Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Elmada Kalıyor

iPhone Elmada Kalıyor

Iphone Elmada Kalıyor

iPhone Elmada Kalıyor; iPhone telefonları, bazı durumlarda Apple ekranında kilitli kalır ve açılması için bazı bölümleri atlayamaz. Bazen iPhone’daki Apple logosu gibi problemlerin yaşanması da mümkün. Son zamanlarda benzer sorunlarla karşılaşan pek çok kullanıcı, problemleriyle tam olarak ne yapacaklarını bilmiyor ve çeşitli çözümler aramaya başlıyor.

Apple ekranının iPhone telefonlarında donmasının sebebi genelde yazılım kaynaklı. Bu sebeple, telefonda yapılacak bazı ayarlamalar ile bir çözüme ulaşmak ve istenilen sonuçları elde edilebilir.

iPhone Elmada Kalıyor; Bu konu da çözümler arıyorsanız, ilk önce yapmanız gerekli olan bazı hususlar var. Apple ekran donma problemini kendi çabanızla çözebilir ya da profesyonel yardım alarak bu meselenin üstesinden gelebilirsiniz.

Buna ilave olarak, iphone Apple logosu kilitli yazılım kullanıcılarının kendileri bu sorunu kolayca çözebilir neden olduğu bir sorundur. Bunun için yapmaları gerekli olan tek şey sunmuş olduğumuz çözüm yöntemlerini tam olarak denemek ve AHA neticelerini yakından görmek. Şimdi, Apple ekranında buz tutan bir iPhone için yapılacaklar arasında hangi uygulamalar var? Onlara bakalım.

iPhone Elmada Kalıyor Sorunu İçin Etkili Çözümler

Her iPhone modelinde görülen fakat bazı modellerde çok fazla hissedilen Apple ekranında kalma sorunu, iPhone 6 ve 7 modellerinin kronik sorunlarından biri haline geldi. iPhone 7’nin açılmaması, Apple kalması veya iPhone 6’nın Apple ekranında kalması gibi pek çok forumda ve sosyal platformda kullanıcı şikayetleri ile karşılaşmak mümkündür.

Apple ekranında donup ilerlemeyen iPhone telefonları için uygulanması gerekli olan bazı çözümler var ve bunlar aşağıda belirtilen gibi gözüküyor:

 • iPhone telefonların elma ekranında donması durumunda uygulaması yapılacak ilk yöntemlerden biri telefonu yeniden başlatılması olmaktadır.
 • Diğer yandan hard reset uygulaması da yine çözüm yolları arasında yer alır. Ayrıca iPhone’a hard reset atılması ile telefon içerisindeki bilgiler tamamen olduğu gibi kalır ve silinmez. Bu sebeple tereddüt yaşamadan reset işlemi yapılabilir.
 • Kurtarma modu ile elma ekranında kalan ve ilerlemeyen iPhone’lar da yaşanan bu sorundan kurtulabilir. Bu moda geçiş yapılarak daha önceden alınan bir yedek ya da işletim sistemi tekrar yüklenir ve böylece telefonun açılması sağlanır.
 • Elma ekranında kalan iPhone telefonlar için uygulanabilecek başka bir çözüm yöntemi de DFU modudur. DFU mod sayesinde iOS işletim sistemi telefona tekrar yüklenir ve sistem problemsiz bir biçimde çalışması için güncellenmiş olur.
 • iPhone’u fabrika ayarlarına döndürmek ve telefonu sıfırlamak yine etkili yöntemlerden birisidir.

Ekranınız Siyahsa veya Donmuşsa

Ekranınız siyahsa veya donmuşsa, cihazınızı yeniden başlatmaya zorlamanız gerekebilir. Yeniden başlatmaya zorlamak, cihazınızdaki içeriği silmez. Ekran siyah olsa veya düğmeler yanıt vermiyor olsa bile, cihazınızı yeniden başlatmaya zorlayabilirsiniz. Bu adımları takip et:

Face ID özellikli iPad modelleri: Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından Güç düğmesine basın ve aygıt yeniden başlayıncaya kadar basılı tutun.
iPhone 8 veya sonraki modeller: Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından, Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.

iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPod touch (7. Nesil): Apple logosunu görene kadar hem Üst (veya Yan) düğmeyi hem Sesi Kıs düğmesini basılı tutun.
Ana Ekran düğmesi bulunan iPad, iPhone 6s veya önceki modeller ve iPod touch  6.nesil) veya önceki modeller: Apple logosunu görene kadar hem Ana Ekran düğmesini hem Üst (veya Yan) düğmeyi basılı tutun.

İlginizi Çekebilir: Telefon Suya Düştü Titriyor

Iphone Elmada Kalıyor
Iphone Elmada Kalıyor

iPhone Elmada Kalıyor Sorunu İçin DFU Modu

Apple ekranının genelde kilitlediği sorunlar iPhone 6 ve iPhone 7 modelleri öne çıkıyor. Ayrıca, diğer iPhone modelleri de Apple ekranında bazen donuyor ve telefon açılmıyor. iPhone 7’nin bir çok kullanıcısı Apple’ı açmıyorsa, sesini denedikleri sorunla şikayet biçiminde kalıyor. Bu sorunu iPhone modellerinde çözmenin en etkili yollarından biri DFU modunda kurtarma yapmaktır. DFU modu sayesinde sistem telefona geri yüklenir ve yazılımla ilgili problemleri bu şekilde çözmek genelde mümkündür.

Aygıtınız Açılıyor Ancak Başlatma Sırasında Takılı Kalıyorsa

Başlatma sırasında Apple logosunu veya kırmızı ya da mavi bir ekran görürseniz şu adımları deneyin:

Aygıtınızı bir bilgisayara bağlayın. MacOS Catalina 10.15 yüklü bir Mac’te Finder’ı açın. MacOS Mojave 10.14 veya önceki bir sürümü yüklü bir Mac’te ya da bir PC’de iTunes’u açın.
Bilgisayarınızda aygıtınızı bulun.
Aygıtınız bağlıyken şu adımları izleyin:

 • Face ID özellikli iPad modelleri: Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Üst düğmeye basın ve yeniden başlatma işlemi başlayana kadar basılı tutun. Aygıtınız kurtarma moduna girene kadar Üst düğmeyi basılı tutmaya devam edin.
 • iPhone 8 veya sonraki modeller: Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından, kurtarma modu ekranını görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.
 • iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPod touch (7. nesil): Üst (veya Yan) düğmesiyle Sesi Kıs düğmesini aynı anda basılı tutun. Kurtarma modu ekranını görene kadar her iki düğmeyi basılı tutmaya devam edin.
 • Ana Ekran düğmesi bulunan iPad, iPhone 6s veya önceki modeller ve iPod touch (6. nesil) veya önceki modeller: Ana Ekran düğmesiyle Üst (veya Yan) düğmeyi aynı anda basılı tutun. Kurtarma modu ekranını görene kadar her iki düğmeyi basılı tutmaya devam edin.

Iphone Elmada Kalıyor

Önce Bunu Deneyin: iPhone’u Yeniden Başlatın

Bu sorunu çözmek için yapmanız gerekli olan ilk şey iPhone’u yeniden başlatmaktır. Dürüst olmak gerekirse, bu genelde sorunu çözmez, ancak çok basit bir yaklaşımdır ve telefonun yeniden başlatılması için geçen birkaç saniye dışında hiçbir şey kaybetmezsiniz. iPhone’u yeniden başlatamazsanız, Sert Sıfırlamanız gerekir. Bu, sorunu çözebilecek daha ayrıntılı bir yeniden başlatma türüdür.

Kurtarma Modu

Yeniden başlatma girişimleri probleminizi çözmezse, iPhone’u Kurtarma Moduna geçirmeyi deneyin. Kurtarma Modu, iPhone’unuzun iTunes’a bağlanmasına izin verir ve iOS işletim sistemini yeniden yükleyebilir veya bir iTunes yedeklemeniz var ise telefonunuza geri yükleyebilirsiniz. Bu nispeten basit bir işlemdir ve bazı durumlarda sorunu çözer.

iPhone Elmada Kalıyor Sorunu İçin En Doğru Adres

Bir iPhone telefonu kullanıyorsanız ve Apple logosu bazen telefonunuza eklenmişse, derhal şirketimize gelip size hızlı ve güvenilir çözümler sunacağız. Tüm telefon arızalarında sizlere sektörün lider firmalarından birisi olarak hizmet sunuyoruz ve dün size kalite vermeden çalışmalarımızda profesyonel hizmetler sunuyoruz.

Şirketimiz siz müşterilerine daima uzman ve tecrübeli kadrosuyla çalışmalarına devam etmekte ve en yeni sistem ekipmanları ile sizlerin hizmetinizdedir. Bunun beraberinde firmamız hem yazılım hem de donanım sorunlarına paça ve emek garantili servisler ile hızlı çözümler sunmaktadır. Ayrıca firmamız uygun fiyatta size de yardımcı olmaktadır. Hemen firmamıza geliyorsunuz ve size en kısa sürede Profesyonel Çözümler sunacağız.