Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın Çözümü

iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın Çözümü

Iphone-Etkin-Degil-Itunesa-Baglanin-Cozumu

iPhone etkin değil iTunes’a Bağlanın çözümü, birçok kullanıcının cihazlarını yeniden kullanmasına yardımcı olacaktır. Bu sorunla karşılaştığınızda, aygıtta genellikle bir yazılım sorunu vardır ve kısa sürede düzeltilmesi gereken birçok ayrıntı olabilir.

Cihaz Nasıl Etkinleştirilir?

İphone’larda yaygın olarak kullanılan yazılım yükleme türü olan DFU modu, yazılım sorunlarının çözülmesini sağlar. Bunun için yasal olarak yüklenmemiş yazılımlar var. Cihazı bu modda çalıştırarak kontrol etmek önemlidir.

Benzer şekilde, bu hata ipad’ler için de oluşabilir. Her iki durumda da, aynı yöntemi kullanarak aygıtı geri yüklemeye çalışmak gerekecektir. Geri yükleme şansınız yoksa, son seçenek olarak yeni bir iCloud hesabı açmak uygun bir çözüm olacaktır.

Genel olarak, bu sorunlar çeşitli şekillerde çözülebilir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Kurtarma Moduyla Cihazı Sıfırlama

Up, Down ve Power tuşlarına aynı anda basarak cihazınızı sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bu işlem aygıtı kapatır ve USB kablosunu bilgisayara takarak başlatılabilir. Aygıtı bilgisayara bağlamadan önce giriş düğmesine basılmalıdır. Bunu yaptığınızda, “Kurtarma modunda bir cihaz algılandı ” mesajını göreceksiniz. Bu makaleyi onaylayarak aygıt geri yüklemesini tamamlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Samsung Nem Algılandı Sorunu

iPhone’umu Bul ile Cihazı Silme

Genellikle işe yarayan İkinci yöntem iphone’umu Bul seçeneğidir. Bu seçenekten yararlanmak için iPhone etkin değil iTunes’a Bağlanın çözümü iCloud üzerinden yapılacaktır. İlgili seçeneği etkinleştirerek iPhone cihazını bulabilirsiniz. Bu şekilde, son yedeklemeyi alarak cihazı geri yükleyebilirsiniz. Cihaz bu yöntemlerle sıfırlanamıyorsa, gerekli çalışmaları yapmak için iphone’umu bul işlevini çevrimiçi yapabilirsiniz.

iTunes ile Geri Yükleme

iPhone Etkin Değil iTunes’a Bağlanın Çözümü iTunes ile oturum açmış sistemdeki yedeklemeden geri yüklemektir. Cihazın son yedeklemesini geri yüklemeye izin veren bu uygulama aynı zamanda eşleştirmeyi de kolaylaştırır. İPhone’u yedeklemeden Geri Yükle seçeneğini inceleyerek cihazı geri yükleyebilirsiniz. Cihazı daha uzun bir süre kullanmak istediğinizde, verilerinizin düzenli olarak yedeklendiğinden emin olmalısınız. Cihazınızın tüm verileri iCloud depolama sisteminden yeniden yüklenecektir. Ancak, saklamadıysanız, verileriniz silinir.

Yeni Kimlik Kullanma

İOS cihaz eşleştirmesinde sorun yaşıyorsanız, yapılacak son şey cihazınızı yeni bir kimlikle kullanmaktır. Tabii ki, burada eski verileri kaybedeceğiniz için yeni bir kimlik kullanmak sorunlara neden olabilir. Ancak, çok önemli bir bilginiz yoksa, en etkili çözümlerden biri alternatif bir çözüm olarak yeni bir kimlikle giriş yapmaktır.

Cihazı açtığınızda, “Apple KİMLİĞİMİ girin” yerine “yeni kimlik oluştur”bölümünden yeni bir iCloud hesabı açmanız gerekir. Buradaki bilgilerin güncel olması gerekecek. Ancak, daha önce de belirttiğimiz gibi, eski veriler silineceğinden verileri kurtarmak mümkün olmayacaktır.