iphone-elma-isareti-cikiyor-acilmiyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / 1 Yorum / 243 Görüntülenme

iPhone Elma İşareti Çıkıyor Açılmıyor

iPhone Elma İşareti Çıkıyor Açılmıyor,Bazı kullanıcılar satın aldıktan hemen sonra iPhone X açılmıyor sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor. Yakın zamanda satın aldığınız iPhone X’i ambalajından çıkardıktan sonra açmaya çalıştığınızda siyah bir ekranla karşılaştıysanız, yazımızda yer verdiğimiz çözüm yollarını denemek isteyebilirsiniz.

iPhone Elma İşaretinde Kalıyor

iPhone’unuz Apple logo ekranında uzun bir süre (20-30 dakika veya daha uzun) takılı kalırsa ve ilerleme çubuğu değişmezse, takip etmeniz gereken üç temel adım vardır.

Bu sorun giderme ipuçları işe yaramazsa, Apple müşteri hizmetlerine başvurmanız veya yüz yüze destek için bir Apple Store’u ziyaret etmeniz gerekir. Ayrıca ücretsiz hasar tespiti ve daha ucuza onarım için Pendik, Cep  Hastanesi tamir servisimize gelebilirsiniz.

iPhone’u Yeniden Başlatın

iPhone Elma İşareti Çıkıyor Açılmıyor,Apple logosuna sahip bir iPhone dahil birçok sorun, basit bir yeniden başlatma ile düzeltilebilir. Aslında, böyle bir durumda yeniden başlatmanın sorunu çözmesi pek olası değildir, ancak en basit çözümdür ve denemeye değer.

iPhone’u Kurtarma Moduna Alın

Kurtarma Modu böyle durumlarda çözüm olabilecek özel bir sorun giderme modudur. iPhone’unuz elma logosunda takılı kaldığında, işletim sisteminin başlatılmasında sorun var demektir.

Kurtarma modu / Kurtarma Modu, telefonu özel bir modda başlatır ve işletim sisteminin çalışmasını durdurur. Kurtarma Modunu kullanırken, yeni bir iOS sürümünü veya cihazdaki verilerinizin yedeğini yükleyebilirsiniz. Oldukça basit bir prosedür ve bazı durumlarda sorunu çözüyor.

DFU Modunu Kullanın

 • DFU (Device Firmware Update) Modu, iPhone’unuzu başlatma işleminin ortasında durdurur ve cihazı geri yüklemenize, bir yedekleme yüklemenize veya yeni bir sıfır başlangıç yapmanıza izin verir. Bu moda girin ve bunlara uygun olanı yapın.
 • Kurtarma moduna benzer, ancak daha çok iPhone’un Apple logosunu takmasına neden olan “düşük seviyeli” sorunları çözmeye hizmet eder. DFU modunu kullanmak biraz pratik gerektirir.
 • iPhone’u bilgisayara bağlayın ve iTunes / Finder’ı açın.
  Cihaz kapalıyken, güç ve Ana Ekran düğmelerine aynı anda basın
  (iPhone 7 ve üzeri için güç ve sessiz tuşları)
  10 saniye basılı tuttuktan sonra, açma / kapatma tuşunu bırakın ve Ana Sayfa tuşunu basılı tutmaya devam edin (iPhone 7 ve üzeri sürümlerde sessiz tuşu)
 • iTunes logosu çıkarsa, çok uzun süre tutuyorsunuz.
  Ekran siyahsa, DFU modundasınızdır.
Powerbank Telefonu Kaç Kez Şarj Eder

 iPhone 6 Batarya Değişimi 

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone 6 Batarya Değişimi Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir