları değiştirmek için gereklidir. Bu süreçte uzman olan sadece teknik ekibin çalışmasıdır. Bunun dışında, uzman olmayan teknisyenlerin müdahalesi telefonunuzda onarılamaz arızalara neden olabilir. Cep Hastanesi, ekran ışığının arızalanmasını ortadan kaldırarak telefonunuzu ilk günkü gibi çalıştırır. iPhone, ekran ışığı arızası ile ilgili sorun yaşıyorsanız, hemen Cep Hastanesi ile iletişime geçmelisiniz. Bu onarımı yapmadığınız sürece telefonu kullanamazsınız.

A Kalite ya da Orijinal Değişimler

Cep Hastanesi servisimizdeki iPhone ürünlerinde, hızlı ve güvenilir ekran değişimleri yapıyoruz ve ekranlarda, kısa bir sürede ışık kaçağı problemini ortadan kaldırıyoruz. Değişiklikler kaliteli parçalarla yapılıyor, isterseniz orijinal parçalarımız da vardır genel olarak orjinal parçayı tavsiye diyoruz. Tüm Türkiye’ye ücretsiz yurtiçi kargo servisi sunuyoruz ve İstanbul içinde ayrıca ücretli bir kurye servisimiz var.

iPhone Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

2 Yorum

 • YILDIRIM M.

  Öncelikle bütün ekibe merhabalar telefonu aldık 3 veya 4 ay oldu ama bakınca Telefon ekranında ışık sızması var gibi duruyor fiyatınız nedir şimdi gelsem olabilir mi ? Telefon modeli iPhone 11

  • Cep Hastanesi

   Merhaba arıza tespiti için servisimize gelmeniz yeterlidir efendim.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir